Anglia: oda a hagyomány! Nincs több pezsgő az FA-kupa-döntőn

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) többé nem ad alkoholtartalmú pezsgőt az FA-kupa győztesének.

Watford: „Neki kell játszania a döntőben” – önzetlen gesztus

Mint ismert, vasárnap este óriási bravúrral bejutott az FA-kupa döntőjébe a Watford, amely 1984 óta először szerepelhet a sorozat fináléjában. A csapatnak két rutinos kapusa is van, a 36 éves Ben Foster és a nála két évvel idősebb Heurelho Gomes. A bajnoki mérkőzéseken az első számú kapusnak tekinthető Foster élvezi a bizalmat, ám az FA-kupában eddig mindig a 12-szeres brazil válogatott futballista kapott lehetőséget. Az angol játékost meg is kérdezték, mit szólna, ha Javi Gracia vezetőedző őt jelölné a kezdőcsapatba a döntőben, ám példamutató választ adott.

FA-kupa: kétgólos hátrányból jutott döntőbe a Watford

A Watford lesz a Manchester City ellenfele az angol labdarúgó FA-kupa döntőjében, mivel az elődöntőben kétgólos hátrányból fordítva, hosszabbításban búcsúztatta a Wolverhamptont. A Watford 1984 óta először jutott be a fináléba, amelyre a Wembleyben kerül sor.

FA-kupa: a Manchester City hat év után újra a döntőben

A Manchester City Gabriel Jesus góljával 1–0-ra legyőzte a Brightont az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjében a Wembley Stadionban, és bejutott a sorozat fináléjába.

Manchester City: Sterling 550 gyereknek szerzett örömöt

A Manchester City szélsője, Raheem Sterling 550 jeggyel ajándékozta meg korábbi iskolája diákjait, hogy élőben nézhessék meg a Brighton elleni FA-kupa-elődöntőt a Wembleyben.

FA-kupa: a Manchester Cityé az első elődöntő a Wembleyben

A Manchester City és a Brighton összecsapásával kezdődik majd a labdarúgó angol FA-kupa elődöntős hétvégéje.

FA-kupa: tizenegyesekkel került a négy közé a Brighton

Az angol FA-kupa utolsó negyeddöntőjében a Brighton a másodosztályú Millwall otthonában drámai körülmények között harcolta ki a továbbjutást, és került negyedikként az elődöntőbe. A legjobb négy között a Manchester City ellen küzd meg, míg a másik ágon Watford–Wolverhampton mérkőzést rendeznek a döntőbe jutásért.

FA-kupa: későn ébredt, búcsúzott a Manchester United

A Wolverhampton Wanderers 2–1-re legyőzte, és búcsúztatta a Manchester Unitedet az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében.

FA-kupa: kétgólos hátrányból jutott tovább a Manchester City

A Manchester City kétgólos hátrányból felállva 3–2-re legyőzte a másodosztályú Swansea-t, és bejutott az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjébe.

FA-kupa: 7 év után kaptak újra otthon gólt – így is elődöntősök

Elsőként a Watford jutott be az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjébe, mivel hazai pályán 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

Chelsea: egyértelmű szurkolói üzenet Sarrinak – videó

Mint ismert, hétfő este a Chelsea labdarúgócsapata 2–0-ra kikapott a Manchester Unitedtől, ezzel kiesett az FA-kupából. A londoni kékek menedzsere, Maurizio Sarri alatt inog a kispad, és már a csapat szurkolói is egyértelműen kifejezték a véleményüket.

FA-kupa: A szurkolók miatt nem aggódom, más miatt igen – Sarri

Mint megírtuk, a Manchester United bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután az 5. forduló csúcsmérkőzésén 2–0-ra legyőzte Londonban a címvédő Chelsea-t. Lássuk, hogyan értékelték a találkozót a trénerek!

FA-kupa: a Wolves ellen folytatja az MU – a negyeddöntő párosításai

A Chelsea–Manchester United (0–2) mérkőzés után kisorsolták a 2018–2019-es angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőit. Elkerülte egymást a két még versenyben maradt második ligás csapat; a favoritok közül a Manchester City a Swansea-hoz, a Manchester United a Wolverhampton Wanderershez utazik.

FA-kupa: a Chelsea-t kiejtő MU-val teljes a negyeddöntő mezőnye

Nyolcadikként a Manchester United jutott be az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután az 5. forduló csúcsmérkőzésén 2–0-ra legyőzte Londonban a címvédő Chelsea-t. A United Ander Herrera és Paul Pogba fejes góljával tulajdonképpen simán diadalmaskodott a Stamford Bridge-en.

FA-kupa: két góllal vezet a szünetben az MU a Chelsea otthonában – videó

Ander Herrera és Paul Pogba találataival két góllal vezet a félidőben a Manchester United a Chelsea otthonában a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

Az MU búcsúztatta a címvédő Chelsea-t, mélyül a londoniak válsága

FA-kupa: öngól lökte be a Swansea szekerét, 8 között a Palace

A Wolverhampton Wanderers bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, mivel a nyolc között 1–0-ra legyőzte a másodosztályú Bristol Cityt.

FA-kupa: nem sokkolta a világot a Newport County

Az esélytelenek nyugalmával készült, és végül vállalható, 4–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Newport County a Manchester Citytől a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében.

FA-kupa: Lampardék búcsúztak a legjobb 16 között

A labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében a Brighton hazai pályán 2–1-re legyőzte a Derby Countyt, így a Frank Lampard vezette vendégek búcsúztak a sorozattól.

FA-kupa: a Watford az első 2019-es negyeddöntős

Az angol élvonalban szereplő Watford jutott be elsőként az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, miután pénteken Étienne Capoue góljával legyőzte a másodosztályú Queens Park Rangerst.