El: a Chelsea bepanaszolta a Dinamo Kijevet az UEFA-nál

A Chelsea panaszt tett az Európai Labdarúgó-szövetségnél (UEFA) a Dinamo Kijev ellen a két együttes csütörtöki kupamérkőzését követően az ukrán szurkolók rasszista megnyilvánulása miatt.

UEFA: nyolccsapatos csoportok jöhetnek a Bajnokok Ligájában

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kedden elkezdi a klubcsapatok képviselőivel való egyeztetést az európai kupasorozatok 2024 utáni jövőjéről.

Videó: megkapták a Chelsea-t, elképesztően reagáltak a csehek

Mint az pénteken kiderült, a cseh Slavia Praha az angol Chelsea-vel csap össze az Európa-liga negyeddöntőjében. Természetesen a prágai klub játékosai figyelemmel követték a sorsolást, és amikor kiderült számukra, hogy a londoni kékekkel találkoznak, szűnni nem akaró örömujjongásban törtek ki.

Európa-liga: megvan a negyeddöntő párosítása

A Napoli–Arsenal az Európa-liga negyeddöntőjének slágerpárosítása. A sorsolást pénteken bonyolították le Nyonban.

El: „Hihetetlen futballista, kivételes tehetség” – Szoboszlait méltatják az osztrákok

A salzburgi sportigazgatót, Christoph Freundot egyáltalán nem lepte meg Szoboszlai Dominik nagyszerű játéka a Napoli elleni csütörtöki, Európa-liga-nyolcaddöntőben. Az osztrákok ugyan kiestek, de a 3–1-es győzelem során a magyar középpályás gólpasszt  adott.

Arsenal–Napoli az Európa-liga negyeddöntőjében, összejöhet az „angol” finálé

Pénteken kisorsolták a negyeddöntő párosítását a labdarúgó Európa-ligában. A „slágermeccs” egyből az elején kialakult, az olasz Napoli az angol Arsenalt kapta meg. A Chelsea a Slavia Prahával csap össze, rendeznek spanyol párharcot is a legjobb nyolc között, a Villarreal ugyanis a Valenciával játszik.

El: Aubameyang párducmaszkban ünnepelt – videó

Rendhagyó módon ünnepelte második gólját Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal gaboni válogatott csatára, aki a Rennes elleni 3–0-s mérkőzésen a reklámtáblák közül egy fekete maszkot húzott elő.

El: „A futball istene most adott nekünk egy ilyen sikert”

Elképesztő, fordulatokban gazdag estén vannak túl a Slavia Praha szurkolói, csapatuk ugyanis bejutott a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjébe. De nem akármilyen csatában: a Sevilla ellen hosszabbításban, hátrányról a 119. percben fordítva sikerült kivívni a továbbjutást.

BL/El: minden információ a pénteki sorsolásról egy helyen!

Pénteken Nyonra szegeződik a futballimádók tekintete: déltől a Bajnokok Ligájában, 13 órától az Európa-ligában sorsolnak. Március 15-én nem csupán a negyeddöntők programját, hanem a teljes ágrajzokat is megismerjük.

El: a nyolcaddöntő visszavágóinak eredményei és jegyzőkönyvei

Csütörtök estére már csak nyolc csapat maradt talpon a labdarúgó Európa-ligában. Tekintse meg a nyolcaddöntő visszavágóinak eredményeit és jegyzőkönyveit!

El: Készen állok arra, hogy kezdjek a válogatottban – Szoboszlai

Mint ismert, a magyar válogatottba is meghívott Szoboszlai Dominik bemutatkozhatott a Salzburg színeiben az Európa-ligában, és a Napoli elleni nyolcaddöntő visszavágóján nagyszerűen játszott, gólpasszt adott, csapata pedig 3–1-re nyert, igaz, így is az olaszok örülhettek végül.

Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

El: az Arsenal háromgólos sikerrel lépett a nyolc közé

Hibátlanul zárták a kupahetet az angol klubok: a Chelsea után az Arsenal is továbblépett az Európa-liga nyolcaddöntőjéből, köszönhetően annak, hogy hazai pályán 3–0-ra, összesítésben 4–3-ra legyőzte a Rennes-t.

El: a Frankfurt a San Siróban ejtette ki az Intert

Az Eintracht Frankfurt Luka Jovics találatával 1–0-ra legyőzte idegenben az Internazionalét, így búcsúztatta az olasz csapatot az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján. A Frankfurt jobban játszott szinte az egész meccsen, így összességében megérdemelt a továbbjutása. Az Internek sokba került Marcelo Brozovic első mérkőzésen kihagyott büntetője.

A Frankfurt óvja a német becsületet: a San Siróban ejtette ki az Intert

Aubameyang-dupla, fordított és negyeddöntős az Arsenal!

Videó: Szoboszlai gólpasszal debütált az El-ben a Napoli ellen

A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében a Red Bull Salzburg Moanesz Dabur találatával egyenlített a 25. percben a Napoli ellen. Az osztrák csapat gólját az El-ben először pályára lépő Szoboszlai Dominik egy szemfüles labdaszerzés után készítette elő.

Szoboszlai parádézott, a Salzburg nyert, de tovább a Napoli ment

Szoboszlai Dominik gólpasszal mutatkozott be az Európa-ligában, csapata, a Salzburg pedig 3–1-re legyőzte a Napolit a nyolcaddöntő visszavágóján, igaz, összesítésben így is 4–3-ra alulmaradt az olasz riválissal szemben. A magyar középpályást a 74. percben, 2–1-es hazai vezetésnél cserélték le. A Chelsea 5–0-ra kiütötte a Kádár Tamással felálló Dinamo Kijevet, míg a Valencia az utolsó másodpercekben csikarta ki a továbbjutást a Krasznodar otthonában (1–1).

El: ellepték a milánói Dóm teret a Frankfurt-drukkerek – videó

Az Eintracht Frankfurt szurkolói több mint 20 ezer jegyet igényeltek az Internazionale elleni, milánói Európa-liga-mérkőzésre, és végül az olasz klub hozzájárulásával a sorozat történetében még nem látott, 13 ezres vendégtábor lehet majd jelen az összecsapáson. A német drukkerek egy, a Twitterre felkerült videó szerint igyekeznek emlékezetessé tenni a túrát...

Arsenal: kaptak egy jó hírt az UEFA-tól az El-visszavágóra

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csökkentette Alexandre Lacazette büntetését, így a francia támadó pályára léphet az Arsenalban az Európa-liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján.