Légiósok: a Freiburg nem könnyíti meg Sallainak az átigazolást

A Nemzeti Sport értesülései szerint nehezen teljesíthető feltételt szabott meg a német Freiburg Sallai Rolandnak az esetleges átigazoláshoz: a magyar támadónak még csütörtökön meg kell érkeznie a német klubhoz. Csakhogy az APOEL-lel 16 órától Kazahsztánban játszik EL-selejtezőt az Asztanával…

El: egy helyen a playoffkör első meccseinek végeredménye!

Csütörtökön lejátszották a labdarúgó Európa-liga playoffkörének első mérkőzéseit. Íme, a végeredmények!

El: meglepetés! Kétgólos Dudelange-siker a CFR Cluj ellen

A labdarúgó Európa-liga playoffkörében, a párharc első felvonásán a luxemburgi F91 Dudelange nagy meglepetésre 2–0-ra legyőzte a román bajnok CFR Clujt hazai pályán, így közel került története első főtáblás szerepléséhez.

El: Sallaiék legyőzték Kleinheisleréket; kikapott a Maccabi

A labdarúgó Európa-liga playoffkörében, a párharc első felvonásán Sallai Roland csapata, a ciprusi APOEL 1–0-ra legyőzte Kleinheisler László együttesét, a kazah Asztanát. A mérkőzést mind a két magyar játékos végigjátszotta.

El: vízumproblémák miatt veszélyben a Rangers mérkőzése

Veszélybe került a Glasgow Rangers–FK Ufa labdarúgó Európa-liga-selejtező megrendezése, mert elképzelhető, hogy az orosz csapat vízumproblémák miatt nem utazhat el Skóciába.

Asztana: Kleinheislerék edzője rendkívüli szabadságra ment

Rendkívüli szabadságot kért a kazah Asztanánál Roman Grigorcsuk, a Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesett kazah klub ukrán vezetőedzője.

El: Szabics szeme láttára dobták meg az asszisztenst, ömlött a fejéből a vér – videó

Sajnálatos eseménysor játszódott le a Sturm Graz–AEK Larnaca (0–2) Európa-liga-selejtezős párharc első, csütörtöki mérkőzésén: a hazaiak egyik szurkolója a 78. percben – amikor kedvencei már kétgólos hátrányban voltak – egy söröspohárral megdobta az oldalvonalnál tevékenykedő Fredrik Klyver asszisztenst, akinek a fejéből azonnal elkezdett ömleni a vér. A svéd bíró nem tudta folytatni a munkát, helyét az utolsó tíz percre a negyedik játékvezető vette át. Klyver fejét több öltéssel kellett összevarrni.

Légiósok: kíméletlen kritika Nagy Dominiknek és társainak

Nehezen emésztik meg Lengyelországban, hogy a bajnok Legia Warszawa csütörtökön hazai pályán 2–1-re kikapott a luxemburgi Dudelange-tól az Európa-liga selejtezőjében. A sport.pl úgy fejezte ki kritikáját, hogy a kapus Arkadiusz Malarzon (3) kívül a lengyel csapat minden játékosának 1-es osztályzatot adott – így Nagy Dominiknek is (a skála 1-től 6-ig terjed).

El: ha a Fradit kiejtő Maccabi otthon nyer, bejut a playoffkörbe

A Maccabi Tel-Aviv gól nélküli döntetlenre végzett a Pjunik vendégeként a labdarúgó Európa-liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén.

El: Nagyon elkeserítő, hogy kiestünk – Gróf Dávid

Nagyon elkeserítőnek nevezte a Bp. Honvéd Európa-liga-búcsúját Gróf Dávid, a luxemburgi Progres Niederkorn ellen alulmaradó fővárosi csapat kapusa.

El: Bogdánt dicséri a brit sajtó a Hibernian továbbjutása után

A Hibernian Aszterasz Tripolisz elleni továbbjutásával foglalkozó brit lapok, köztük a BBC honlapja is kiemelte Bogdán Ádámot, aki csütörtökön bravúrjaival segítette a továbbjutást érő 1–1-es döntetlenhez a skót együttest.

El: Nem tudtunk a megfelelő összeállításban játszani – Supka

A Budapest Honvéd csalódást keltő 2–0-s vereséget szenvedett a luxemburgi Progres Niederkorn vendégeként a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóján, így búcsúzott az európai porondtól. Supka Attila, a kispesti csapat vezetőedzője a frissesség hiányában látja a kiesés okát.

El: A játékosok megmutatták, van vér a pucájukban – Vignjevics

Az Újpest hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Sevillától a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóján, így kettős vereséggel, 7–1-es összesítéssel kiesett. A lila-fehérek vezetőedzője, Nebojsa Vignjevics a mérkőzést közvetítő M4 Sportnak elmondta, játékosai a második félidőben megcsillantottak valamit a tudásukból.

El: pazar Zsótér-bomba, de a Sevilla Újpesten is nyert

A Sevilla a papírformának megfelelően idegenben is felülmúlta az Újpestet a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában; Zsótér Donát pazar bombagólt jegyzett, de a spanyolok így is simán, 3–1-re nyertek, azaz 7–1-es összesítéssel jutottak tovább.

1–7-es leckét kapott az Újpest a Sevillától

Újpest: további 2000 belépő vár gazdára a Sevilla ellen

Az Újpest labdarúgócsapata a hivatalos honlapján adta hírül, hogy további 2000 jegy vár gazdára a Sevilla elleni Európa-liga-párharc csütörtöki visszavágójára.

El: „Az Újpest múlt héten nem mutatta meg a valós erejét”

A labdarúgó Európa-ligában bármelyik csapat legyőzheti a másikat Pablo Machín, a Sevilla vezetőedzője szerint, ezért úgy vélte, együttese a múlt heti, 4–0-s sikere ellenére még nem biztosította be a továbbjutását az Újpest ellen a selejtező második fordulójában.

El: Vignjevics élményként tekint a Sevilla-meccsre

Nebojsa Vignjevics, az Újpest FC labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint játékosai és az együttes szurkolói számára egyaránt kivételes lehetőség, hogy olyan kaliberű együttessel játszhatnak tétmérkőzést, mint a Sevilla.

El: a Sevilla elindult Budapestre, 19 játékos érkezik

A spanyol élvonalbeli Sevilla szerdán érkezik Budapestre, ahol csütörtökön az Újpest FC vendégeként lép pályára a Szusza Ferenc Stadionban az Európa-liga második selejtezőkörében.

El: hiába kért, nem kap több vendégjegyet a Honvéd

A Budapest Honvéd szerda reggel elutazott Luxemburgba, ahol csütörtökön a Progres Niederkorn vendége lesz az Európa-liga második selejtezőkörében. Supka Attila 18 játékos nevezett a keretbe. A kispesti klub hiába kért több vendégjegyet ellenfelétől.