Európa-liga: Sevillában örülnek az Újpestnek

Az As című spanyol sportlap beszámolója szerint a Sevilla FC-nél örülnek, hogy az Újpest FC lesz az ellenfelük a labdarúgó Európa-liga-selejtező második fordulójában.

El: a CAS a Milannak adott igazat, eltörölte az olaszok kizárását

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elfogadta a Milan labdarúgócsapatának fellebbezését, így az olasz klub elindulhat az Európa-liga 2018–2019-es kiírásában.

BL, El: megvan a Vidi, a Honvéd és az Újpest meccsének pontos időpontja

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyilvánosságra hozta a Bajnokok Ligája és az Európa-liga második selejtezőkörében rendezendő párharcok két mérkőzésének pontos kezdési időpontját, így már tudni, hogy mikor lép pályára a BL-ben a Mol Vidi FC, míg az El-ben a Budapest Honvéd és az Újpest.

El: bunda? Csak az albán játékosokat nézzék a gól előtt – videó

Csütörtök este játszották le a Luftëtari–Ventspils párharc visszavágóját a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében. A továbbjutás kérdése már az első mérkőzésen eldőlt, hiszen a lettek hazai pályán 5–0-ra nyertek, a visszavágón azonban így is akadt néhány érdekesség…

El: 35 éve nem láttunk olyan bravúrt, amit az Újpest csinált

Nem mostanában láttunk olyan tettet, mint amilyet az Újpest FC végrehajtott a labdarúgó Európa-liga 1. selejtezőkörében azzal, hogy az idegenbeli 1–3 után hazai 4–0-s sikerével fordított a párharcban az azeri Neftci PFK ellen. A magyar csapatok közül legutóbb pont az Újpest tudott mínusz kettőről továbbjutni európai kupamérkőzésen – 35 évvel ezelőtt. Ugyanebben az évben a Honvéd is bemutatta ugyanezt a bravúrt.

El: a Milan a CAS-nál fellebbezett a kizárása ellen

Az AC Milan fellebbezett a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (CAS) az európai szövetség (UEFA) júniusi döntése ellen, amellyel a szervezet kizárta a labdarúgó Európa-ligából az olasz együttest.

El: az FTC máris elbúcsúzott a nemzetközi kupaporondtól

A labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros az első félidő utolsó percében hátrányba került Netanyában a Maccabi Tel-Aviv ellen. A második félidőben elmaradtak a magyar rohamok, viszont az ellenfél két kapufával és több óriási helyzettel jelentkezett, így lényegében könnyedén jutott be az Európa-liga következő fordulójába.

Alighogy elkezdődött, máris véget ért a Fradi kupakalandja

El: Doll két helyen változtatott, így kezd Izraelben a Fradi

Botka Endre helyén Marcel Heister, Varga Roland helyett pedig a szintén új igazolás, Ivan Petrjak kezd a Maccabi Tel-Aviv elleni Európa-liga-selejtező visszavágóján. Mindkét légiós most kezd először a magyar csapatban.

El: Eppel-mesternégyes, a Kajrat 7–1-re nyert – videó

Az Elek Ákossal és Eppel Mártonnal felálló Kajrat Almati 7–1-re legyőzte az Engordanyt a Európa-liga-selejtező visszavágóján, és 10–1-es összesítéssel továbbment. Minden eredményt egy helyen!

Lanzafame: Én ilyen vagyok, olasz, győzni akarok!

A zöld-fehéreknél is szeretne maradandót alkotni a nyáron a Honvédtól igazolt labdarúgó, Davide Lanzafame, s máris itt a nagy lehetőség: a Ferencváros csütörtök este selejtező-visszavágót játszik a Maccabi Tel-Aviv vendégeként az Európa-ligában.

El: A fiúk tudják, hogy mi kell a sikerhez – Doll

A Ferencváros labdarúgócsapatát irányító Thomas Doll szerint játékosai tudják, hogyan vívhatják ki a továbbjutást a Maccabi Tel-Aviv vendégeként az Európa-liga 1. selejtezőkörének visszavágóján.

El: A Neftci kíméletlenebb a magyar csapatoknál – Vignjevics

Irtózatosan nehéz visszavágóra számít az azeri Neftci ellen Nebojsa Vignjevics, az Újpest labdarúgócsapatának vezetőedzője.

El: nem történt fordulat, a Fradi korábbi kiejtője jutott tovább

A Zeljeznicar a 2–0-s idegenbeli siker után hazai pályán 3–1-re verte meg az észt Narva Transt az Európa-liga első selejtezőkörében, így kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel jutott tovább.

El: kiürítették a repteret, de a Fradi megérkezett Izraelbe

A Ferencváros labdarúgócsapata megérkezett Netanyába, ahol csütörtökön a Maccabi Tel-Aviv vendégeként lép pályára az Európa-liga első selejtezőkörének visszavágóján.

El: a Fradi középpályása győzelemre számít Izraelben

Fernando Gorriarán, a Ferencváros uruguayi középpályása úgy érzi, csapata nehéz meccsen kiharcolja a győzelmet – így pedig a továbbjutást Izraelben az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában.

El: Bardi üzent az Újpestnek, a legendák pedig bizakodnak

Bár az Újpest 3–1-re elveszítette a Neftci elleni Európa-liga-selejtező első felvonását, a klublegendák egyöntetűen bizakodóan várják a visszavágót. Sőt, Enisz Bardi is üzent volt klubjának.

El: A korai gólok után szétszedtük az ellenfelet – Holender

Holender Filip kényszerből csatárként lépett pályára a Honvéd Rabotnicski elleni Európa-liga-meccsén, az első 16 percben duplázott, ezzel nagyban hozzájárult csapata sima (4–0) győzelméhez és a továbbjutásához.

El: Jó lenne, ha érkezne csatár, hetek óta ezen vagyunk – Supka

Mint ismert, a Budapest Honvéd hazai pályán 4–0-ra legyőzte a macedón FK Rabotnicskit, így 5–2-es összesítéssel bejutott a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörébe. A mérkőzés után a két vezetőedző, Supka Attila és Gjore Jovanovszki értékelte a történteket.

El: liechtensteini bravúr, kiesett a Levszki Szófia

A bolgár bajnokságban legutóbb harmadik helyen záró Levszki Szófia az 1–0-s idegenbeli vereség után hazai pályán csak 3–2-re verte meg a Vaduzt az Európa-liga első selejtezőkörében, így 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal a liechtensteini csapat jutott tovább.