NB II: félbeszakadt a Zalaegerszeg–ETO mérkőzés

A labdarúgó NB II 22. fordulójában 1–1-es állásnál félbeszakadt a Zalaegerszeg–ETO mérkőzés, mert a hatalmas esőzés játékra alkalmatlanná tette a pályát. Az MLSZ versenybizottsága dönt majd arról, hogy a meccset egy későbbi időpontban az  51. perctől folytatják a csapatok, avagy 1–1 lesz a végeredmény.

Négyet vágott a Gyirmót és a Csaba, a ZTE meccse félbeszakadt

A 3. tavaszi, sorrendben 22. fordulóval folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A játéknap rangadóján a Zalaegerszeg az ETO-t látta vendégül, de a mérkőzés az 51. percben az időjárás és a pálya alkalmatlansága miatt félbeszakadt. Az éllovas Gyirmót hazai pályán könnyedén verte meg a kieső helyen álló Balmazújvárost. Az ősszel nagyot hajrázó Vasas meglepetésre kétgólos vereséget szenvedett a Siófoktól a Szusza Ferenc Stadionban. A Kazincbarcika Putnokon ötöst rúgott a Tiszakécskének, a Békéscsaba pedig négyet idegenben a Ceglédnek.

NB II: Szlovákiából érkezett támadó az ETO-hoz

A 25 éves támadó, Alan Kovác fél plusz egy éves szerződést írt alá a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győrhöz – számolt be róla a klub honlapja.

NB II: szlovák bajnokot vert a Vasas, cseh csapat ellen nyert a ZTE

Számos másodosztályú labdarúgócsapat pályára lépett szombaton felkészülési mérkőzésen. A Vasas 1–0-ra legyőzte a szlovák bajnokot, a nagyszombati Spartak Trnavát Dunaszerdahelyen, míg a ZTE a cseh első osztályú MFK Karviná ellen nyert. Az ETO megverte szlovákiai ellenfelét, a Vác azonban kikapott Nyitrán, míg a Békéscsaba Topolyán szenvedett vereséget.

NB II: Horvátországból és Szlovákiából erősíthet az ETO

Josip Barisic és Alan Kovác megszerzéséhez közel áll a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győr, Szalánszki Gergővel pedig már meg is egyezett a klub – tudta meg a Nemzeti Sport Online.

NB II: „Lehorgasztott fejjel ültünk a díszpáholyban, szégyelltem magam"

A labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győrnek 2017 decembere óta új tulajdonosa van Mányi József személyében. Az üzletember azóta kerülte a nyilvánosságot, azonban szerepvállalásának kezdete óta eltelt egy év, és most a megyei lapban számot vetett az előző időszakról. Beszélt többek között arról, hogyan került Győrbe, hogyan konszolidálták a klubot, miért küldte el Mészöly Gézát, illetve miért vált mostanra türelmesebbé.

NB II: „Aki tudott, az átvert és kifosztott, amikor még volt pénzem”

Stark Péter korábban hosszú éveken át futballistaként szolgálta az ETO-t, 272 bajnokin játszott, eközben a magyar válogatottban 19 alkalommal szerepelt. Később utánpótlásedzőként dolgozott a Győrnél, majd Király József vezetőedző segítője lett az NB II-es csapatnál, azonban hétvégén anyagi okokra hivatkozva szerződést bontott vele a klub vezetősége. Starkra – a megfelelő edzői licenc hiánya miatt – utánpótlástrénerként sem számítanak volt klubjánál, és mivel nincsenek tartalékai, civil munkát kell találnia.

NB II: Mezőkövesdről igazolt támadót a Csákvár

A labdarúgó NB II-ben szereplő Aqvital FC Csákvár mindenben megegyezett Baracskai Rolanddal és klubja, a Mezőkövesd vezetőivel, így a támadó a Fejér-megyeieknél folytatja pályafutását – számolt be róla a klub honlapja.

NB II: az Óvár kiütötte a Csabát, a Vasas a Monor, a Szpari a Barcika ellen nyert

A labdarúgó NB II 20. fordulójának délutáni mérkőzésein a kiesés ellen küzdő Mosonmagyaróvár fölényesen verte meg a Békéscsabát. A Vasasnak Óbudán nem jelentett gondot a sereghajtó Monor legyőzése, a Nyíregyháza a Kazincbarcika ideiglenes otthonában, Putnokon diadalmaskodott.

Hat gólt rúgott és élre állt a ZTE; otthon kapott ki a Gyirmót

A Siófok elleni fölényes hazai győzelmével a Zalaegerszeg lépett a tabella élére a labdarúgó NB II 20. fordulójában. A játéknap rangadóján az újonc Kaposvár meglepetésre idegenben győzte le a fordulót még az első helyről kezdő Gyirmótot. Újra nyert a Vasas, ezúttal Óbudán a sereghajtó Monor ellen. A Nyíregyháza Putnokról, a Kazincbarcika ideiglenes otthonából vitte haza a három pontot.

NB II: Eljött a pillanat, amikor az ígérgetésekből elég volt – Soós

Mint beszámoltunk róla, öt játékossal, Magasföldi Józseffel, Debreceni Andrással, Koltai Tamással, Hamar Ádámmal és Baracskai Rolanddal szerződést bontott a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győr. A nagy port kavart döntésről Soós Imre, a klub ügyvezetője a megyei lapnak azt mondta, azért küldték el az említett játékosokat, mert az együttes a várakozások alatt teljesített és ezt a lépést azért most tették meg, mert szeretnék, hogy az érintettek mielőbb csapatot találjanak. Az ügyvezető szerint eljött a pillanat, amikor az ígérgetésekből elég volt, de a feljutásban már nem igazán bízik.

