Férfi kosár: Hanga Ádámék bejutottak a bajnoki döntőbe

Hanga Ádám csapata, az FC Barcelona a két hazai győzelem után idegenben is megverte a Zaragozát a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, így 3–0-s összesítéssel bejutott a fináléba, melyben a címvédő Real Madriddal csap össze.

Kosárlabda: „Újratöltöttük a rakétákat” – Hanga Ádám

A Barcelona magyar klasszisa szerint csapatának komolyan kell vennie a Baskoniát meglepetésre kiejtő Zaragozát a spanyol bajnokság pénteken kezdődő elődöntőjében.

Férfi kosár: Hozzászoktam, hogy a Barca Jolly Jokere vagyok – Hanga

A magyar hátvéd és csapata, az Euroliga negyeddöntőjében kieső Barcelona is nehéz időszakon van túl, ám a szinte folyamatosan más feladatot kapó Hanga Ádám bízik abban, hogy a katalánok ezúttal a bajnoki címet is megszerzik.

Férfi kosár Euroliga: Hangáék jól kezdtek, mégis kiestek

Kikapott a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen, ezzel búcsúzott a férfi kosárlabda Euroligától a Barcelona, amelyet az isztambuli Anadolu Efes búcsúztatott a negyeddöntőben. Hanga Ádám együttese az első negyedet még öt ponttal megnyerte, ám a másodikat tízzel elveszítette, innentől pedig csak futott az eredmény után; végül az Anadolu 80–71-gyel behúzta a győzelmet és 3–2-es összesítéssel a párharcot is.

Férfi kosár Euroliga: Hangáék kiharcolták a mindent eldöntő ötödik meccset

Felállt a szerdai pofonból a Barcelona férfi kosárlabdacsapata, amely a török Anadolu Efestől két napja 34 ponttal kikapott otthon, ezúttal azonban javított, és kiharcolta a mindent eldöntő ötödik mérkőzést az Euroliga negyeddöntőjében.

Férfi kosár Euroliga: Hanga remekelt, de hátrányban a Barca

A harmadik negyedben kinyílt az olló, így sima vereséget szenvedett a Barcelona Lassa az Anadolu Efesszel szemben a férfi kosárlabda Euroliga rájátszásában, a negyeddöntő harmadik mérkőzésén. Hanga Ádám csapata legjobbja volt.

Férfi kosár Euroliga: Hanga kosara döntött, egyenlített a Barca

Hanga Ádám győztes duplájával az FC Barcelona kosárlabdacsapata 74–72-es győzelmet aratott az Anadolu Efes vendégeként az Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel 1–1-re módosította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, és elvette a törökök pályaelőnyét. A magyar játékos 17 pontjával együttese legeredményesebb tagjának bizonyult.

Férfi kosár Euroliga: Hangáék 15 pontos hátrányból nyertek

A Barcelona férfi kosárlabdacsapata Hanga Ádám jó játékával nagy hátrányból fordított, és győzelemmel zárta az Euroliga alapszakaszát.

Férfi kosár Euroliga: Barcelona-siker, Hanga remeklésével

A férfi kosárlabda Euroliga csoportkörének 29., utolsó előtti fordulójában Hanga Ádám együttese, a Barcelona hazai pályán 95–83-ra legyőzte a Buducsnosztot.

Férfi kosár Euroliga: Hanga Ádám gyászol, nem játszik ma

Elhunyt Hanga Ádám nagyapja, ezért nem lép pályára a Barcelona csütörtöki, Bayern München elleni Euroliga-mérkőzésén – derül ki a katalánok Twitter-bejegyzéséből. A klub részvétét fejezi ki a magyar válogatott kosarasnak.

Férfi kosár Euroliga: Hanga nélkül is simán nyert a Barca

Két vereség után ismét nyert a Barcelona kosárlabdacsapata az Euroligában: a Hanga Ádámot ezúttal is nélkülöző katalánok a félidei hárompontos vezetésük után (38–35) fölényes, 93–64-es győzelmet arattak a Gran Canaria felett az alapszakasz 27. fordulójában.

