?>
Tenisz: Lenyűgözte Budapest – exkluzív interjú Billie Jean Kinggel

A 12-szeres egyéni Grand Slam-győztes Billie Jean King csodálatosan érezte magát februárban fővárosunkban, és egyelőre nem tudja elhinni, hogy róla nevezik el a Fed-kupát.

Tenisz: Billie Jean Kingről nevezik el a Fed-kupát

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) csütörtöki bejelentése szerint a női válogatottaknak kiírt csapatverseny, az 1963 óta létező Fed-kupa a jövőben a 12-szeres egyéni Grand Slam-győztes amerikai csillag, Billie Jean King nevét viseli majd.

Tenisz: jövő áprilisban lesz a budapesti FED-kupa-döntő

Jövő áprilisban, de a 2020-ban kvalifikált 12 csapattal és azonos csoportbeosztás mellett tartják meg a 2020 áprilisára tervezett budapesti FED-kupa-döntőt – számolt be az esemény szervezőbizottsága.

Tenisz: ingyen elérhetőek az elmúlt 25 év legjobb Fed-kupa-meccsei

Miután élő mérkőzéseket jelenleg nem lehet nézni, megnyitja a szurkolók előtt Fed-kupa- és Davis-kupa-videoarchívumát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF).

Tenisz: keresik a budapesti Fed-kupa-döntő új időpontját

A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) a magyar kormánnyal és a magyar sportági szövetséggel vitatja meg, milyen új időpontban kínálkozik mód megrendezni a Fed Kupa döntőjét, amelyre eredendően április 14. és 19. között került volna sor Budapesten, de a koronavírus-világjárvány miatt el kellett halasztani.

Tenisz: elhalasztották a Fed-kupa budapesti döntőjét is

A koronavírussal kapcsolatos egészségügyi aggodalmak miatt a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) elhalasztotta a Fed-kupa budapesti döntőjét – olvasható a magyar szövetség hivatalos honlapján, a huntennis.hu-n.

Tenisz: a címvédő ellen kezd a magyar válogatott a Fed-kupa-döntőn

A címvédő francia csapat lesz a magyar női teniszválogatott első ellenfele a Fed-kupa döntőjében, amelyre április 14. és 19. között kerül sor Budapesten.

Tenisz: Budapestre jöhet Serena Williams, aki anyaként új szintre emelte a női teniszt

Huszonhárom egyéni Grand Slam-bajnoki cím, négy olimpiai aranyérem, 319 hét a világranglista élén és egy kislány büszke édesanyja. Serena Williamst aligha kell bárkinek is bemutatni: a 38 esztendős teniszlegenda még az előző évezredben nyerte meg profi pályafutása első tornáját, de a 21. század is szinte csak róla szólt. Áprilisban pedig Budapestre látogathat, hogy részese legyen a női Fed-kupa döntőjének.

Fed-kupa: Elégedettek lehetünk a sorsolással – Szávay

Szávay Ágnes szerint a magyar női teniszválogatott elégedett lehet a sorsolással az áprilisi, Budapesten sorra kerülő Fed-kupa-döntőben.

Fed-kupa: Csak 13 voltam, de jobbá akartam tenni a világot – Billie Jean King

A Fed-kupa sorsolásán részt vett a 39-szeres – egyéniben tizenkétszeres – Grand Slam-győztes Billie Jean King is. A teniszlegenda a sorsolás után interjút adott az NSO Tv-nek, ebben beszélt pályafutása kezdetéről, Serena Williamsről és Babos Tímeáról is.

Fed-kupa: Biztos vagyok benne, hogy Babos játszani fog – Juhász

Mint beszámoltunk róla, Magyarország Oroszországgal és Franciaországgal került egy csoportba a Fed-kupán. A sorsolás után Juhász Gábor, a Magyar Teniszszövetség főtitkára beszélt az esélyekről, illetve Babos Tímeáról.

Fed-kupa: lemondott a magyar válogatott kapitánya

Juhász Gábor lemondott a magyar női teniszválogatott szövetségi kapitányi posztjáról – számolt be róla a 24.hu.

Fed-kupa: a címvédő és Oroszország a mieink döntőbeli ellenfele

A 39-szeres Grand Slam-torna-győztes Billie Jean King segítségével a Szépművészeti Múzeumban kisorsolták az áprilisi, budapesti Fed-kupa-döntő csoportbeosztását. Az április 14–19. között a Papp László Budapest Sportarénában rendezendő teniszviadalon a magyar válogatott ellenfele az A-csoportban a címvédő Franciaország és Oroszország lesz.

Fed-kupa: az amerikaiakkal teljes a budapesti döntő mezőnye

Utolsóként az amerikai női teniszválogatott jutott be a Fed-kupa budapesti döntőjébe, mivel a selejtezőben nagy csatában legyőzte a vendég letteket.

Fed-kupa: már csak egy hely kiadó a budapesti döntőben

Az orosz női teniszválogatott a román, a fehérorosz csapat pedig a hollandok felett aratott 3–2–es győzelmet a Fed-kupa selejtezőjében. Mindkét párharcban a páros mérkőzés döntötte el a továbbjutást.

Fed-kupa: magabiztosan vezetnek az amerikaiak a lettek ellen

Az Egyesült Államok női teniszválogatottja – Sofia Kenin és Serena Williams sikerének köszönhetően – 2–0-ra vezet az első nap után Lettország ellen a Fed-kupa selejtezőjében.

Fed-kupa: Andreescu nélkül vesztésre állnak a kanadaiak

A kétszeres Grand Slam-bajnok Oszaka Naomi vezette japán női teniszválogatott 2–0-s hátrányban van az első nap után Spanyolországban a Fed-kupa selejtezőjében.

Tenisz: Cori Gauff is ott lesz az amerikai csapatban a Fed-kupán

Cori Gauff is tagja lesz az amerikai teniszválogatottnak a Fed-kupa jövő hétvégi selejtezőjén.

Tenisz: két legjobbjuk nélkül a németek a Fed-kupában

Két legjobbja, Angelique Kerber és Julia Görges nélkül áll ki a brazilok elleni tenisz Fed-kupa-selejtezőre a német válogatott.

Fed-kupa: félmillió dollárt kap a magyar csapat

Félmillió dollárt (150 millió forint) kap a házigazda magyar csapat a női tenisz Fed-kupa döntőjében, amelyre áprilisban kerül sor a budapesti Papp László Sportarénában.