Felkészülés: hetet vágott az MTK, szlovák csapatot vert meg a Vasas

Az élvonalbeli csapatok mellett sok NB II-es gárda is játszott felkészülési mérkőzést a szombati nap folyamán. Az MTK 7–0-ra kiütötte az ESMTK-t, a Vasas 3–0-ra nyert az FC Nitra vendégeként, a Gyirmót és a Nyíregyháza azonban kikapott szlovák, illetve szlovén ellenfelétől.

NB III: botlott a nyugati éllovas; kikapott a Szolnoki MÁV is

A Nyugati csoportban éllovas Ajka kikapott a Nagykanizsától a labdarúgó NB III 20. fordulójában. A Keleti csoportban alulmaradt ellenfelével szemben a Szolnoki MÁV, az ESMTK viszont nyert, így átvette a vezetést a tabellán. A Közép-csoportban nem hibázott a listavezető Szentlőrinc.

FTC: Nguen betalált, az ESMTK kapusa büntetőt rontott

A Ferencváros labdarúgócsapata hétfői felkészülési mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a harmadosztályú ESMTK-val – számolt be róla a zöld-fehérek hivatalos honlapja.

NB III: ismét kikapott a Szentlőrinc; nem hibázott a Szolnoki MÁV

A Szolnoki MÁV, az ESMTK és a Jászberény is győzött a labdarúgó NB III 16. fordulójában a Keleti csoportban. A Közép-csoportban a listavezető Szentlőrinc hazai pályán kikapott a harmadik SZEOL-tól, míg a második Szeged nem hibázott. A Szentlőrinc előnye így már csak három pont. A Nyugati csoportban nyert az élen álló Ajka, mint ahogy a második Érd és a harmadik Komárom is.

NB III: a Szolnok nyerte a rangadót; ötöt vágott az Ajka

A Keleti csoport rangadóján a Szolnok otthon 1–0-ra legyőzte a Jászberényt, de nem tudta megelőzi a Sajóbábonyt legyőző listavezető Sényőt. Megvan a Gyöngyös első győzelme, a csapat a Tállyát verte meg. A Közép-csoportban a Szeged-GA magabiztosan, 3–0-ra győzött a Kozármisleny otthonában, míg a megbízott edző, Kulcsár Árpád által irányított Pécsi MFC hat bajnoki után győzött ismét. Nyugaton a listavezető Ajka ötöt vágott a Csepel otthonában. Íme, a labdarúgó NB III 10. fordulójának eredményei!

NB III: Csank János új csapata ikszelt, de már kieső helyen

A listavezető Monor hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Putnokkal a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 20. fordulójában, de az előnye nem csökkent a tabella élén, mivel a második helyezett ESMTK otthon nem bírt Csank János leendő csapatával, a Gyöngyössel. Az éllovas monoriak Karacs Dániel találatával a 93. percben mentettek pontot.

NB III: rangadót bukott az Érd, hárompontos előnyben Rajcziék

A labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 18. fordulójában az Érd hiába vezetett, rangadót vesztett az Ajka ellen (1–3), így a Rajczi Péter góljával a Csornát legyőző Kaposvár (0–1) előnye három pontra nőtt.

NB III: volt BL-játékos a DEAC-ban; hármas verseny a Közép-csoportban

Négy mérkőzéssel múlt hétvégén elkezdődött a labdarúgó NB III 2017–2018-as kiírásának tavaszi szezonja, a többi találkozót azonban a pályák használhatatlansága miatt elhalasztották. A Nemzeti Sport Online évek óta nyomon követi a három csoport eseményeit és a tényleges tavaszi rajt előtt ezúttal is áttekintjük, hogy hol mekkora verseny valószínű a feljutásért, illetve várhatóan mely együttesek küzdenek a kiesés ellen. A szezon végén a három első helyezett feljut az NB II-be, míg csoportonként a 14–16. helyezettek, valamint a legrosszabb mutatóval záró 13. kiesik a megyei I., illetve a budapesti I. osztályba.

FTC: Hogy nyártól mi lesz? Azt még meglátjuk – Hajnal

A labdarúgó NB I-ben listavezető Ferencváros kétszer 35 perces felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte a harmadosztályú ESMTK-t. A találkozó után Hajnal Tamást arról kérdeztük: elképzelhető-e, hogy ez volt profi pályafutása utolsó téli felkészülése? A hosszú idő után újra pályára lépő Bőle Lukács pedig elmondta, nehéz időszak van mögötte, és elárulta, mire szeretné megtanítani decemberben született iker kislányait.

FTC: Nagy Dominik tudja, mit várunk el tőle, adunk neki időt a fejlődésre – Doll

A labdarúgó NB I-ben listavezető Ferencváros kétszer 35 perces felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte a harmadosztályú ESMTK-t. A találkozó után Thomas Doll vezetőedzővel beszélgettünk, szóba került a visszatérő Nagy Dominik helyzete is a csapatban.

Felkészülés: Pölöskei góljára néggyel felelt a Ferencváros

A labdarúgó NB I-ben listavezető Ferencváros kétszer 35 perces felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte a harmadosztályú ESMTK-t.

FTC: újabb két felkészülési mérkőzés a programban

A Ferencváros labdarúgócsapata hivatalos honlapján számolt be róla, hogy a spanyolországi edzőtábor után még két felkészülési mérkőzésen lép pályára a bajnokság tavaszi rajtja előtt.

NB III: Igor Nicsenko duplázott, az ESMTK tapad az éllovasra

A labdarúgó NB III Keleti csoportjának 14. fordulójából elhalasztott mérkőzésén az ESMTK a duplázó Igor Nicsenko vezérletével 3–0-ra nyert az MTK II ellen, így hét pontra faragta hátrányát az egy meccsel többet játszó Monorral szemben.

Birkózás: az ESMTK csapata nyerte meg az Extraligát

Vasárnap a kiskunfélegyházi KÉSZ Arénában került sor a birkózó csapatbajnokság legmagasabb osztálya, az Extraliga második, egyben záró fordulójára. Az első körben némi meglepetésre a Pénzügyőr végzett az élen a tavalyi csb-győztes ESMTK előtt. Ezúttal viszont az erzsébetiek mind az öt mérkőzésüket megnyerték, így a dobogó tetejére léptek, mögöttük a Pénzügyőr lett az ezüst-, a Cegléd pedig a bronzérmes.

NB III: döntetlen a forduló rangadóján; Pécs: 7, Ajka: 5

A labdarúgó NB III 13. fordulójában a Keleti csoport rangadóján a listavezető Monor otthon gól nélküli döntetlent játszott a 91. percben Boda József kiállítása miatt megfogyatkozó, második ESMTK-val.

NB III: ESMTK-siker született a Keleti csoport rangadóján

A listavezető Monor simán legyőzte a Tállyát a labdarúgó NB III 11. fordulójában a Keleti csoportban. A Közép-csoportban a SZEOL és a Pécsi MFC is nyert, míg a Nyugati csoportban az Érd megszenvedett a Csornával, de begyűjtötte a három pontot.

Birkózás: az ESMTK nyerte meg a csapatbajnokságot

Az ESMTK nyerte meg a birkózó-csapatbajnokság döntőjét, miután a finálé második felvonásán is győzött, mégpedig 25:7-re a címvédő Csepel ellen.

Birkózás: ESMTK-siker a csb-döntő első felvonásán

Az ESMTK magabiztosan győzte le a címvédő Csepelt a birkózó csapatbajnokság döntőjének első felvonásán, szerdán.