US Open: „Bárcsak két győztes lehetne” – Thiem a diadal után

Mint arról beszámoltunk, Dominic Thiem kétszettes hátrányból felállva 3–2-re legyőzte Alexander Zverevet a US Open férfi egyes döntőjében. Az élete első Grand Slam-tornagyőzelmét szerző 27 éves osztrák és német vetélytársa is elismerően nyilatkozott a másik félről a döntő utáni sajtótájékoztatón.

A 22 éves Oszaka nyerte az US Opent, ez a harmadik GS-győzelme

A japán Oszaka Naomi lett a 2020-as US Open női egyesének győztese, miután a finéléban három játszmában legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

Tenisz: veszélyben lehet a US Open, de az amerikai rendező eltökélt

A koronavírus-járvány ellenére kitart a US Open megrendezése mellett az Egyesült Államok Teniszszövetsége (USTA).

Tenisz: Djokovics szerint ő lesz minden idők legjobbja a sportág történetében

A világelső Novak Djokovics hisz abban, hogy ő lesz minden idők legtöbbszörös Grand Slam-bajnoka és a férfi világranglistát a leghosszabb ideig vezető teniszező.

Tenisz: „Federer játszik a legszebben, de Djokovics átmegy a falon is”

A kétszeres Grand Slam-torna-döntős Todd Martin szerint a világelső Novak Djokovics a leginkább verhetetlen a férfi teniszmezőnyben.

Tenisz: a Roland Garros szervezői az összes jegy árát visszatérítik

Minden megvásárolt jegy árát visszatérítik a francia nemzetközi teniszbajnokság szervezői.

Australian Open: boldogság és lazaság helyett gyász és aggodalom

A boldogságot és a lazaságot felváltotta a gyász és az aggodalom: a megszokottnál jóval sötétebb hangulatban, az ausztráliai bozóttüzek füstje alatt, a jótékonyságra fókuszálva rendezik meg az év első tenisz Grand Slam-tornáját, az Australian Opent.

Tenisz: a Djokovics, Federer, Nadal trió a legutóbbi 62 GS-ből 51-et megnyert

Novak Djokovics pályafutása 14. Grand Slam-torna-győzelmét aratta vasárnap, amikor a US Open döntőjében három játszmában legyőzte Juan Martín del Potrót. A Roger Federer, Rafael Nadal, Djokovics hármas így immár összesen 51 GS-diadalnál tart.

Aus. Open: ennyi pénzt kap a győzelemért Babos Tímea

Mint arról beszámoltunk, Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal az oldalán megnyerte az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női páros versenyét. A fantasztikus siker pedig természetesen pénznyereménnyel is járt.

Tenisz: Andy Murray visszalépett az Australian Opentől

Andy Murray csípősérülése miatt nem indul az év első Grand Slam-tornáján, a január 15-én kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokságon, írja a BBC.

Tenisz: több változás, megreformálják a Grand Slam-tornákat

A négy legnagyobb tenisztorna, az ausztrál, a francia és az amerikai nyílt bajnokság, valamint a wimbledoni verseny szervezői több reformjavaslatot is elfogadtak.

Cselgáncs: botrány – győzött az izraeli, de sem zászló, sem himnusz!

Nem akármilyen történet miatt került előtérbe az Abu-Dzabiban zajló cselgáncs Grand Slam-verseny. A férfiak 66 kilogrammos súlycsoportjában az izraeli Tal Flicker diadalmaskodott, ám az eredményhirdetésnél sem országa zászlaját nem vonták fel, sem hazája himnuszát nem játszották le.

Tenisz: Djokovics közölte, az idén már nem versenyez

Novak Djokovics bejelentette, könyöksérülés miatt az idén már nem teniszezik, így 2005 óta először hagy ki Grand Slam-tornát.

Tenisz: megelőzni Federert? Nadal válaszolt

Rafael Nadal a tizedik Roland Garros-diadalával már 15-szörös egyéni Grand Slam-bajnoknak mondhatja magát. Lehagyta tehát Pete Samprast (14), a ranglistát vezető Roger Federer azonban 18 GS-trófeával még így is viszonylag távol van tőle. De vajon ő maga hogyan vélekedik erről?

Roland Garros: Ostapenko a női egyes győztese!

Jelena Ostapenko nyerte meg a Roland Garros tenisztorna női egyesét, miután a döntőben három szettben legyőzte Simona Halepet.

Tenisz: Már nem a világelsőség a legfontosabb – Djokovics

A szerb világelső Novak Djokovics számára már nem a világelsőség megtartása és a Grand Slam-tornák megnyerése a prioritás.

US Open: óriásit bókolt Djokovics Monfilsnak

Az amerikai nyílt teniszbajnokságon magyar idő szerint 21 órakor Novak Djokovics–Gael Monfils elődöntőt rendeznek.

Roland Garros: Djokovics kezében mind a négy GS-trófea!

A világelső szerb Novak Djokovics nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot, miután a döntőben az elveszített első szett után hengerelt a második helyen kiemelt brit Andy Murray ellen. Djokovics a legutóbbi négy Grand Slam-tornát megnyerve már 12-nél jár összességében, és a Roland Garros-trófea elhódításával össze jött számára a karrier Grand Slam.

Roland Garros: a spanyol páros először nyert Grand Slamet

Spanyol győzelem született a Francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi páros versenyében: a Feliciano López, Marc López duó a fináléban a Bob Bryan, Mike Bryan testvérpárost győzte le.

Tenisz: utoléri-e valaha Djokovics Federert? – szavazás

Vasárnap Roger Federer legyőzésével Novak Djokovics pályafutása kilencedik Grand Slam-győzelmét aratta. De vajon van-e esélye átírnia a svájci rekordhalmozó sikereit?