Óriási balhé Katalóniában, Rakiticnek az autópályán kellett gyalogolnia

Óriási a felfordulás a napokban Barcelonában és szinte egész Katalóniában. Spanyolországban a legfelsőbb bíróság börtönbüntetésre ítélte azokat a politikusokat, akik 2017-ben részt vettek a függetlenségi népszavazásban, ezért Katalónia-szerte hatalmas tüntetések vannak. A helyi sportolókra és klubokra is hatással vannak a történések.

La Liga: menesztette vezetőedzőjét az FTC El-ellenfele

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Espanyol menesztette vezetőedzőjét, David Gallegót.

El: hiába az emberelőny, kikapott otthon a Ferencváros

Az Európa-liga csoportkörének második fordulójában a H-csoportban a Ferencváros hazai pályán 3–0-ra kikapott a Ludogorectől, míg a csoport másik mérkőzésén az Espanyol 2–0-s győzelmet aratott a moszkvai CSZKA otthonában.

Két gólt lőtt az Espanyol, megint kikapott a CSZKA Moszkva

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában a CSZKA Moszkva hazai pályán 2–0-ra kikapott az Espanyoltól. A H-csoport másik mérkőzésén a Ludogorec 3–0-ra nyert a Ferencváros otthonában.

La Liga: továbbra is hazai pont nélkül az FTC El-riválisa

Sorozatban a harmadik bajnokiján maradt nyeretlen az Espanyol, amely hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a Valladolidtól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Az Eibar ugyanilyen végereredménnyel győzte le a Celta Vigót.

La Liga: feljött a második helyre a Real Sociedad

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Celta Vigo 1–1-es döntetlent játszott az Espanyollal, a Real Sociedad pedig 3–0-ra legyőzte a Deportivo Alavést.

La Liga: harmadszor is kikapott otthon az Espanyol

Harmadik hazai mérkőzését is elveszítette a spanyol labdarúgó-bajnokság új idényében a Ferencváros Európa-liga-csoportellenfele, az Espanyol, amely vasárnap 3–1-es vereséget szenvedett a Real Sociedadtól a Cornella-El Pratban.

FTC: klubrekord született az Espanyol elleni góllal

Nemcsak egy fontos pontot az Európa-liga csoportkörében, hanem új klubrekordot is feljegyezhettek a Ferencvárosnál az Espanyol elleni csütörtöki 1–1-es döntetlen alkalmával – írja a fradi.hu.

Lesen vagyunk: a Fradi rányitott Európára

Csak kalapot lehet emelni a Ferencváros Espanyol elleni produkciója előtt. A zöld-fehérek volt, hogy fölényben voltak, volt, hogy nagyot küzdöttek, és ami a lényeg, ponttal térhettek haza, így Moncz Attila (Sport Tv) és Szeli Mátyás (Nemzeti Sport) is elismerően beszélt a csapatról. Nem úgy a Real Madridról és a Liverpoolról, igaz, főleg utóbbiért talán nem kell aggódni.

El: A Dr. Jekyll és Mr. Hyde-papagáj – a Mundo lélektelen Espanyolról ír

Mint megírtuk, magyar szempontból bravúros, barcelonai oldalról nézve csalódást keltő eredményt, 1–1-es döntetlent hozott az Espanyol és a Ferencváros összecsapása a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. A találkozó után a spanyol sajtó csalódottan vette tudomásul, hogy az Espanyol nem nyerte meg a mérkőzést.

El: „Ugyanez volt a hétvégén is. Ez aggaszt” – így az Espanyol edzője

Magyar szempontból bravúros, barcelonai oldalról nézve csalódást keltő eredményt, 1–1-es döntetlent hozott az Espanyol és a Ferencváros összecsapása a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. A katalánokat irányító David Gallego az első félidőben látottakkal egyáltalán nem volt elégedett.

El: Képtelen voltam futni, olyan fájdalmat éreztem – Botka

Balszerencsés földet érést követően kellett lecserélni. Botka Endre hiába játszott jól a védelem jobb szélén, a hajrára le kellett cserélni, hiszen kis túlzással csillagokat látott.

El: Nincs értelme azon bánkódni, mi lett volna, ha bemegy – Isael a szabadrúgásáról

Mint ismert, a Ferencváros labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent harcolt ki az Espanyol vendégeként az Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. A mérkőzés után az FTC egyik legjobbja, Isael értékelt a Nemzeti Sport helyszíni tudósítójának.

El: Az Espanyol gólja előtt meg kellett volna állítani a játékot – Dibusz

Mint ismert, a Ferencváros labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent ért el az Espanyol vendégeként az Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. A találkozó az után az FTC hivatalos honlapján Sigér Dávid értékelt, aki úgy véli, a balszerencsés kapott gól ellenére nem lehetnek elégedetlenek az egy ponttal. A Sport Televíziónak nyilatkozó Dibusz Dénes úgy véli, az Espanyol találata előtt a bírónak meg kellett volna állítani a játékot.

El: Az első tizenöt percben tökéletesen játszottunk – Rebrov

Mint megírtuk, a Ferencváros az Espanyol elleni 1–1-es döntetlennel kezdte meg szereplését a labdarúgó Európa-ligában. A mérkőzés után Szerhij Rebrov, a zöld-fehérek vezetőedzője úgy vélekedett, csapata az első tizenöt percben tökéletesen játszott, s az FTC megérdemelte az egy pontot.

Európa-liga: a Fradi döntetlent ért el az Espanyol otthonában

A Ferencváros bravúros döntetlennel kezdte meg a labdarúgó Európa-liga csoportkörét csütörtök este: a zöld-fehérek a szünetben vezettek, majd 1–1-re végeztek az Espanyol vendégeként. A H-csoport másik mérkőzésén a Ludogorec a szünetben még hátrányban volt, végül mégis alapos verésben részesítette vendégét, a CSZKA Moszkvát (5–1).

Videó: öngóllal szerzett vezetést a Fradi az Espanyol ellen

Korán megszerezte a vezetést a Ferencváros az Espanyol ellen az Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában. A 10. percben Javi López egy jobbról érkező Isael-beadás után saját kapujába továbbította a labdát. A mérkőzés végül 1–1-es döntetlennel ért véget.

Bravúros pontszerzéssel indult a Ferencváros El-kalandja!

A Ferencváros megkezdte Európa-liga-szereplését Barcelonában, ahol sokáig vezetett az Espanyol ellen, de a hazaiak egyenlítettek, majd nagyon izgalmasra sikeredett a mérkőzés hajrája. A H-csoport másik mérkőzésén a Ludogorec a szünetben még hátrányban volt, végül mégis alapos verésben részesítette vendégét, a CSZKA Moszkvát (5–1).

El: Botka és Sigér is kezd, Isael a csatár – kezdőcsapatok

Kijelölte kezdőcsapatát a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője, Szerhij Rebrov az Espanyol elleni Európa-liga-mérkőzésre.

El: Taróczy Balázs szerint az FTC meglepheti az Espanyolt

Hazánk barcelonai főkonzulja, Taróczy Balázs szerint a Fradi meglepheti az Espanyolt, de mint mondja, a spanyoloknak nem ugyanazt jelenti a meccs, mint nekünk.