Chelsea: egyértelmű szurkolói üzenet Sarrinak – videó

Mint ismert, hétfő este a Chelsea labdarúgócsapata 2–0-ra kikapott a Manchester Unitedtől, ezzel kiesett az FA-kupából. A londoni kékek menedzsere, Maurizio Sarri alatt inog a kispad, és már a csapat szurkolói is egyértelműen kifejezték a véleményüket.

FA-kupa: A szurkolók miatt nem aggódom, más miatt igen – Sarri

Mint megírtuk, a Manchester United bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután az 5. forduló csúcsmérkőzésén 2–0-ra legyőzte Londonban a címvédő Chelsea-t. Lássuk, hogyan értékelték a találkozót a trénerek!

FA-kupa: a Wolves ellen folytatja az MU – a negyeddöntő párosításai

A Chelsea–Manchester United (0–2) mérkőzés után kisorsolták a 2018–2019-es angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőit. Elkerülte egymást a két még versenyben maradt második ligás csapat; a favoritok közül a Manchester City a Swansea-hoz, a Manchester United a Wolverhampton Wanderershez utazik.

FA-kupa: a Chelsea-t kiejtő MU-val teljes a negyeddöntő mezőnye

Nyolcadikként a Manchester United jutott be az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután az 5. forduló csúcsmérkőzésén 2–0-ra legyőzte Londonban a címvédő Chelsea-t. A United Ander Herrera és Paul Pogba fejes góljával tulajdonképpen simán diadalmaskodott a Stamford Bridge-en.

FA-kupa: két góllal vezet a szünetben az MU a Chelsea otthonában – videó

Ander Herrera és Paul Pogba találataival két góllal vezet a félidőben a Manchester United a Chelsea otthonában a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

Az MU búcsúztatta a címvédő Chelsea-t, mélyül a londoniak válsága

FA-kupa: öngól lökte be a Swansea szekerét, 8 között a Palace

A Wolverhampton Wanderers bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, mivel a nyolc között 1–0-ra legyőzte a másodosztályú Bristol Cityt.

FA-kupa: nem sokkolta a világot a Newport County

Az esélytelenek nyugalmával készült, és végül vállalható, 4–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Newport County a Manchester Citytől a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

FA-kupa: Lampardék búcsúztak a legjobb 16 között

A labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében a Brighton hazai pályán 2–1-re legyőzte a Derby Countyt, így a Frank Lampard vezette vendégek búcsúztak a sorozattól.

FA-kupa: a Watford az első 2019-es negyeddöntős

Az angol élvonalban szereplő Watford jutott be elsőként az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután pénteken Étienne Capoue góljával legyőzte a másodosztályú Queens Park Rangerst.

FA-kupa: nem játszhat vasárnap a bírót megtapsoló csatár

Nem léphet pályára vasárnap a Doncaster elleni FA-kupa-mérkőzésen Wilfried Zaha, a Crystal Palace csatára, akit még a Southampton elleni bajnokin állítottak ki. A támadó az automatikus eltiltása mellé kapott még egy meccset, mert kigúnyolta a játékvezetőt.

Chelsea: a február dönthet Maurizio Sarri jövőjéről

A vasárnapi 6–0-s vereség után – amit az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában szenvedett el a Manchester Citytől – felerősödtek a hírek, hogy a Chelsea menedzserének, Maurizio Sarrinak lassan lejár az ideje a londoni klubnál. A Guardian beszámolója szerint az olasznak február végéig kell bizonyítania, de még fontos szerepet játszhat az egyik Bajnokok Ligája-hely elcsípése is.

PL: Liverpoolban győzött, és ismét a tabella élén a Man. City

A Manchester City Aymeric Laporte fejes góljával és Gabriel Jesus találatával 2–0-ra nyert Liverpoolban az Everton vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójából előrehozott mérkőzésén, ezzel jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést a tabellán – szűk két hónap után először.

FA-kupa: kiesett a Boro, nehezen ment tovább a Wolves

Az angol FA-kupa legjobb 16 csapata közé jutásért négy párharcban is megismételt mérkőzés döntött a továbbjutó kilétéről. A legnagyobb meglepetést a negyedosztályú Newport County szállította, amely legyőzte a másodosztályban a feljutásért küzdő Middlesbrough-t, és készülhet a Manchester City ellen a legjobb nyolc közé jutásért.

Anglia: a korábbi játékos az edzőt szidta, nagyon megbánta

A szakkommentátorként dolgozó korábbi angol válogatott játékos, Danny Murphy élesen kritizálta Steve Bruce-t, amiért nem ült a Sheffield Wednesday kispadján a Chelsea ellen 3–0-ra elveszített FA-kupa-mérkőzésen.

FA-kupa: sorsoltak, Chelsea–Man. United a legjobb 16 között

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) hétfő este megtartotta az FA-kupa ötödik fordulójának sorsolását – ennek értelmében a Premier League két gigásza, a Chelsea és a Manchester United már a legjobb 16 között összecsap!

Man. City: A legjobbak? Guardiola szerint a Real nincs ott

Annak ellenére, hogy a Real Madrid történelmet írva sorozatban háromszor is megnyerte a Bajnokok Ligáját, Pep Guardiola szerint a madridiak nincsenek ott a legjobb csapatok közt az elmúlt évtizedben…

Videó: ritkán látni olyat, amit Higuaín csinált a büntetőnél

Mint beszámoltunk róla, a címvédő Chelsea 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt, Gonzalo Higuaín pedig debütált a londoniaknál az FA-kupában. Az argentin támadó rögtön gólt is szerezhetett volna, Willian ugyanis felajánlotta neki, hogy rúgja ő a büntetőt. Az argentin azonban megköszönte új csapattársának a lehetőséget, megveregette a vállát, és mondta, rúgja csak ő a tizenegyest!

FA-kupa: Willian-dupla, a Chelsea simán továbbjutott

A címvédő Chelsea 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt, ezzel továbbjutott az FA-kupa 2018–2019-es kiírásának legjobb 16 csapata közé. Willian két gólt is szerzett, Gonzalo Higauín pedig debütált a londoniaknál.

FA-kupa: Higuaín debütált, a Chelsea könnyedén nyert

A legjobb 32 között ért véget az FA-kupa a Tottenham labdarúgócsapatának: a Spurs 2–0-ra kikapott a Crystal Palace otthonában. A címvédő Chelsea 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt, Gonzalo Higauín pedig debütált a londoniaknál.