Freiburg: A siker receptje a mentalitás – Sallai Roland

Sallai Roland, a Freiburg labdarúgója beszélt az edzőhöz fűződő kapcsolatáról, az eddigi szenzációs menetelés hátteréről, és arról is, hogy mit jelent neki a címeres mez.

Videó: gyönyörű kapáslövés, bombagól a Dortmund játékosától

Hatalmas gólt szerzett a Borussia Dortmund játékosa, Axel Witsel a Freiburg elleni német bajnoki mérkőzésen a Bundesliga 7. fordulójában. A belga középpályás a huszadik percben óriási erővel bombázott a kapuba.

Bundesliga: a Bayern kikapott, a Dortmund és a Leipzig ikszelt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában a Bayern München hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget a Hoffenheimtől. A Borussia Dortmund a Freibrug ellen csak 2–2-t ért el, míg az RB Leipzig a Leverkusennel végzett 1–1-re a játéknap rangadóján. Szalai Ádám csapata, a Mainz 2–1-re nyert Paderbornban, a magyar válogatott támadó csereként állt be.

Bundesliga: büntetőt hibázott, de nyert a Freiburg; a Hertha kiütötte a Kölnt

A Fortuna Düsseldorf hazai pályán 2–1-re kikapott a Sallai Rolandot is foglalkoztató SC Freiburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában. A vendégcsapatnak még az is belefért, hogy a második félidő derekán kihagyjon egy büntetőt. A Freiburg sikerével továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán. Sallai a kispadról nézte végig a mérkőzést. A Hertha Berlin a Köln otthonában ért el 4–0-s, kiütéses sikert.

Bundesliga: sima Bayern-siker, Sallai nélkül ikszelt a Freiburg

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Bayern München simán legyőzte a Kölnt, a Hertha BSC pedig megszerezte első győzelmét az idényben.

Bundesliga: Sallai nélkül győzött, és már a Bayern előtt a Freiburg

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a Freiburg idegenben 3–0-ra legyőzte a Hoffenheimet, ezzel megelőzte a Bayern Münchent a tabellán.

Bundesliga: Sallai olasz válogatott posztriválist kapott – hivatalos

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Freiburg a hivatalos honlapján tudatta, hogy visszatért az együtteshez Vincenzo Grifo.

Bundesliga: Szalai visszatért, de nem örülhetett a Bayern ellen

A Bayern München 6–1-re kiütötte a Szalai Ádámot a második félidőben bevető Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójában. Sallai Roland először lépett pályára az új bajnokságban, csapata a 92. percben kapott góllal szenvedett vereséget. A Hertha olyat tett, amire majd' 10 éve nem volt példa a Bundesligában, erre viszont aligha lesz büszke.

Bundesliga: Szalai és Sallai csapata is nyert, de ők nem játszottak

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján a Hoffenheim és a Freiburg is győzött, ám egyik magyar válogatott játékos sem lépett pályára – Szalai Ádámot nem nevezték a meccsre, Sallai Roland pedig nem állt be a kispadról.

Bundesliga: fél perc alatt gólt kapott, majd hengerelt a Dortmund

Az Augsburg elleni 5–1-es hazai győzelemmel kezdte a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2019–2020-as idényét. A vendégek harminc másodperc után megszerezték a vezetést, de a házigazda nem sokkal később egyenlített, majd a fordulás után tíz perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

Német Kupa: Sallai október óta először kezdett tétmeccsen

Az Augsburg már az első fordulóban kiesett a Német Kupából, miután 2–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Verl otthonában. A Bundesliga-csapatok közül szintén búcsúzott a Mainz, amely a harmadik vonalban sínylődő Kaiserslauterntől kapott ki 2–0-ra.

Ajax: német élvonalból igazoltak középpályást – hivatalos

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Ajax hivatalos honlapján jelentette be, hogy átigazolta Alex Méndezt a német Bundesligában szereplő Freiburgtól.

Felkészülés: Orbán-gól és -gólpassz, biztos Leipzig-siker

A német élvonalbeli RB Leipzig 3x45 perces felkészülési meccsen, 2–0-ra legyőzte a francia Rennes-t. A találkozón Gulácsi Péter és Willi Orbán is pályára lépett, a magyar válogatott védő pedig gólt szerzett, valamit gólpasszt is adott.

Légiósok: Semmi sem lehetetlen – Sallai a BL-be vágyik

A jelenleg Ausztriában edzőtáborozó Freiburg magyar labdarúgója, Sallai Roland a Kickernek elárulta: jól érzi magát, fájdalommentes, és csapatával nagy célokért küzdenének az előttünk álló idényben.

Válogatott: Nincs bennem düh, hogy kimaradtam – Sallai

Sallai Roland sérülése miatt kimaradt a horvátok, az azeriek és a walesiek elleni Eb-selejtezős sikerekből, de mindent belead, hogy szeptemberben ismét meghívót kapjon Marco Rossi kapitánytól.

Bundesliga: kiütéses vereséget szenvedett a Hertha Dárdai búcsúmeccsén

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó fordulójában Dárdai Pál vezetőedzőként vereséggel búcsúzott a Herthától. A Bayer Leverkusen 5–1-re legyőzte idegenben a berlinieket, így kiharcolta a Bajnokok Ligája-indulást. A Wolfsburg nyolcat vágott az Augsburgnak, Szalai Ádámék a hajrában csúsztak le az Európa-liga-selejtezőt érő 7. pozícióról. Az RB Leipzig Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül szenvedett vereséget.

Bundesliga: nyert a történelmet író Dortmund; kiesett a Hannover

A Borussia Dortmund 3–2-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában, és mivel a Bayern München nem tudott nyerni az RB Leipzig ellen, Lucien Favre együttese megőrizte matematikai esélyét a bajnoki címre.

„Te is velünk vagy?!” – borzalmas védelmi hibák Egertől Párizsig

Óriási védelmi baki is hozzájárult ahhoz, hogy a spanyol La Ligában a Valencia idegenben 6–2-re kiütötte az így már biztosan kieső Huescát. A hazaiak játékosa addig-addig forgolódott a labdával a saját térfelén, amíg kiválasztotta a legrosszabb megoldást: hátrapasszolt, csak épp a vendégek támadójához, Rodrigóhoz, aki egy csel után az üres kapuba lőhetett volna, de megtette helyette ezt az Huesca másik futballistája, Etxeita. Nem az első és minden bizonnyal nem is az utolsó olyan gólt láthattuk, amit a védelem hozott össze az ellenfélnek. Ezekből szemezgettünk – természetesen a teljesség igénye nélkül, mivel a potenciális jelöltek listája túl hosszú...

Légiósok: Hittem magamban a nehézségek ellenére is – Sallai

Sallai Roland, a Freiburg 21 éves labdarúgója beszélt a maga mögött hagyott nehéz időszakról, az öltözői hangulatról, Christian Streich ösztönző szavairól, és arról, miért kapaszkodott annyira a visszatérésbe.

Bundesliga: Sallai Roland visszatért, ikszelt a Freiburg

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában a Freiburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Düsseldorffal.