NB II: a Zete kiütötte a Monort, újra nyert a Szpari, váci bravúr

Fölényes, 4–1-es diadalt aratott a Zalaegerszeg Óbudán, a Monor ideiglenes otthonában a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Hazai pályán ért véget a Tiszakécske tízmeccses veretlenségi szériája, az újoncot a Vác győzte le. Újra három pontot szerzett a több mint másfél hónapig nyeretlen Nyíregyháza, ezt a Soroksár bánta. A Dorog a hajrában mentett pontot Kaposváron.

Szárnyalt a Zete és a Vasas, Békéscsabán is nyerni tudott az éllovas Gyirmót

A vendégcsapatok vitték a prímet a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Öt csapat is idegenben tudott nyerni, három meccs döntetlenül zárult, pályaválasztóként pedig csak a Vasas és a Nyíregyháza gyűjtötte be a három pontot. A játéknap rangadóján az élen álló Gyirmót Békéscsabán tudott diadalmaskodni, pedig több mint 20 percig emberhátrányban játszott. Feszült volt a légkör a mérkőzéseken, ezt jelzi, hogy a bírók összesen nyolc piros lapot osztottak ki.

NB II: hátrányból felállva fektette két vállra a Gyirmót az ETO-t

A labdarúgó NB II 17. fordulójának esti mérkőzésein a listavezető Gyirmót 0–1-ről fordítva verte meg városi riválisát, az ETO-t. A Tiszakécske folytatta jó sorozatát, és ugyancsak hátrányból talpra állva vitte el a három pontot Balmazújvárosból.

A Gyirmót fordított az ETO ellen, újra botlott a Vasas, tovább szárnyal a Tiszakécske

A hétközi forduló után vasárnap újra pályára lépett a labdarúgó NB II mezőnye. A 17. forduló kiemelkedő mérkőzésén a listavezető Gyirmót a hajrában tudta csak legyűrni a városi rivális ETO-t. A szintén feljutó helyen álló Zalaegerszeg három ponttal tért haza Budafokról, a harmadik Békéscsaba viszont kétgólos előnyt szórakozott el a hajrában Soroksáron. Véget ért a Kazincbarcika nagy menetelése, balmazújvárosi diadalával pedig immár tíz meccs óta veretlen az újonc Tiszakécske.

NB II: a Barcika ellen is elbukott a Vasas, a Budaörs a ZTE-t verte meg

A labdarúgó NB II 15. fordulójában sorrendben harmadik vereségét szenvedte el a Vasas, amely Putnokon a Kazincbarcikával szemben maradt alul. A Zalaegerszeg a Budaörstől kapott ki Tatabányám, ám így megőrizte második helyét. Újra saját otthonában szerepelt a Vác, de közel egy félidőt emberelőnyben játszva sem tudta legyűrni a Békéscsabát.

A hajrában mentett pontot, élen maradt a Gyirmót, újra botlott a Vasas

A 15. kört rendezték vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A kora délutáni mérkőzéseken a Zalaegerszeg a Budaörssel szemben maradt alul Tatabányán, míg a Vasas a Kazincbarcika ideiglenes otthonában, Putnokon veszített. Az éllovas Gyirmót odahaza csak döntetlenre volt képes a kieséstől menekülő Siófok ellen, a forduló záró összecsapásán pedig a Balmazújváros egy késői góllal verte meg a vendég Nyíregyházát. Ez volt Bekő Balázs első diadala a tavasszal még NB I-es együttes kispadján.

NB II: a Gyirmót kiütötte a Vasast, a Csaba a Balmazt verte

Fölényes győzelmet aratott az éllovas Gyirmót a Vasas vendégeként a labdarúgó NB II 14. fordulójának rangadóján. A Békéscsaba behúzta a három pontot a Balmazújváros ellen, és megtartotta harmadik pozícióját. A Csákvár a Dorogot, a Kaposvár a Budafokot verte meg. Már negyedszer nem esett gól a Siófok hazai mérkőzésén.

Négyet vágott a Gyirmót a Vasasnak, a Szpari nem bírt otthon a Tiszakécskével

Mindhárom dobogós csapat győzni tudott a labdarúgó NB II 14. fordulójában, így az élen nem történt változás. A listavezető Gyirmót kiütéses győzelmet aratott Újpesten a Vasas felett, amely több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. A második ZTE szombati diadala után a harmadik Békéscsaba is begyűjtötte a három pontot. A Kaposvár 0–1-ről fordított a Budafok ellen, és megerősítette negyedik helyét. Az eddig mindössze kilenc gólt szerző Tiszakécske hármat rúgott idegenben a Nyíregyházának, ez döntetlenhez volt elegendő a számára. A Vác a 90. percben szerzett góllal kerülte el a vereséget az ETO otthonában.

NB II: élre ugrott Zete, pontot vesztett a Vasas és a Csaba, kikapott a Gyirmót

A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Zalaegerszeg a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Gyirmót ellen, és ezzel átvette a vezetést. A Békéscsaba hazai pályán nem bírt az újonc Kaposvárral, míg a Nyíregyháza második meccsét is megnyerte új edzője, Lengyel Roland vezetésével.