Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes!

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték meg az első döntőket, és az első érmek tulajdonosai között magyar sportolók is voltak: Hagymási Réka és Medveczky Erika női K–2 1000 méteren nyert világbajnoki címet, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység C–2 500 méteren szerzett ezüstérmet, míg a Lucz Anna, Kiss Blanka duó a női K–2 200 méteres távján bronzérmes lett.

Kajak-kenu ob: Balla Virág duplázott Szolnokon

Balla Virág egyesben és párosban is magabiztosan nyert szombaton ötszáz méteren a kajak-kenu szolnoki országos bajnokságán, amelyen Kopasz Bálintot hosszú idő után először tudták megszorongatni.

Kajak-kenu ob: Hajdu és Hagymási is triplázott a záró napon

A kenus Hajdu Jonatán és a kajakos Hagymási Réka is három aranyérmet nyert a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság pénteki záró napján, a 200 méteres döntők során.

Kajak-kenu vb: három magyar arany, Kozák egyesben és párosban is világbajnok

A kajakosok között Kozák Danuta 500 méter egyesben aranyérmet szerzett a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság szombati döntőjében. Férfi K–2 200 méteren a Balaska Márk, Birkás Balázs páros is aranyérmet ünnepelhetett, majd a kajak kettes 500 méteres számában Kárász Anna a nem sokkal korábban még egyesben diadalmaskodó Kozák Danutával az oldalán lett világbajnok. Bodonyi András férfi kenu 1000 méteren a hetedik lett, míg Kopasz Bálint kajak 1000 méteren negyedikként ért célba. Női kenu 200 méteren Balla Virág az 5. lett, míg női K–2-ben Hagymási Réka és Szabó Ágnes negyedikként ért célba 200 méteren.

Kajak-kenu Eb: négy döntős, négy középfutamos magyar egység 200 méteren

Az előfutamban érdekelt hét magyar egység közül négy középfutamra kényszerül 200 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, három hajó ugyanakkor egyből bejutott a vasárnapi döntőbe.

Kajak-kenu: lezárult a rangsoroló Szegeden

Kopasz Bálint, Kiss Tamás, Hagymási Réka és Balla Virág nyerte az egyes számokat a szombati zárónapon a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

Kajak-kenu vb: magyarok a dobogó tetején – képgaléria

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak kettős és a női kajak négyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajak négyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu páros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és összesen tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot. Tekintse meg a záró napon készült legjobb fotókat!

Kammerer: Ezek a srácok még meg sem születtek, amikor már versenyeztem

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. Délután Bodonyi Dóra 5000 méteren diadalmaskodott, így öt arannyal és tíz éremmel zártunk, a második helyen.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: szenzáció! Aranyérmes a Hagymási, Szabó duó

A racicei kajak-kenu világbajnokság női K–2 200 méteres döntőjében a Hagymási Réka, Szabó Ágnes páros aranyérmet szerzett!

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. Hozzá hasonlóan aranyérmes lett 1000 méteren a női K–2-es csapat, valamint 500 méteren a női K–4-es és C–2-es egység, illetve a férfi K–4-esek is!