Kosár-vb: ausztrál összeomlás, francia bronzérem

A nagyszünet után feltámadt és fordított Franciaország Ausztrália ellen a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, így az európai csapat történelme során másodszor lett vb-bronzérmes.

Kosár-vb: 17 év után ismét bejutott Argentína a döntőbe

Spanyolország után Argentína is bejutott a kosárlabda-világbajnokság döntőjébe, miután 80–66-ra legyőzte Franciaországot az elődöntőben.

Férfi kosár-vb: nem lesz címvédés, a franciák kiejtették az USA-t!

Eldőlt, hogy nem lesz címvédés a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, miután a negyeddöntőben Franciaország 89–79-re legyőzte az eddig hibátlan Egyesült Államokat úgy, hogy az utolsó negyedben hétpontos hátrányból 22–5-ös rohammal fordította meg a mérkőzést. A másik szerdai meccsen Ausztrália 12 ponttal felülmúlta a meglepetéscsapat Csehországot.

Eb 2020: a keddi selejtezők eredményei és a tabellák egy helyen

Három csoport küzdelmeit rendezték meg kedden az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Koszovónak három gól sem volt elég az angliai pontszerzéshez, a portugálok a mesternégyesig jutó Cristiano Ronaldo vezérletével gáláztak Litvániában, a franciáknak még Antoine Griezmann kihagyott büntetője is belefért.

Eb 2020, H-csoport: Griezmann neje megint kihagyhatta a kékek sikerét

Franciaország Kingsley Coman, Clement Lenglet és Wissam Ben Yedder góljával 3–0-ra legyőzte Andorrát, mindezt úgy, hogy Antoine Griezmann egymás után már a második válogatott mérkőzésén hibázott büntetőt. A francia csatár legutóbb (viccesen) a feleségét hibáztatta a kihagyott tizenegyesért, mondván, az nem nézte az albánok elleni mérkőzést, és nem szorított érte. Erika Choperena a jelek szerint újabb meccset hagyott ki...

Ligue 1: megszakított meccsek, vihart kavart a szövetségi elnök

Noël Le Graët, a Francia Labdarúgó-szövetség (FFF) elnöke arra kérte a francia játékvezetőket, hogy a következő fordulótól ne szakítsák félbe a bajnoki mérkőzéseket a szurkolók homofób megnyilvánulásai miatt. Javaslata nem mindenkinek tetszik.

Videó: érdekes kifogás, ezért rontott 11-est Griezmann?

Szombaton Franciaország odahaza 4–1-re legyőzte Albániát Európa-bajnoki selejtezőn, így nem okozott túlságosan nagy galibát a hazaiaknak, hogy Antoine Griezmann a 37. percben tizenegyest hibázott. A Barcelona támadóját a mérkőzés után megkérdezték arról, miért rontotta el a büntetőt, ám a riporter feltehetőleg nem erre a válaszra számított.

Eb 2020: gólparádét rendeztek a franciák, kínlódtak a törökök

A világbajnok Franciaország hazai pályán 4–1-re verte Albániát a két labdarúgó-válogatott szombat esti Európa-bajnoki selejtezőjén. A H-csoport másik késő esti mérkőzésén Andorra majdnem megtréfálta a törököket, de nem sokkal a lefújás előtt Senol Günes csapata begyötört egy gólt és győzött (1–0), s ugyancsak három ponttal gazdagodott Izland, amely kora este magabiztosan verte Moldovát (3–0).

Videó: óriási hiba, ráadásul dupla, ezért csúszott a franciák meccse

A Franciaország–Albánia labdarúgó Európa-bajnoki selejtező az előzetes tervek szerint 20.45 órakor kezdődött volna, ám a himnuszok miatt csúszott egy kicsit a program.

Franciaország: Pogba sérült, kihagyja a válogatott meccseket

A francia labdarúgó-válogatott hivatalos Twitter-csatornáján közölte, hogy Paul Pogba sérülés miatt kihagyja a nemzeti csapat soron következő mérkőzéseit. A hírt a középpályás klubja, a Manchester United is megerősítette.

PSG: Mbappé Eb-selejtezőkről és a BL-rajtról is lemarad

A vasárnapi bajnoki mérkőzésen a bal combjában izomszakadást szenvedő Kylian Mbappé három-négy hétig nem léphet pályára, így nemcsak a PSG BL-rajtjáról, hanem a francia labdarúgó-válogatott szeptemberi Eb-selejtezőiről is lemarad.

Ligue 1: átverte csapatát a világbajnok francia, kivágták

A Ligue 1-ban szereplő Marseille francia sajtóértesülések szerint szerződést bontott Adil Ramival – ha igazak a hírek, a világbajnok védő elküldésének a hátterében meghökkentő okok állnak.

FIFA: Brazília a 2., Algéria 28 helyet ugrott, a mieink 3 pozíciót rontottak

A kontinensbajnokságok lezárultával alaposan átrendeződött a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) világranglistája, amelyen a Copa América-győztes Brazília már a 2. helyen áll, míg az Afrikai Nemzetek Kupáján diadalmaskodó Algéria 28 pozíciót ugorva a 40. Az előző ranglista óta pihenő magyar csapat a 45. helyre csúszott vissza.

U19-es Eb: Spanyolország és a címvédő jutott be a döntőbe

Spanyolország és a címvédő Portugália jutott be az örményországi U19-es Európa-bajnokság szombati döntőjébe.

U19-es Eb: Írország lesz a címvédő ellenfele az elődöntőben

Írország jutott be utolsóként a legjobb négy közé az Örményországban zajló U19-es labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel a B-csoport záró fordulójában 2–1-re legyőzte Csehországot, míg a csoportelső franciák egy góllal nyertek Norvégia ellen.

U19-es Eb: 12 perc alatt három gól, könnyed francia siker

Franciaország 3–0-ra legyőzte Csehországot az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában. A gallok – az első félidő végi hosszabbítást nem számítva – tizenkét perc leforgása alatt szerezték góljaikat. A csoport másik meccsén Norvégia és Írország nem bírt egymással.

Női kosár Eb: nem volt kérdés – a spanyolok megvédték címüket

Spanyolország megvédte címét a női kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a döntőben húsz ponttal (86–66) legyőzte Franciaországot. A spanyolok a negyedik aranyérmüket nyerték meg, míg a franciák sorozatban negyedszer lettek ezüstérmesek.

Női kosár Eb: megismétlődik a legutóbbi spanyol–francia finálé

A francia és a címvédő spanyol válogatott jutott be a női kosárlabda Európa-bajnokság fináléjába, a szombati elődöntőben előbbi Nagy-Britanniát, utóbbi a társházigazda Szerbiát győzte le.

Universiade: kiütéses sikerrel kezdtek női pólósaink

A magyar női vízilabda-válogatott a franciák felett aratott 17–3-as sikerrel kezdte meg szereplését kedden Nápolyban a 30. nyári universiadén.

Női vb: amerikai öröm, francia bánat – a címvédő jutott be az elődöntőbe

A címvédő amerikaiak Megan Rapinoe duplájával 2–1-re legyőzték a házigazda Franciaországot a női labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében a Paris Saint-Germain stadionjában, a Parc des Princes-ben, csaknem 46 ezer néző előtt.