Eb 2020, F-csoport: a spanyolok hármat vágtak a svédeknek

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában Spanyolország hazai pályán 3–0-ra legyőzte Svédországot, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az F-csoportot. Románia és Norvégia egyaránt idegenben nyert, előbbi 4–0-ra Máltán, utóbbi 2–0-ra Feröeren.

Eb 2020, F-csoport: Románia kétgólos hátrányból egyenlített

Hiába vezetett már két góllal Norvégia a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének harmadik fordulójában, Románia innen is fel tudott állni, s ponttal távozott.

Kapitányuk nélkül is négy gólig jutottak a spanyolok

Most sem ülhetett le a spanyol válogatott kispadjára a hivatalosan családi okok miatt otthon maradó kapitány, Luis Enrique, de választottjai nélküle is simán elintézték Feröert a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének harmadik fordulójában.

Eb 2020, F-csoport: spanyol siker rég várt Morata-gólokkal

Spanyolország labdarúgó-válogatottja 2–0-ra nyert a nagyot küzdő Málta vendégeként a 2020-as Európa-bajnokság kedd este lejátszott selejtezőjén. Az F-csoport további fejleményei: Románia gólokban gazdag első félidőt követően 4–1-re verte vendégét, Feröert, míg az északi derbin a házigazda Norvégia kettővel vezetett Svédország ellen, végül mégis egy 97. percbeli találatnak köszönhette az egy pontot. A spanyolok százszázalékosak két forduló után, a románok az első győzelmüket könyvelték el.

Eb 2020, F-csoport: egygólos vereséggel kezdtek a románok a svédek ellen

A 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában a svédek hazai pályán 2–1-re megverték a román válogatottat, míg Málta szintén 2–1-es győzelmet aratott Feröer ellen az F-csoportban.

NL: Koszovó kiütéssel nyert, Azerbajdzsán sem hibázott

Továbbra is veretlen Azerbajdzsán és Koszovó a labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójában: előbbi Feröert győzte le 2–0-ra, utóbbi pedig Máltát ütötte ki 5–0-ra.

Férfi kézi Eb-selejtező: a dánok ellen már nem jött a csoda

A Montenegró elleni 24–24-es döntetlen után ezúttal nem jött össze az újabb feröeri csoda: a férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező 2. fordulójában Dánia 35–17-re nyert Feröer vendégeként – a dániai Skjernben. A meccs legeredményesebbjének a kilenc gólig jutó Mikkel Hansen bizonyult.

NL: Koszovó négy meccs után is tartja az első helyet

Koszovó 1–1-es döntetlent harcolt ki vasárnap Feröer vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligája negyedik vonalában (D-liga), és megőrizte az első helyet a 3. csoportban.

NL: Andorra ismét pontot szerzett; Koszovó vezeti a csoportját

Andorra és Kazahsztán 1–1-es döntetlent játszott egymással a Nemzetek Ligája D-divíziójának 1. csoportjában.

Nemzetek Ligája: Feröer úgy rajtolt, ahogy kell

Feröer labdarúgó-válogatottja hazai pályán 3–1-re legyőzte Máltát a Nemzetek Ligája D-osztályának péntek esti mérkőzésén. Ugyanebben a csoportban Azerbajdzsán nem bírt Koszovóval (0–0).

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, ez történt eddig a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalában (D-liga)! A 2018. őszi csoportkörből Fehéroroszország, Grúzia, Koszovó és Macedónia csoportelsőként feljutott a C-ligába, illetve kivívta a jogot a részvételre a 2020. tavaszi Eb-playoffban – vagyis e négy válogatott közül egy biztosan ott lesz az Európa-bajnokságon.

Válogatott: Lássuk be, igazuk volt a szurkolóknak! – Kádár

A Dinamo Kijev hátvédje, Kádár Tamás szerint érthető volt a nézők elkeseredettsége, a lefújást követően úgy érezte, ilyenkor nemcsak a tapsot, hanem a füttyszót is meg kell köszönnie.

Válogatott: „A probléma nem a kapitány, a gondolkodásunkat kell inkább átalakítanunk”

A magyar jubileumi válogatott 3–1-es vereséget szenvedett az ukrán öregfiúk-válogatottól a Margitszigeten. A találkozó után Véber Györggyel és Sallói Istvánnal beszélgettünk. Természetesen nemcsak a mérkőzésről, hanem az A-válogatott Feröer elleni szerepléséről, a szurkolói reakciókról és Bernd Storck jövőjéről is.

Videó: „Véber Gyurinak stand up comedyben kellene fellépnie”

„Show must go on… Storck must go home” – így látják önök

Mint megírtuk, a magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte hazai pályán Feröert az európai vb-selejtezők csoportszakaszának utolsó fordulójában. A mérkőzés a siker ellenére rengeteg indulatot váltott ki – a magyar szurkolók például az első félidő hajrájában Bernd Storck szövetségi kapitány ellen tüntettek. A Nemzeti Sport Online most összeszedett néhányat a szurkolóktól beérkező vélemények közül.

Válogatott: olvasóinknál a legjobb a leggyengébb cseréje volt

A Nemzeti Sport Online olvasói Böde Dánielt látták a legjobbnak a Feröer ellen 1–0-ra megnyert keddi világbajnoki selejtezőn. A Ferencváros csatára szerezte a győztes gólt csereként beállva – épp azt az Eppel Mártont váltotta a szünetben, akit Önök a leggyengébbnek láttak. Íme, a szavazás végeredménye!

Videó: ilyet sem láttunk még, mezítláb nyilatkozott a magyar–feröeri után

A magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte hazai pályán Feröert az európai vb-selejtezők utolsó fordulójában. A mérkőzés után érdekes esetre lettünk figyelmesek: a feröeri játékosok a hűvös őszi éjszakában mezítláb jöttek ki az interjúzónába, amely ugyan még a Groupama Aréna része, de gyakorlatban már a szabadban található. Mindenesetre néhány labdarúgót csöppet sem zavart a hideg beton, mezítláb is kedélyesen és hosszan nyilatkoztak az újságíróknak. Nézze meg az esetet az NSO Tv videójában!

Válogatott: „El kell gondolkodni a kapitányváltáson”; „Nem Storck a hibás, hanem az akadémiák”

A magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte hazai pályán Feröert az európai vb-selejtezők utolsó fordulójában. Az NSO Tv stábja még a mérkőzés előtt beszélgetett szurkolókkal, akik elmondták érzéseiket a vb-selejtezővel kapcsolatban, illetve a jövőről is beszéltek: a vélemények megoszlottak arról, hogy Bernd Storckkal vagy nélküle kellene-e folytatnia a válogatottnak.