Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes!

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték meg az első döntőket, és az első érmek tulajdonosai között magyar sportolók is voltak: Hagymási Réka és Medveczky Erika női K–2 1000 méteren nyert világbajnoki címet, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység C–2 500 méteren szerzett ezüstérmet, míg a Lucz Anna, Kiss Blanka duó a női K–2 200 méteres távján bronzérmes lett.

NB II: az élvonalban is játszott a Kazincbarcika új igazolása

Fekete Ádám személyében rutinos csatárt igazolt a Kazincbarcika – tudtuk meg az NB II-es labdarúgócsapat hivatalos honlapjának szerdai híréből.

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

Kajak-kenu Eb: négy döntős, négy középfutamos magyar egység 200 méteren

Az előfutamban érdekelt hét magyar egység közül négy középfutamra kényszerül 200 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, három hajó ugyanakkor egyből bejutott a vasárnapi döntőbe.

Kajak-kenu vk: újabb 13 magyar érem, közte három arany

A magyar versenyzők kilenc érmet, egy aranyat, három ezüstöt és öt bronzot szereztek vasárnap a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa 200 és 500 méteres döntőiben.

Férfi kosár NB I: hatalmas csatát nyert meg a Körmend

Az éllovas Körmend nagy csatában egy ponttal, 80–79-re győzött Szegeden a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Alba Fehérvár 13 ponttal legyőzte a Jászberényt, szintén otthon nyert az Atomerőmű, a Kecskemét hosszabbításban győzött Kaposváron, és idegenben örülhetett a ZTE is.

Új edző, régi nóta: hiába vezetett, ismét kikapott a Haladás

Bár a Haladás szerzett vezetést, a Balmazújváros fordítani tudott, és 2–1-re legyőzte ellenfelét a labdarúgó NB I 16. fordulójában. A szombathelyi együttes sorozatban a hetedik bajnokiján maradt nyeretlen, míg a Balmazújváros másodszor tudott nyerni hazai pályán.

Kajak-kenu vb: magyarok a dobogó tetején – képgaléria

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak kettős és a női kajak négyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajak négyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu páros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és összesen tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot. Tekintse meg a záró napon készült legjobb fotókat!

Kammerer: Ezek a srácok még meg sem születtek, amikor már versenyeztem

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. Délután Bodonyi Dóra 5000 méteren diadalmaskodott, így öt arannyal és tíz éremmel zártunk, a második helyen.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: a Hajdu, Fekete kettős is bronzérmet szerzett

A racicei kajak-kenu világbajnokság férfi C–2 200 méteres döntőjében a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kettős bronzérmet szerzett. Az arany az Alekszander Kovalenko, Ivan Stil duóé lett.

Kajak-kenu vb: Nem mozog az ujjam, nem tudom rendesen fogni a lapátot – Kopasz

Mint ismert, Kopasz Bálint a középdöntője előtt kézsérülést szenvedett – jobb hüvelykujja alaposan megzúzódott, amikor a bakról leeső hajója után próbált nyúlni, hogy megóvja azt a sérüléstől –, és kevéssel lemaradt végül az A-döntőről. Fekete Ádámnak sikerült kvalifikálnia magát, ő viszont majdnem lekésett a rajtról.

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu vb: „Ha edzésen evezünk hasonlóan, azt mondjuk, jó volt, de itt...”

Mint ismert, péntek délelőtt a férfi 1000 méteres kajaknégyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként jutott be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenukettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros, valamint Bodonyi Dóra is. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenukettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, Fekete Ádám, Kopasz Bálint és a férfi 500 méteres kajaknégyes is az elődöntőben folytatja.

NB II: hárman dőltek ki a sorból a Balmaznál, a házi gólkirály is

A vasárnapi, Csákvár elleni mérkőzésen a házi gólkirály Fekete Ádámra, illetve az egyaránt középpályás Zsiga Ervinre és Kapacina Kevinre sem számíthat Feczkó Tamás, a labdarúgó NB II-ben szereplő Balmazújváros vezetőedzője – tudta meg a Nemzeti Sport Online.

NB II: heteket kell kihagynia a Balmaz házi gólkirályának

Súlyos sérülést szenvedett az előző, Cegléd elleni bajnoki mérkőzésen a Balmazújváros másodosztályú labdarúgócsapatának támadója, Fekete Ádám. A csatárnak több hetet kell kihagynia – értesült a Nemzeti Sport Online.

NB II: egy érkező, három távozó az SZTK-nál; az edző marad

A Nemzeti Sport Online információi szerint a labdarúgó NB II-ben szereplő Szigetszentmiklósi TK-Erima megállapodott Gulyás Mátéval, így a legutóbb Veresegyházon játszó középpályás lett a Pest megyeiek első nyári szerzeménye.

Kosár: Két családnak is tragédiát okoztam - Fekete

Fekete Ádám, a Kaposvári Kosárlabda Klub edzője két év négy hónap börtönbüntetést kapott, miután halálos autóbalesetet okozott 2013 nyarán. A szakember büntetésének megkezdése előtt őszintén beszélt a bb1.hu portálnak arról, hogy a történtek milyen hatással voltak az életére és a családjára.