?>
El: Amit a második félidőben produkáltunk, az katasztrofális volt – Loic Nego

A labdarúgó Európa-liga playoffkörében a Mol Fehérvár 3–1-es vereséget szenvedett a belga Standard Liege otthonában, így nem jutott be a csoportkörbe. A mérkőzést követően a Vidi két játékosa, Hangya Szilveszter és Loic Nego értékelt.

El: A kontráinkat elkapkodtuk, rossz döntéseket hoztunk – Márton Gábor

Nem jutott a labdarúgó Európa-liga csoportkörébe a Mol Fehérvár: a magyar csapat egygólos előnyről 3–1-es vereséget szenvedett a Standard Liege otthonában. A csütörtök esti mérkőzés után Márton Gábor értékelt a sajtótájékoztatón.

El: „Elnézve a Fehérvárt, inkább a Reimsszel játszanánk”

Csütörtökön az Európa-liga csoportköre lesz a tét a Mol Fehérvár és a Standard Liege összecsapásán. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a belgák vezetőedzője, Philippe Montanier elmondta, nem akartak a Stade de Reimsszel játszani, de most már inkább őket választanák.

El: A belgák egy fokkal erősebbek, mint a franciák – Hangya

A fehérváriak 26 éves védője, Hangya Szilveszter bizonyítani akarja, hogy klubjában és a válogatottban is lehet számolni vele.

El: Az összeszokottság a Fehérvár mellett szól – Balog Tibor

A Charleroi-ban élő Balog Tibornak tetszett, amit a Mol Fehérvártól látott a Reims ellen, és a Standard Liege ellen sem tartja esélytelennek Márton Gábor együttesét.

El: a főtábla kapujában a feröeri csapat, magyar kapusedzővel

Feröer-szigetek nem ismeretlen a magyar labdarúgás rajongói számára: az elmúlt években a válogatott több alkalommal is találkozott az Atlanti-óceáni szigetcsoport legjobbjaival. A nagyjából 50 ezer fő lakta terület klubfutballja viszont eddig nem tudott sok feltűnést itthon kelteni – egészen mostanáig: a Klaksvík egy lépésre van az Európa-liga főtáblájától, a csapat kapusedzője pedig nem más, mint a korábban a ZTE-vel a Manchester United ellen is játszó Turi Géza – hívta fel a figyelmet az Origo.

Videó: így ünnepelte az öltözőben az El-továbbjutást a Vidi

Mint ismert, a Vidi tizenegyesekkel legyőzte az Európa-liga selejtezőjében a Stade de Reims együttesét, és továbbjutott a playoffkörbe. A lefújás után a fehérváriak így ünnepelték az öltözőben a győzelmet!

El: A következő körben jobban kell játszani, s főleg hatékonyabban – Márton Gábor

Tizenegyespárbajban jutott tovább az Európa-liga-selejtező playoffkörébe a Mol Fehérvár a francia Stade de Reimsszel szemben. A találkozó után a két vezetőedző értékelt.

El: így buzdították a szurkolók a Vidit a stadionon kívül – videó

A zárt kapuk dacára mintegy ötven-hatvan Vidi-szurkoló gyűlt össze a Mol Aréna Sóstó VII. kapujánál, hogy kintről buzdítsa a Mol Fehérvárt a Stade de Reims elleni Európa-liga-selejtezőn. A hangjuk a játéktéren is jól hallható volt, a játékosok a megnyert tizenegyespárbaj után ki is rohantak hozzájuk, hogy együtt ünnepelhessék a playoffkörbe jutást.

El: Szon vezérelte a Spurst; a Liege várja a Fehérvárt

Az Európa-liga harmadik selejtezőfordulójában a Tottenham könnyedén jutott a playoffba, a Milan viszont a vártnál nehezebben került tovább. Parádézott a feröeri KÍ, 6–1-re győzte le a Dinamo Tbiliszit, eldőlt, hogy a Standard Liege lesz a Mol Fehérvár ellenfele. Három magyar légiós csapata volt érdekelt a mai játéknapon: Gyurcsó Ádám (Hajduk Split) és Vida Kristopher (Piast Gliwice) csapata kiesett, Nagy Dominiké (Legia Warszawa) viszont nyert.

El-selejtező: a CFR kiverte az FTC korábbi BL-ellenfelét

A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában a PSV gálázva, a Celtic szenvedve jutott tovább. A Budapest Honvédot búcsúztató Malmö elgázolta a Lokomotiva Zagrebet, míg a CFR az FTC elleni BL-selejtezőből kiesett Djugardent verte meg idegenben. Az FCSB hiába toborzott játékosokat, nem tudta meggátolni a Liberec könnyed győzelmét.

El-selejtező: Nikolics nem kezd a Reims ellen – fehérvári felállás

A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában a Mol Fehérvár FC a francia Stade de Reims ellen lép pályára. Nézzük, hogyan áll ki Márton Gábor együttese!

El: „Már most eszméletlen, amit elértünk” – Kalmár és Schäfer a DAC sikeréről

Drámai meccsen jutott tovább az Európa-liga harmadik selejtezőkörébe a Dunaszerdahely, amely 5–3-ra verte meg a cseh FK Jablonecet. A klub magyar játékosai közül Kalmár Zsolt és Schäfer András mesélt élményeiről az NSO-nak.

El: Ilyet még soha életemben nem éltem át – Szabó Zoltán

Elég csak ránézni a Topolyai SC–FCSB találkozó jegyzőkönyvére, amelyből egyértelműen kiderül, hogy csütörtök este a zentai Városi Stadionban olyan mérkőzésre került sor, amely örökre bevonul a nemzetközi labdarúgás történetébe.

El: Semmi extrát nem mutatott a Malmö, túlságosan respektáltuk ellenfelünket – Bódog Tamás

Az Európa-liga-selejtező 2. fordulójában búcsúzott a Budapest Honvéd a nemzetközi porondtól, miután hazai pályán 2–0-ra kikapott a Malmőtől. A találkozó után a két vezetőedző és Baráth Botond értékelt.

El: a Topolya drámai meccsen, tizenegyespárbaj után búcsúzott

A szerbiai Topolya drámai csatában, gólgazdag mérkőzést (6–6) követően, a tizenegyespárbajban 5–4 alulmaradva búcsúzott a román FCSB-vel szemben az Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában.

El: 120 perces, nyolcgólos meccsen jutott tovább a DAC

Őrületes, 120 percig tartó és nyolc gólt hozó mérkőzésen diadalmaskodott a DAC a cseh Jablonecet vendégül látva az Európa-liga 2. selejtezőjében. A Kalmár Zsoltot és Schäfer Andrást soraiban tudó dunaszerdahelyiek a rendes játékidőben kétszer is egyenlítve, a hosszabbítás mindkét félidejében egyszer-egyszer betalálva 5–3-ra nyertek.

El: kikapott az Eszék a Baseltől, és ezzel kiesett

A labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörében a horvátországi Eszék már első félidőben kétgólos hátrányba került a svájci Basel ellen. Kleinheisler László csapata a mérkőzés vége felé hiába szépített, az egyenlítés már nem sikerült.

El: Az első félidőben rendkívül jól játszottunk, de a vége necces volt – Márton Gábor

A Mol Fehérvár 1–0-ra nyert a Hibernians ellen Máltán, így bejutott az Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójába. A találkozó után Márton Gábor értékelt a Nemzeti Sport Online-nak.