Férfi kosár Euroliga: óriási bravúr kapujában volt a Barca

Az FC Barcelona kosárlabdacsapata 88–82-es vereséget szenvedett a listavezető Fenerbahce vendégeként az Euroliga alapszakaszának 26. fordulójában. A katalánoknál Hanga Ádám ujjsérülés miatt nem játszott.

Férfi kosár Euroliga: Hanga jó játéka ellenére Barca-vereség

Hanga Ádám csapata, a Barcelona 92–70-re kikapott a török Anadolu Efes otthonában a férfi kosárlabda Euroliga pénteki játéknapján, és ezzel lépéshátrányba került riválisával szemben a playoffbeli pályaelőnyért zajló versenyfutásban.

Férfi kosár Euroliga: a legenda elbúcsúzott, Hangáék ismét megverték a Realt

Ahogy szűk két héttel ezelőtt a spanyol Király-kupa döntőjében, úgy pénteken az Euroliga 24. fordulójában is legyőzte a Barcelona kosárlabdacsapata a Real Madridot: Hanga Ádámék hazai közönség előtt 77–70-re győzték le ősi riválisukat. A magyar kiválóság csaknem 18 percet töltött a pályán, pontot ezúttal nem szerzett, de három lepattanót és egy asszisztot beírhattunk a neve mellé.

Király-kupa: „Szégyenletes” – írta a Real, miután kikapott Hangáéktól

Mint beszámoltunk róla, Hanga Ádám csapata, a Barcelona elképesztő végjátékban nyerte meg a kosárlabdázók Király-kupáját, mivel a döntőben 94–93-ra legyőzte a Real Madridot. A játékvezetők az utolsó percekben mindkét fél kárára követtek el bakikat, ám a hosszabbítás végi bírói ítélet után a királyi gárda hivatalos közleményt adott ki, melyben szégyenletesnek nevezte a történteket.

Videó: ezzel a „kosárral” nyert a Barca a Real ellen a döntőben

Mint beszámoltunk róla, Hanga Ádám csapata, a Barcelona elképesztő végjátékban nyerte meg a kosárlabdázók Király-kupáját, mivel a döntőben 94–93-ra legyőzte a Real Madridot.

Férfi kosár: Ezért igazoltam a Barcelonába! – Hanga Ádám

Hanga Ádám ujjongva értékelte, hogy csapata, a Barcelona megvédte címét a kosárlabda Király-kupában, miután a vasárnapi fináléban hosszabbítás után 94–93-ra legyőzte a házigazda Real Madridot.

Férfi kosár: ilyen nincs! Döbbenetes Barca-siker a Real elleni kupadöntőben!

Hanga Ádám csapata, a Barcelona nyerte meg a kosárlabdázók Király-kupáját, a döntőben hosszabbítás után 94–93-ra legyőzve az ősi rivális Real Madridot. A királyi gárda a harmadik negyed végén már 17 ponttal is vezetett, ehhez képest csak az utolsó másodpercben tudta hosszabbításra menteni a csatát, amelyben 13 másodperccel a vége előtt öt ponttal ment a Barcelona, eggyel a vége előtt pedig eggyel a Real. A döbbenetes végjátékban az utolsó szó végül Ante Tomic révén a Barcelonáé lett!

Férfi kosár: Hanga döntőbe vezette a Barcát a Király-kupában

A Barcelona férfi kosárlabdacsapata bejutott a spanyol Király-kupa fináléjába, miután az elődöntőben 92–86-ra legyőzte a Tenerifét.

Férfi kosár Király-kupa: győzelmet nem, három meccset viszont ígér Hanga

A Barcelona férfi kosárlabdacsapata csütörtökön a Király-kupa nyolcas döntőjében lép pályára. Hanga Ádám együttese címvédőként készülhet a Valencia Basket elleni negyeddöntőre. A 29 esztendős magyar játékos ugyanakkor óvatosságra int: bár a katalánok célja az, hogy a maximális három találkozót játsszák le a tornán, lépésről lépésre akar haladni.