El: az azeri szövetség szavatolja Mhitarjan biztonságát

Az Arsenal még mindig nem döntötte el, hogy elviszi-e Henrih Mhitarjant az azeri fővárosban rendezendő Európa-liga-döntőre, mert Azerbajdzsán és Örményország között továbbra sincs megfelelő diplomáciai kapcsolat. Ugyanakkor az Azeri Labdarúgó-szövetség főtitkára elárulta: az UEFA felé a kormányzati szerveknek garantálniuk kellett, hogy az örmény támadó számára biztonságos lesz Bakiba utazni.

UEFA: reagáltak az Arsenal felháborodására

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) közleményben védte meg döntését, amelynek nyomán Bakit jelölte ki az idei Európa-liga finálé helyszínéül, reagálva az Arsenal csütörtöki levelére.

El: Loftus-Cheek súlyos sérülés miatt lemarad a döntőről

Az Arsenal elleni Európa-liga-döntőben nem számíthat angol válogatott játékosára, Ruben Loftus-Cheekre a Chelsea labdarúgócsapata.

El: az Arsenal elfogadhatatlannak tartja az UEFA döntését

A Chelsea és az Arsenal jutott be az Európa-liga döntőjébe, amelynek május 29-én a baki Olimpiai Stadion ad otthont. Az UEFA a két angol együttesnek egyaránt hatezer jegyet biztosít a fináléra, ami az Arsenal szerint elfogadhatatlan.

Eurofutball: a Galatasaray 18. Török Kupa-győzelmét aratta

A Galatasaray 18. alkalommal hódította el a Török Kupát, a Sahtar Doneck 13-adszor lett Ukrán Kupa-győztes. A Lokomotiv Plovdiv először lett Bolgár Kupa-győztes, az FK Sarajevo harmadszor nyerte meg a Bosnyák Kupát, a Bnei Jehuda negyedszer az izraelit.

Chelsea: így készülnek az El-döntőre, Sarri nem örült neki

Az Arsenal elleni Európa-liga-döntőre készülő Chelsea játékosai Amerikában és 18 ezer kilométeres utazással hangolnak az idény egyik legfontosabb mérkőzésére.

Európa-liga: akár a DAC is lehet a kiemelt Vidi első ellenfele

Még nem tudni, hogy a Mol Vidi FC hivatalosan kupagyőztesként vagy bajnoki ezüstérmesként vesz-e részt a labdarúgó Európa-liga selejtezőjében, az azonban biztos, hogy ott lesz, és kiemeltként várja majd az első forduló sorsolását. Az elmúlt hétvégén ugyanakkor biztossá vált, hogy a sorozat további két magyar szereplője nem lesz kiemelt.

Szavazás: ön szerint ki nyeri meg a BL-, illetve az El-döntőt?

Két angol klub európai kupasikerrel koronázhatja meg a 2018–2019-es idényét, hiszen a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában is angol házidöntőt rendeznek. A kérdés az: melyik kettő örülhet? Május végén a Chelsea az Arsenallal, néhány nappal később a Tottenham a Liverpoollal csap össze. Szavazzon!

BL: ki lesz főtáblás, ha a Chelsea nyeri az El-t? És ha az Arsenal?

Egyre erősebben körvonalazódik a 2019–2020-as Bajnokok Ligája-idény csoportköre. Tizenöt csapat helye már biztosított, további 11 hely kiadó és hat résztvevő a selejtezőből csatlakozik majd. Felvetődik a kérdés, hogy az angol házidöntők (a BL-ben Tottenham–Liverpool, az Európa-ligában Chelsea–Arsenal finálét rendeznek) milyen hatással lesznek az elit liga főtáblájára.

Serie A: a Lazio győzött, tovább küzd az El-helyekért

A Lazio 2–1-re győzött a Cagliari otthonában, ezzel továbbra is versenyben van az Európa-ligát érő helyekért az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában.

