Tour: szülővárosában ezrek fogadták a győztes Bernalt

Több ezren ünnepelték szülővárosában Egan Bernalt, aki másfél hete első kolumbiaiként megnyerte a Tour de France országúti kerékpáros-körversenyt.

A porból a csúcsra – ő Egan Bernal, a Tour 22 éves győztese

Vannak még modern tündérmesék: a kolumbiai Egan Bernal tehetségével és kemény munkájával tört ki az elképzelhetetlen szegénységből, s lett 22 évesen minden idők harmadik legfiatalabb és első dél-amerikai Tour de France-győztese.

Tour: A kolumbiai csoda elérte a Champs-Elysées-t – lapszemle

A nemzetközi sajtó a kolumbiai Egan Bernal sporttörténelmi sikerét részletezte a vasárnap véget ért Tour de France országúti kerékpáros körverseny másnapján.

Tour: Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a versenyt

Egan Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körversenyt.

Tour de France: a 22 éves kolumbiai Bernal nyeri a versenyt

Egan Bernal megőrizte első helyét összetettben a Tour de France 20., utolsó előtti szakaszán, ezzel szinte biztosan megnyeri a francia országúti kerékpáros-körversenyt. A szombati etapon Vincenzo Nibali győzött.

Tour de France: drámai szakasz, Bernal átvette a sárga trikót

Egan Bernal nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 19., az út járhatatlansága miatt lerövidített szakaszát pénteken, és átvette a sárga trikót a francia Julian Alaphilippe-től.

Tour de France: Quintana szökésből nyert, Bernal zárkózik

Nairo Quintana nyerte meg szökésből a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 18. szakaszát csütörtökön, amelyen Egan Bernal fél perccel közelebb került a sárga trikós Julian Alaphilippe-hez.

Tour de France: Brüsszel sárgába öltözött, indul a verseny

Eddy Merckx első sikere után 50 évvel szombaton Brüsszelből rajtol el a Tour de France, a világ legnagyobb országúti kerékpáros körversenye, amelynek a hiányzó sztárok nélkül nem lesz könnyű felülmúlnia az idei Girót.