Kajak-kenu vb: Jó a kártyaparti, benne van a pakliban a kvóta is – Kammerer

A középfutamokkal folytatódott szombat délután a szegedi kajak-kenu világbajnokság. Olimpiai távon az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta mellett a Kammerer Zoltán, Gál Péter István alkotta kajakpáros is döntőbe jutott, és a férfi kajaknégyes is érdekelt lesz a vasárnapi fináléban. A férfi kenusok 200 méteres döntőjében Hajdu Jonatán lesz érdekelt. Kiss Tamás C–1 1000 méteren B-döntőzik.

Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu: Van az az érzés, amiért visszaszállnék – Vajda

Nyolc esztendővel ezelőtt versenyzőként lett világbajnok Szegeden, most edzőként pacsizhatott össze tanítványával, Hajdu Jonatánnal az olimpiai bajnok kenus, Vajda Attila, aki Molnár Gergellyel közösen készíti fel a Dunaferr kenusát.

Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes!

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték meg az első döntőket, és az első érmek tulajdonosai között magyar sportolók is voltak: Hagymási Réka és Medveczky Erika női K–2 1000 méteren nyert világbajnoki címet, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység C–2 500 méteren szerzett ezüstérmet, míg a Lucz Anna, Kiss Blanka duó a női K–2 200 méteres távján bronzérmes lett.

Kajak-kenu: négy címvédés az országos bajnokság záró napján

Négy számban is megvédte címét a tavalyi győztes a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság vasárnapi záró napján, amelyen a 200 és 5000 méteres döntőket bonyolították le.

Kajak-kenu ob: Hajdu és Hagymási is triplázott a záró napon

A kenus Hajdu Jonatán és a kajakos Hagymási Réka is három aranyérmet nyert a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság pénteki záró napján, a 200 méteres döntők során.

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

Kajak-kenu Eb: négy döntős, négy középfutamos magyar egység 200 méteren

Az előfutamban érdekelt hét magyar egység közül négy középfutamra kényszerül 200 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, három hajó ugyanakkor egyből bejutott a vasárnapi döntőbe.

Kajak-kenu vk: újabb 13 magyar érem, közte három arany

A magyar versenyzők kilenc érmet, egy aranyat, három ezüstöt és öt bronzot szereztek vasárnap a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa 200 és 500 méteres döntőiben.

Kajak-kenu: Önbizalomhiány a kenusoknál – Hüttner Csaba

Hüttner Csaba szövetségi kapitány és Schmidt Gábor a Magyar Kajak-kenu Szövetségi elnöke a keddi, évadnyitó sajtótájékoztatón beszélt az NSO Tv-nek a sportág jelenlegi helyzetéről. Videóinterjúnk első részében a kajakosokról volt szó, a másodikban a kenusokat vettük górcső alá. A kapitány elmondta, mi vezetett ahhoz, hogy a versenyzők önbizalomhiánnyal küzdenek, s mi segíthet abban, hogy ezt leküzdjék. Továbbá a sprinttávokon jeleskedő Hajdu Jonatán jövője is szóba került, akinek az olimpiai részvétel érdekében váltania kellene 1000 méterre.

Kajak-kenu vb: magyarok a dobogó tetején – képgaléria

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak kettős és a női kajak négyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajak négyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu páros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és összesen tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot. Tekintse meg a záró napon készült legjobb fotókat!

Kammerer: Ezek a srácok még meg sem születtek, amikor már versenyeztem

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. Délután Bodonyi Dóra 5000 méteren diadalmaskodott, így öt arannyal és tíz éremmel zártunk, a második helyen.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: a Hajdu, Fekete kettős is bronzérmet szerzett

A racicei kajak-kenu világbajnokság férfi C–2 200 méteres döntőjében a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kettős bronzérmet szerzett. Az arany az Alekszander Kovalenko, Ivan Stil duóé lett.

A fölényes kajakarany titka: „Egy jó pár és k.rva sok edzés”

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajakpáros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: két arany és egy ezüst a szombati termésünk

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajak páros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu vb: „Ha edzésen evezünk hasonlóan, azt mondjuk, jó volt, de itt...”

Mint ismert, péntek délelőtt a férfi 1000 méteres kajaknégyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként jutott be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenukettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros, valamint Bodonyi Dóra is. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenukettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, Fekete Ádám, Kopasz Bálint és a férfi 500 méteres kajaknégyes is az elődöntőben folytatja.