El: Emery autogramot adott Aubameyangnak – videó

Pierre-Emerick Aubameyang három gólt szerzett a Valencia–Arsenal Európa-liga-elődöntőben (2–4), s ezzel a döntőbe juttatta csapatát. A gaboni támadó úgy döntött, megtartja a mérkőzés egyik labdáját, s azt aláíratja csapattársaival és vezetőedzőjével, Unai Emeryvel is.

El: az Arsenal politikai ok miatt nélkülözheti ászát a döntőben

Az örmény Henrih Mhitarjan játéka kérdéses az Európa-liga-döntő előtt, amelyet Bakiban rendeznek meg, mivel Azerbajdzsán és Örményország között továbbra sincs megfelelő diplomáciai kapcsolat.

El: Nem biztos, hogy a döntő lesz az utolsó meccsem a Chelsea-ben, de... – Hazard

A labdarúgó Bajnokok Ligája után az Európa-ligában is angol házidöntőt rendeznek a 2018–2019-es idényben. Csütörtökön az elődöntőben az Arsenal idegenben is legyőzte a Valenciát, míg a Chelsea tizenegyesekkel jutott tovább a Stamford Bridge-en. Nyilatkozatok.

El: fejbe lőtte a riporternőt a melegítő játékos – videó

A GOL riporterét, Mónica Benaventet viszonylag váratlanul érte, amikor a csütörtöki Valencia–Arsenal Európa-liga mérkőzés előtt fejbe találta egy labda, miközben a csapatok a pályán melegítettek.

BL/El: történelmi tett – először lesz egy nemzetből a 4 döntős

Emlékezetes meccseken jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe kedden és szerdán a Liverpool és a Tottenham, majd amikor csütörtök este az Arsenal és a Chelsea is beverekedte magát az Európa-liga fináléjába, eldőlt, hogy az európai kupasorozatok történetében első alkalommal kerültek be (legalább) két fináléba is egy azonos nemzetből való csapatok.

El: tizenegyesekkel a Chelsea jutott be a döntőbe

A Chelsea hazai pályán, az 1–1-re végződő 120 percet követően tizenegyesekkel legyőzte az Eintracht Frankfurtot a labdarúgó Európa-liga elődöntőjének csütörtök esti visszavágóján, és bejutott az azeri fővárosban, Bakiban május 29-én sorra kerülő fináléba, ahol az Arsenal lesz az ellenfele.

El: a 116. percben szerzett gólt a Chelsea, de nem adták meg – videó

Az Európa-liga elődöntőjének visszavágóján, úgy tűnt, a Chelsea a 116. percben César Azpilicueta fejesével megszerezte a vezetést a Frankfurt ellen, ám a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a spanyol hátvéd támadta Kevin Trappot, így nem adta meg a gólt.

El: megint 1–1, hosszabbítás a Chelsea–Frankfurt elődöntőben

A Chelsea és az Eintracht Frankfurt csütörtök esti londoni mérkőzésének rendes játékideje 1–1-re végződött az Európa-liga elődöntőjének visszavágóján, így – mivel az első meccs is 1–1-gyel zárult – hosszabbítás következik. A másik ágról az Arsenal jutott be az azeri fővárosban, Bakiban május 29-én sorra kerülő fináléba.

El: idegenben is nyert, bejutott a döntőbe az Arsenal

A hazai 3–1-es győzelmét követően a párharc visszavágóján 4–2-re nyert az Arsenal a Valencia ellen a labdarúgó Európa-liga elődöntőjében, így kettős sikerrel, 7–3-as összesítéssel bejutott a sorozat fináléjába.

El: Lacazette góljával fél lábbal döntőben az Arsenal – videó

A labdarúgó Európa-liga elődöntőjének visszavágóján a Valencia Kevin Gameiro góljával szerezte meg a vezetést hazai pályán az Arsenal ellen a 11. percben, viszont nem tartott sokáig a spanyol öröm, hiszen hat perccel később Pierre-Emerick Aubameyang gyönyörű góllal kiegyenlített. A második félidőben aztán Lacazette és Aubameyang gljai után fél lábbal a fináléban érezheti magát a londoni csapat.