Női kosár Ek: továbbment a DVTK, a magyar csapatok nyertek

Győr hazai pályán a spanyol Gernikát, a Szekszárd a szlovák Rózsahegy együttesét győzte le szerdán a női kosárlabda Európa–kupa ötödik fordulójában. A DVTK 23 ponttal jobbnak bizonyult a francia Nantes-nál, és sikerével tovább is jutott a G jelű négyesből.

Női vízi világliga: tizennégy fős keret a franciák ellen

Tizennégy játékosból álló keretet hirdetett Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya a franciák elleni világliga-mérkőzésre.

Kosárlabda: eltűnt a 16 pont hátrány, csoportkörös az Alba

A férfi kosárlabda Európa-kupa 2. selejtezőkörének visszavágóján az Alba Fehérvár az első meccsen összeszedett 16 pont hátrányt eltüntetve bejutott a csoportkörbe, miután 90–67-re legyőzte az ukrán BK Dnyiprót.

Férfi kosár Európa-kupa: kikapott az Alba Ukrajnában

Az Alba Fehérvár szerdán 16 ponttal kikapott az ukrán BC Dnyipro vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

Férfi vízi Ek: az eredmény ezúttal másodlagos a mieinknek

Elsősorban nem az eredményért utazik az Európa-kupa rijekai nyolcas döntőjére a magyar férfi vízilabda-válogatott, de azért ezen a tornán is számít a jó szereplés.

Kép: a körmendi szurkolóknak ez a ketrec jutott Velencében

Az Egis Körmend férfi kosárlabdacsapata szerdán Velencében lép parkettára a FIBA Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A helyi sportcsarnokban a vendégszurkolók számára kialakított szektor egy ketrecre emlékeztet.

Női vízi Ek: nagyot hajrázott és győzött a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 8–6-os hátrányból felállva 11–9-re legyőzte az olimpiai ezüstérmes Olaszországot az Európa-kupa selejtezőjének első fordulójában. A mieink pénteken 10 órától a németekkel, majd 19.30-tól a görögökkel csapnak össze.

Férfi kosár: Miben kell fejlődnünk? Mindenben! – Vojvoda

A Falco keddi legyőzése után továbbjutó Szolnok csapatkapitánya, Vojvoda Dávid szerint jó esélye van az Olajnak legalább a negyeddöntőig jutni a negyedik számú kupasorozatban.

Vízilabda: új sorozat indul a válogatottak számára

Novemberben kezdődik a vízilabda-válogatottak Európa-kupája, a kontinentális sportági szövetség (LEN) új sorozata.

Férfi kosár Európa-kupa: Körmendi százas és siker nyitásként

A férfi kosárlabdázók Európa-kupája csoportkörének 1. fordulójában a Körmend hazai pályán magabiztos, 100–85-ös győzelmet aratott a belga Limburg ellen.

Sportlövészet: Sidi újabb világcsúcsa az Európa-kupán

Az ötödik olimpiájára készülő Sidi Péter keddi remeklése után szerdán is nagyszerűen teljesített a dániai 300 méteres sportlövő Európa-kupán, amelyen ezúttal a nagyöbű szabadpuska 3x40 lövéses számában nyert világrekorddal.

Sportlövészet: az Európa-kupán világcsúccsal nyert Sidi

Az ötödik olimpiájára készülő Sidi Péter világcsúccsal győzött a nagyöbű standard puska 3x20 lövéses összetett számban a dániai 300 méteres sportlövő Európa-kupán.

Atlétika: Rivasz-Tóth 2. lett az Európa-kupán, Pars győzött

Rivasz-Tóth Norbert 77.70 m-es eredménnyel ezüstérmet nyert az U23-asoknál férfi gerelyhajításban az aradi Dobó Európa-kupán vasárnap.

Kosárlabda: „A magyar közönség elveheti a franciák önbizalmát”

Maikel López vezetőedző szerint nehéz mérkőzés vár egy kemény csapat ellen a női Európa-kupa második negyeddöntőjének visszavágóján az Aluinvent DVTK Miskolc kosárlabdázóira, akik a francia Basket Landes-ot fogadják szombaton.

Férfi vízilabda Ek: a Szeged nagy lépést tett az elődöntő felé

A Szeged férfi vízilabdacsapata hazai medencében 9–3-ra megverte a Hannovert az Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, így hatgólos előnyből várhatja a németországi visszavágót. A magyar csapatban Varga II Zsolt remekelt, négy gólt szerzett.

Női kosár Ek: 43 pontos negyed, esélye sem volt a PEAC-nak

A PEAC-Pécs kosárlabdacsapata idegenben 82–68-ra kikapott a cseh Nymburktól a női Európa-kupa F-csoportjának első fordulójában. A meccs gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt, amikor a magyar csapat 19 pontos hátrányba került.

Női kosár Ek: a Győr vereséggel kezdte meg szereplését

A CMB Cargo Uni Győr kosárlabdacsapata hazai pályán 76–67-es vereséget szenvedett a portugál bajnok Sportiva Azorestől a női Európa-kupa H-csoportjának első fordulójában. A magyar csapat az egész mérkőzésen az eredmény után futott, a vendégek magabiztosan nyertek. A PEAC-Pécs 82–68-as vereséget szenvedett a cseh Nymburk vendégeként, miután már az első negyedben 19 pontos hátrányba került.

Férfi vízilabda Ek: gólzápor után negyeddöntős a Szeged

Bejutott a legjobb nyolc közé a Szeged férfi vízilabdacsapata az Európa-kupában, miután a második selejtezőkör utolsó fordulójában gólzáporos meccsen nyert az olasz Canottieri Napoli ellen a horvátországi Splitben rendezett négycsapatos tornán. A Ferencváros ugyanakkor búcsúzott a sorozattól, miután a nápolyi torna vasárnapi zárónapján döntetlenre végezett az orosz Kirisivel.

Férfi vízilabda Ek: nem volt elég a döntetlen, kiesett a Fradi

Nem jutott tovább a Ferencváros férfi vízilabdacsapata az Európa-kupa második selejtezőköréből, mivel a zöld-fehérek a négycsapatos nápolyi torna vasárnapi zárónapján döntetlenre végeztek az orosz Kirisivel.

Férfi vízi Ek: siker – két győzelemnél jár a Szeged is

A Ferencváros után a Szeged-Diapolo is megnyerte csütörtökön a második mérkőzését a férfi vízilabda Európa-kupa budapesti selejtezőcsoportjában, 10–5-re verte az olasz Acquachiarát a Népligetben.