Gyémánt Liga: Lyles a 100 után a 200 métert is megnyerte

Noah Lyles amerikai sprinter nyerte meg a férfiak 200 méteres versenyszámát pénteken az atlétikai Gyémánt Liga brüsszeli döntőjében.

Gyémánt Liga: Warholm újabb Európa-csúcsa 400 gáton

Karsten Warholm 46.92 másodperces Európa-csúccsal győzött Zürichben férfi 400 gáton az atlétikai Gyémánt Liga döntőjében.

Gyémánt Liga: a következő két évben Zürichben lesz a döntő

A következő két évben nem kettő, hanem egy helyszínen rendezik meg az atlétikai Gyémánt Liga döntőjét, mégpedig Zürichben.

Gyémánt Liga: Noah Lyles újra remek időt száguldott 200-on

Három versenyrekord is megdőlt a Gyémánt Liga szombati párizsi versenyén, a sorozat első részének (ha úgy tetszik, alapszakaszának) utolsó állomásán, amely után az elitsorozat két helyszínes döntője következik.

Gyémánt Liga: kiemelkedő eredmény híján Birminghamben

Kiemelkedő eredmény nélkül zárult az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat birminghami állomása.

Gyémánt Liga: kimagasló kenyai és jamaicai eredmény

A kenyai Hellen Obiri és a jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce nyújtott kimagasló teljesítményt az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat londoni állomásának második napján.

Atlétika: Warholm megjavította saját Európa-csúcsát 400 gáton

A norvég Karsten Warholm 47.12 másodperces eredménnyel nyerte meg a férfi 400 méter gátat az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat londoni állomásán, szombaton, ezzel megdöntötte a saját Európa-csúcsát.

Gyémánt Liga: csaknem 23 éves világcsúcsot döntöttek meg

Az etióp származású és holland színekben versenyző Sifan Hassan 4:12:33 perces világcsúccsal nyerte meg a női 1 mérföldet az atlétika Gyémánt Liga-sorozat monacói állomásán.

Gyémánt Liga: Lyles nagyszerű idővel nyerte a férfi 200 métert

Kiváló eredménnyel, minden idők nyolcadik legjobb idejével nyerte meg a férfi 200 métert az amerikai Noah Lyles az atlétika Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i állomásán pénteken.

Gyémánt Liga: Semenya nyert 800 méteren; Márton Anita 9.

Caster Semenya megnyerte a női 800 méteres síkfutást az atlétika Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásán. A vasárnap, magyar idő szerint késő este véget érő versenyen a dél-afrikai futó 1:55.70 perces időeredménnyel ért célba.

Gyémánt Liga: remekelt két etióp, drámai beesés 110 gáton

Két etióp futó szolgáltatta a Gyémánt Liga-sorozat rabati állomásának legjobb eredményeit vasárnap. Genzebe Dibaba a nők 1500 méteres versenyében, míg Getnet Wale a férfiak 3000 méteres akadályfutásában érte el a világ idei legjobb eredményét. Eddig is ők voltak a ranglistavezetők: előbbi csaknem egy másodpercet faragott idei legjobbján, míg utóbbi 12 századdal múlta felül tíz nappal ezelőtti teljesítményét.

Gyémánt Liga: Coleman a világ idei legjobbjával nyert 100 méteren

Az amerikai Christian Coleman a világ idei legjobb eredményével, 9.85 másodperccel nyerte meg a férfi 100 méteres síkfutást csütörtök este az oslói Gyémánt Liga-viadalon, melyen Wagner-Gyürkés Viktória egyéni rekorddal a 15. lett női 3000 méter akadályon.

Gyémánt Liga: Asher-Smith kikapott Thompsontól Rómában

A jamaicai Elaine Thompson legyőzte a brit Dina Asher-Smith-t női 100 méteres síkfutásban csütörtökön az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat negyedik állomásán Rómában.

Gyémánt Liga: Tirop és Asher-Smith 2019 legjobbjával nyert

A kenyai Agnes Jebet Tirop az 5000 métert, míg a brit Dina Asher-Smith a 200 métert nyerte meg a világ idei legjobb eredményével az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat harmadik állomásán Stockholmban.

Gyémánt Liga: Lyles és Coleman nagyszerű 100 métert futottak

A zárószám, a férfi 100 méter hozta a legszínvonalasabb eredményt és küzdelmet Sanghajban, az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán, melyen az egyaránt amerikai Noah Lyles és Christian Coleman egyaránt 9.86 másodperccel ért célba.

Gyémánt Liga: Márton Anita kilencedik lett Sanghajban

Márton Anita a kilencedik helyen végzett a női súlylökők között Sanghajban, az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán.

GYÉMÁNT LIGA 2019 – PROGRAM, GYŐZTESEK

Tizedik szezonjához érkezett a Gyémánt Liga, amelynek versenyein az idén is 32 számban harcoltak az atléták a döntőbe jutásért és a fődíjért. A két felvonásos finálét Zürichben (augusztus 29.) és Brüsszelben (Szeptember 6.) rendezték meg.

Gyémánt Liga: Semenya remek idővel győzött 800 méteren

Az olimpiai és világbajnok dél-afrikai Caster Semenya versenycsúccsal, a világ idei legjobbjával (1:54.98) nyerte meg péntek este a női 800 métert az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat idei első állomásán Dohában.

Gyémánt Liga: pénteken kezdődik a tizedik évad!

A hagyományokhoz híven idén is Dohában veszi kezdetét a legrangosabb egynapos atlétikai versenysorozat, a 8 millió dollár összdíjazású Gyémánt Liga, amely 12 állomás után két döntővel zárul.

Gyémánt Liga: tiltakoznak a kenyaiak és az etiópok

Felháborodást váltott ki Kenyában és Etiópiában a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) azon döntése, mely szerint a jövő évtől kikerülnek a hosszútávfutó számok a Gyémánt Liga versenyek programjából.