Kézilabda: a dán szövetség nem változtatott a bajnokság lezárásán

A Dán Kézilabda-szövetség hétfői ülésén eldőlt, nem változtatnak az eredeti határozaton, így a koronavírus-járvány miatt befejezettnek tekintik az idényt.

Dánia: még sincs vége a kézibajnokságnak?

Úgy tűnik, mégsem úgy ér véget a dán kézilabda-bajnokság, ahogyan korábban bejelentették, ugyanis a helyi szövetség fellebbezési testülete felülbírálta az idény végére vonatkozó döntéseket – írja a handball-world.news.

Női kézi BL: Esbjerg-siker, kialakult a negyeddöntő párosítása

A Team Esbjerg óriási csatában, 30–29-re legyőzte a Metz Handballt a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó mérkőzésén, így kialakult a negyeddöntő párosítása. A 1. csoportban a minitabellán a három 13 pontos csapat közül a francia Metz végzett az élen, míg a dán Esbjerg sikerével megelőzte a Rosztov-Dont, amely így a negyeddöntőben a francia Bresttel találkozik.

Női kézi: nézők nélkül játszanak le BL- és EHF-kupa-meccseket

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt egy női Bajnokok Ligája- és két női EHF-kupa-mérkőzést zárt kapuk mögött játszanak le Dániában.

Női kézi: az Esbjerg edzője lett a dán szövetségi kapitány

A vasárnap a Team Esbjerg vezetőedzőjeként a Ferencvárostól Érden női Bajnokok Ligája-mérkőzésen vereséget szenvedő Jesper Jensent nevezték ki a dán női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának.

Női kézi BL: a Ferencváros legyűrte otthon az Esbjerget

A Ferencváros női kézilabdacsapata hazai pályán a 12 gólos Klujber Katrin vezérletével 26–25-re legyőzte a már továbbjutó Esbjerget a női Bajnokok Ligája középdöntőjének 9. fordulójában. A csoport másik meccsen a Metz 28–26-ra megverte a bukaresti CSM-et.

Klujber és Bíró vezérletével győzött a Ferencváros

A Ferencváros jó ideig utolsó hazai Bajnokok Ligája-meccsén 26–25-ös győzelemmel búcsúzott közönségétől a dán Esbjerg ellen: a második félidőben háromgólos hátrányt dolgozott le Elek Gábor csapata, amelynek kapujában a végén bravúrokat mutatott be Bíró Blanka, míg támadásban Klujber Katrin nyújtott extrát 12 gólt szerezve.

Kézilabda BL: PSG- és Barcelona-siker, ikszelt a Metz

A férfi kézilabda BL A-csoportjában a PSG az első félidőben eldöntötte a Celje elleni idegenbeli mérkőzését, míg a Barcelona Norvégiában az első félidő hajrájában fordítva szerezte meg újabb sikerét. A nőknél a Metz hazai pályán ikszelt a dán Esbjerggel.

Női kézi BL: a Ferencváros vereséget szenvedett Dániában

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában a Ferencváros 29–27-re kikapott a dán Esbjerg otthonában. Az elején elhúzott a magyar csapat, és a második félidőben is fordítani tudott, de az utolsó öt perc a hazaiaknak sikerült jobban.

A Fradi újabb álomkezdését ezúttal nem követte pontszerzés

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában a remekül kezdő Ferencváros idegenben 29–27-re kikapott a dán Esbjergtől. Az 5–0-val indító magyar csapat a második félidő zömében futott az eredmény után, de a hajrában így is vezetni tudott – egy kiállítás viszont megpecsételte a sorsát.

Női kézi BL: az Esbjerg nyerni tudott Bukarestben

Elszenvedte első vereségét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a román CSM Bucuresti, miután a dán Esbjerg négy góllal nyert a román fővárosban.

Női kézi BL: simán nyert a Brest, fordított az Esbjerg

A Brest Bretagne hazai környezetben 37–24-re legyőzte a Valceát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában, míg az Esbjerg úgy nyert 28–22-re Lublinban, hogy a szünetben három góllal (15–12) még a lengyel csapat vezetett.

Női kézi EHF-kupa: Vicces volt, hogy elsőre nem tudtam felemelni a trófeát – Nze Minko

Megvan az első nemzetközi kupagyőzelme a Siófok női kézilabdacsapatának, s ezúttal – a két elvesztett Bajnokok Ligája-döntő után – Andrea Kobetic is ünnepelhetett. Tette mindezt az Esbjerg elleni EHF-kupa-döntő utáni, szurkolókkal közös fieszta közepette. Estelle Nze Minkónak egyébként kisebb gondja akadt, amikor csapatkapitányként fel kellett emelnie a győztesnek járó trófeát, Silje Solberg pedig csaknem sírt, hiszen sajnálta ikertestvérét, Sannát, aki a vesztes csapatban játszott. De ezen gyorsan túltette magát.

Női kézi EHF-kupa-döntő: a Siófok győzött és megnyerte a kupát

A Siófok nyerte meg a női kézilabda EHF-kupát, miután végig vezetve, biztosan győzött a dán Esbjerg ellen, és mivel Dániában döntetlent játszott, összesítésben öt góllal kerekedett felül. Ezzel a Siófok az első nemzetközi kupatrófeáját szerezte.

A Siófokot nem lehetett megállítani, hazai pályán lett EHF-kupa-győztes

Női kézi EHF-kupa: a Siófok ikszelt a döntő első felvonásán

A női kézilabda EHF-kupa fináléjának első felvonásán a Siófok KC 21–21-es döntetlent játszott a dán Team Esbjerg otthonában. A visszavágót május 11-én, 20.30 órától rendezik meg Siófokon.

Nyílt maradt a döntő: a Siófok döntetlent játszott Dániában

A női kézilabda EHF-kupa döntőjének első felvonásán a Siófok KC 21–21-es döntetlent játszott a dán Team Esbjerg otthonában. A visszavágót május 11-én, 20.30 órától rendezik meg Siófokon.

Női kézi EHF-kupa: kijelölték az Esbjerg–Siófok döntő időpontjait

Kijelölték a női kézilabda EHF-kupa döntőjének időpontjait. Az Esbjerg–Siófok finálé első felvonását május 5-én (vasárnap) 15 órától rendezik Dániában, míg a magyarországi visszavágóra május 11-én, szombaton kerül sor 20.30-kor.

Női kézi EHF-kupa: Dániában kezdi a döntőt a Siófok

A női kézilabda EHF-kupa döntőjében a Siófok KC a dán Esbjerg otthonában kezd a májusi első hétvégén. A visszavágó a Balaton-parti csapat otthonában lesz egy héttel később – derült ki a szövetség keddi sorsolásán.