NBA: nem a legrosszab mérlegű GSW draftolhat 1/1-en

A Minnesota Timberwolves csapata választhat elsőként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) idei amatőr játékosbörzéjén (draft).

Dennis Rodmanért és a Bullsért rajongott az „afromagyar” stand-upos

Magyar anya és dél-afrikai apa gyermekeként született Budapesten Musimbe Dávid Dennis, és lett égetnivaló, rossz kölyökből kis híján karosszérialakatos, aztán értékesítő, végül humorista. És úgy néz ki, már az is marad.

NBA: újabb legendás mérkőzés a Sport Tv műsorán

Bizonyára emlékeznek még, hiszen nem volt olyan régen: a Golden State Warriors klasszisa, Klay Thompson öt évvel ezelőtt 37 ponttal szomorította a Sacramento Kings gárdáját. Tizenkét perc alatt!

A GSW is legyőzte a Phillyt, megint betlizett a Rockets és a Nuggets

Szoros végjátékban múlta felül a Philadelphiát a sereghajtó Golden State az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapján, a Denver a keleti utolsó Cleveland otthonában kapott ki, a Houston pedig Charlotte-ban maradt alul. Extra dobóformával nyert Portlandben a Sacramento, győzni tudott Detroitban a Jazz, nem izzadt meg a Hawks ellen a Memphis.

NBA: Harden tripla duplája ellenére kikapott a Houston

James Harden tripla duplája (30 pont, 10 lepattanó, 14 assziszt) ellenére a Houston Rockets 108–99-re kikapott a Charlotte Hornets vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A Sacramento Kings franchiserekordot jelentő 21 (!) hárompontost szórva verte meg a Portland Trail Blazerst (123–111), míg a Golden State Warriors tíz vereség után, január 19. óta először győzött hazai pályán.

Átgázolt a Houstonon a Clippers, Steph Curry visszatért

Egyoldalú meccs lett az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi rangadójából, a Clippers esélyt sem adott a Houstonnak és tükörsima győzelmet aratott riválisa otthonában – közben Steph Curry visszatért és a GSW szoros meccset tudott játszani a playoffrészvételét bebiztosító Torontóval. Jamal Murray hozta a Denver győzelmét, a Philadelphia pedig váratlanul jó játékkal törte meg idegenbeli vereségszériáját.

NBA: siralmas houstoni triplák; Curry vereséggel tért vissza

A Los Angeles Clippers 120–105-re legyőzte a Houston Rocketset az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján. Visszatért sérüléséből Stephen Curry: a tavaly októberben kezét törő klasszis 27 percet játszott a címvédő Toronto Raptors ellen, ám a Golden State Warriors nagy hajrá után 121–113-ra alulmaradt.

NBA: a címvédő ellen térhet vissza Steph Curry

Stephen Curry, az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) szereplő Golden State Warriors sztárja 58 mérkőzéses kihagyás után csütörtökön a címvédő Toronto Raptors ellen tér vissza a pályára.

Young 50 pontja sok volt a Heatnek; a Rockets elkalapálta a GSW-t

Kereken ötven pontot szórt a Hawks irányítója, Trae Young, csapata pedig szoros végjátékban verte a Miamit az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. Joel Embiid remeklésével, Ben Simmons nélkül győzte le a Sixers a Brooklynt, Chicagóban nyert a Charlotte, szoros meccset vívott Sacramentóban a Memphis, simán hozta a kötelezőt a Bucks és a Rockets.

NBA: Russell Minnesotában, Wiggins a Warriorsban folytatja

Csütörtökön magyar idő szerint 21 órakor volt a tengerentúli profi kosárlabdaliga (NBA) cserehatárideje (trade deadline), vagyis eddig cserélhettek játékosokat a csapatok. Már korábban is beszámoltunk néhány megkötött üzletről, ám folyamatosan érkeznek az újabb hírek – nézzük, mi a helyzet most!

NBA: tízmilliós büntetést kapott a Doncicot ellökő center

Lökdösődés miatt 35 ezer dolláros (tízmillió forint) büntetést kapott Marquese Chriss, az észak-amerikai ligában (NBA) szereplő Golden State Warriors kosarasa.

NBA: Doncicék 141 pontot szórtak a GSW-nek, Holidayék történelmet írtak

A Dallas Mavericks nyolcvankét pontos (!) első negyed után (41–41) 141–121-re legyőzte idegenben a Golden State Warriorst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégeknél Luka Doncic elkönyvelte a kilencedik tripla dupláját (31 pont, 15 assziszt, 12 lepattanó) ebben az idényben.

