El: nem történt fordulat, a Fradi korábbi kiejtője jutott tovább

A Zeljeznicar a 2–0-s idegenbeli siker után hazai pályán 3–1-re verte meg az észt Narva Transt az Európa-liga első selejtezőkörében, így kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel jutott tovább.

El: kiürítették a repteret, de a Fradi megérkezett Izraelbe

A Ferencváros labdarúgócsapata megérkezett Netanyába, ahol csütörtökön a Maccabi Tel-Aviv vendégeként lép pályára az Európa-liga első selejtezőkörének visszavágóján.

El: Jó lenne, ha érkezne csatár, hetek óta ezen vagyunk – Supka

Mint ismert, a Budapest Honvéd hazai pályán 4–0-ra legyőzte a macedón FK Rabotnicskit, így 5–2-es összesítéssel bejutott a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörébe. A mérkőzés után a két vezetőedző, Supka Attila és Gjore Jovanovszki értékelte a történteket.

El: liechtensteini bravúr, kiesett a Levszki Szófia

A bolgár bajnokságban legutóbb harmadik helyen záró Levszki Szófia az 1–0-s idegenbeli vereség után hazai pályán csak 3–2-re verte meg a Vaduzt az Európa-liga első selejtezőkörében, így 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal a liechtensteini csapat jutott tovább.

El: a Honvéd négy gólt vágott a Rabotnicskinek, továbbjutott

Magabiztos, négygólos győzelmet aratott odahaza a Budapest Honvéd a macedón Rabotnicski ellen az Európa-liga selejtezőjének első körében, és ezzel továbbjutott a magyar csapat a következő körbe.

Négy gólt vágva jutott tovább a Budapest Honvéd

El: a rasszizmus ellen küzdő szervezet gratulált a Fradinak

A FARE (Football Against Racism in Europe – Futball a Rasszizmus Ellen Európában) szervezet kedden Twitter-üzenetben gratulált a Ferencváros labdarúgócsapatának a Maccabi Tel-Aviv elleni múlt heti Európa-liga-selejtező (1–1) példás lebonyolításáért.

El: Sokkal agresszívabb, koncentráltabb játék kell – Supka

Supka Attila, a Budapest Honvéd labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint sokkal agresszívabb, koncentráltabb játékra van szükségük ahhoz, hogy a macedón Rabotnicski elleni Európa-liga-selejtező keddi visszavágóján kiharcolják a továbbjutást.

El: Mélyen tudásunk alatt játszottunk – Nagy Gergő

A csapatjáték egyelőre akadozik a Honvédnál, de a reményt adó gólt szerző Nagy Gergő szerint ez is orvosolható a visszavágóra.

FTC: Ez nagyon rendben volt – Dibusz a szurkolókról

Mint ismert, a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett a párharc első mérkőzésén, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatával a 91. percben egyenlített (1–1). A találkozó után Dibusz Dénessel és Botka Endrével beszélgetett az NSO Tv stábja. Mindketten elismerésüket fejezték ki a szurkolóknak, s bíznak a továbbjutásban. A védő szerint a hajrában kapott góllal nem sok minden változott: így is, úgy is be kellett volna találniuk idegenben.

El: azeri szurkolók támadtak az újpesti drukkerekre

Az Európa-liga első selejtezőkörében 3–1-es vereséget szenvedő Újpest FC-t idegenbe elkísérő szurkolók összetűzésbe keveredtek az azeri Neftci fanatikusaival.

Thomas Doll: Ma nagyszerűen képviseltük a magyar labdarúgást

Mint ismert, a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatának köszönhetően a 91. percben egyenlített (1–1), így az első mérkőzés után nyílt maradt a továbbjutás kérdése. A meccs után a két vezetőedző, Thomas Doll és Vladimir Ivics értékelte a történteket.

El: a Maccabi a 91. percben egyenlített az FTC ellen

A labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatának köszönhetően a 91. percben egyenlített (1–1), így az első mérkőzés után nyílt maradt a továbbjutás kérdése. A visszavágót július 19-én, 19 órától rendezik meg Netanyában.

El: jól kezdett, de két kapushiba után kikapott az Újpest

Az Újpest is megkezdte szereplését a labdarúgó Európa-liga selejtezőjében, és az azeri Neftci vendégeként kétgólos vereséget szenvedett.

Újpest: baki parádé helyett bakiparádé

Győzelem nélkül – a Fradinak sem sikerült...

El: Lanzafame kezd a Fradiban, Böde nem – összeállítások

Megvan a Ferencváros és az Újpest kezdőcsapata a csütörtöki Európa-liga-selejtezőkre.

El: két újpesti játékost a repülőtérről fordítottak vissza

Az Újpest labdarúgócsapata a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy megérkezett a Neftci elleni Európa-liga-selejtező helyszínére, Bakiba. Az együttes kalandos úton jutott el Azerbajdzsánba, ráadásul Obinna Nwobodo és Alassane Diallo nem kapta meg a beutazáshoz szükséges vízumpapírokat, így ők nem léphetnek pályára csütörtökön.

El: a 26-szoros bolgár bajnok kikapott Liechtensteinben

Íme, az Európa-liga selejtezőjének első fordulójának szerdai eredményei!