A Dallas Embiidéket is oktatta, meccset nyert a Golden State

A Dallas Mavericks legjobbja, Luka Doncic nélkül is komoly taktikai oktatásban részesítette a hazai pályán eddig szinte verhetetlen Philadelphiát az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) ma hajnali játéknapján. Keleten a Phillyn kívül az összes pályára lépő élcsapat (Heat, Celtics, Raptors, Pacers) nyerni tudott, a Nuggets és a Trail Blazers legjobbjaira építve nyert, a Thunder simán győzte le a Sunst, a nyugati sereghajtók csatáját a Warriors nyerte, és a Cavaliers is behúzott egy sikert.

NBA: nagy hajrával győzött a Thunder a GSW otthonában

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban a Milwaukee Bucks 122–118-ra legyőzte a Utah Jazzt, a találkozón a hazaiaknál 50 pontig jutott a „Görög Szörny” Jannisz Antetokunbo, és ezzel sorozatban nyolcadik meccsét is megnyerte a Bucks. Az Oklahoma Thunder nagy hajrával győzött a Golden State Warriors otthonában: 97–87-ről az utolsó négy percben 13 pontot szórva nyert 100–97-re.

Kikapott a Boston Sacramentóban, átvette a vezetést a Lakers

A Kings ellen szakadt meg a Celtics nagy szériája az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, s immár a könnyedén nyerő Lakers a listavezető. Remekelt a Sixers és a Nuggets, megverte a Warriorsot a Pels, újra győzött a Magic.

A Bucks Utahban, a 76ers Denverben, a Heat a Lakers otthonában kapott ki

Nem a keleti élcsapatok domináltak az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) ma hajnali játéknapján, a Bostont üldöző trió minden tagja kikapott nyugati ellenfele csarnokában - a Lakers a Heat elleni sikerrel továbbra is ligaelső. Damian Lillard 60 pontos egyéni és franchise-rekordja sem volt elég a kiegyensúlyozottabb Brooklyn ellen, ahogyan D'Angelo Russell 52 pontja is kevésnek bizonyult a Timberwolves otthonában. A Toronto könnyű sikert aratott New Orleansban, a Pacers már 50 százalék felett áll, a Dallas váratlan pofont kapott Kristaps Porzingis előző csapatától, a Knickstől, a Cavs, Magic páros önbizalom-növelő sikert aratott, a Kings pedig Atlantában kezdte meg a felzárkózást.

NBA: Russell 52 pontja is kevés volt, megint kikapott a Warriors

Az NBA pénteki játéknapján a Minnesota Timberwolves hosszabbítás után győzte le a Golden State Warriorsot. Nyert a Toronto Raptors és a Los Angeles Lakers is.

NBA: a Warriors Steph Curry után a meccset is elveszítette

A Golden State Warriors hazai pályán 17 pontos vereséget szenvedett a San Antonio Spurstől az NBA legutóbbi játéknapján, de ennél is jobban elszomorítja a kaliforniai sztárcsapatot, hogy legnagyobb ásza, Steph Curry kézműtéten esett át, és három hónapra kidőlt. A Boston a New York ellen, a Sacramento a Utah ellen nyert meg szoros meccset, míg a Los Angeles Lakers hosszabbítás után győzött Dallasban.

NBA: két vereség után Curryék 257 pontos meccsen javítottak

A Los Angeles Clipperstől és az Oklahoma City Thundertől elszenvedett vereség után a Golden State Warriors 134–123-ra legyőzte idegenben a New Orleans Pelicanst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégeknél Stephen Curry 26 pontot dobott és 11 asszisztot jegyzett, míg Draymond Green tripla duplát (16 pont, 10 assziszt, 17 lepattanó) ért el. A San Antonio Spurs és a Philadelphia 76ers megőrizte százszázalékos mérlegét, a Houston Rocketsben James Harden negyven pontig jutott az Oklahoma City Thunderrel szemben megnyert mérkőzésen (116–112).

NBA: az Oklahoma lemosta az előző szezon döntősét

Az Oklahoma City Thunder végig vezetve – a negyedik negyed közepén már 42 pontos előnyt is elérve – nyert 120–92-re a nyáron nagydöntőt játszó Golden State Warriors ellen az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) vasárnapi játéknapján.