?>
Női vízilabda: a Dunaújváros holland kapusklasszisa befejezi

A női vízilabda OB I-ben szereplő Dunaújvárosi FVE hivatalos Facebook oldalán jelentette be, hogy a csapat 23 éves holland kapusa, Laura Aarts befejezi pályafutását, s ősztől hazájában folytatja tanulmányait.

Pólóválogatottunk csillaga tudja, mit várnak tőle és ő mit vár magától

Pazar őszt tudhat a háta mögött, amit a Dunaújváros Magyar Kupa-győzelmével koronázott meg. De Gurisatti Grétának a múltnál jóval fontosabb a jövő, jelesül a januári, budapesti vízilabda Európa-bajnokság.

Női vízi Euroliga: az UVSE és a Dunaújváros is továbbjutott

Második mérkőzését is elveszítette a Ferencváros a női vízilabda Euroliga első selejtezőkörében: a szombati játéknapon a zöld-fehér csapat a spanyol Mataróval szemben maradt alul négy góllal. Később győzött az UVSE és a Dunaújváros is, amivel mindkét együttes továbbjutott.

Női vízi ob I: sorozatban ötödször bajnok az UVSE!

Az UVSE a párharc első két mérkőzéséhez hasonlóan a döntő harmadik meccsén is négygólos győzelmet aratott a Dunaújváros felett (11–7), így 3–0-s összesítéssel, sorozatban ötödször nyerte meg a magyar női vízilabda-bajnokságot.

Női vízi ob I: UVSE is bejutott a bajnoki döntőbe

A Dunaújváros után az UVSE biztosította a helyét a női vízilabda ob I fináléjában: a címvédő fővárosiak az elődöntő második, szerdai mérkőzésén is magabiztosan nyertek a Ferencváros ellen. A döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart majd.

Vízilabda: az UVSE nyerte meg a női Szuperkupát

Az UVSE női vízilabdacsapata nyerte meg a magyar Szuperkupát, miután 10–7-re legyőzte a Dunaújvárost szombaton a Komjádi-uszodában.

Női vízi MK: az UVSE az FTC legyőzésével bejutott a döntőbe

A címvédő UVSE női vízilabdacsapata jutott elsőként döntőbe a Magyar Kupában, miután a pénteki elődöntőben 11–9-re legyőzte az FTC együttesét. A másik ágon a BVSC őrült hajrában, 12–11-re megverte a Dunaújvárost.

Női vízilabda: sorsoltak az Euroliga selejtezőjére

A Dunaújváros győzelmét hozó női vízilabda európai Szuperkupa-mérkőzés helyszínén, Kirisiben elkészült a női Euroliga selejtezőjének csoportbeosztása. Mindhárom magyar csapat idegenben száll vízbe a továbbjutásért, csoportonként az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

Női vízi ob I: az UVSE egy lépésre a bajnoki címtől

A címvédő UVSE idegenben 11–8-ra legyőzte a Dunaújvárost a női vízilabda ob I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2–0-s előnyre tett szert az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A harmadik meccset május 10-én, csütörtökön rendezik a Hajós uszodában.

Női vízi ob I: a címvédő került előnybe a fináléban

Szerda este elrajtolt a női vízilabda ob I fináléja. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő első mérkőzésén, nagy csatát követően az UVSE-nek sikerült kiharcolnia az előnyt, míg a dobogó harmadik fokához a BVSC került közelebb.

Vízilabda: „Ott volt a fejükben, hogy nagy falat vagyunk nekik”

A hétvégi diadal lökést adhat együttesének a bajnoki döntőre Mihók Attila, a Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics női vízilabdacsapatának vezetőedzője szerint, akinek tanítványai szombaton 13–11-re legyőzték a görög Olympiakoszt a LEN-kupa spanyolországi döntőjében.

Női vízilabda ob I: ezúttal a Dunaújváros jutott a döntőbe

A női vízilabda ob I-ben, a két győzelemig tartó elődöntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén a Dunaújváros 13–10-re legyőzte a BVSC-t, így elsőként bejutott a fináléba.

Női vízi ob I: a Dunaújváros került közelebb a döntőhöz

A női vízilabda-bajnokság elődöntőjében a Dunaújváros az orrtörése miatt maszkban játszó Garda Krisztina vezérletével 11–9-re legyőzte a BVSC-t, így az egyik fél második győzelméig tartó párharcban előnyt szerzett. Folytatás pénteken.

Női vízi Euroliga: az UVSE a négyes döntőbe jutott

Az UVSE a hazai döntetlen után a szombati olaszországi visszavágón legyőzte a Padovát, így a négyes döntőbe jutott a női vízilabda Euroligában.

Női vízi Euroliga: háromgólos hátrányban a Dunaújváros

A Dunaújváros hazai medencében 13–10-re kikapott az olasz Orizzonte csapatától a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén, így jelentős hátrányból várhatja a március 17-i idegenbeli visszavágót. Az UVSE házigazdaként döntetlent játszott a Padovával.

Női vízi Euroliga: az UVSE nyerte a magyarok csatáját

A honfitárs BVSC legyőzésével az UVSE veretlenül lett csoportelső selejtezőcsoportjában a női vízilabda Euroligában.

Női vízi Euroliga: továbbjutott a Dunaújváros

A holland Utrecht elleni 17–8-as könnyed győzelemmel jutott tovább a Dunaújváros barcelonai selejtezőcsoportjából a női vízilabda Euroligában.

Női vízi Euroliga: az UVSE a címvédő kiütésével továbbjutott

A rendező UVSE Keszthelyi Rita fantasztikus játékának és többek között fél tucat góljának köszönhetően 11–5-re kiütötte szombaton a címvédő orosz Kirisit a női vízilabda Euroliga budapesti csoportselejtezőjében a Hajós uszodában. A százszázalékos magyar együttes így már továbbjutott. Nem úgy a BVSC, amely másodszor is kikapott, a Dunaújváros viszont javított Barcelonában.

Női póló Euroliga: egy siker, két vereség a magyar mérleg

Győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar bajnok UVSE a női vízilabda Euroliga budapesti csoportselejtezőjében, amelynek pénteki nyitónapján négy góllal nyert a görög Vuliagmenivel szemben. A szintén a hazai tornán medencébe ugró BVSC súlyos vereséget szenvedett az orosz Kirisitől, míg a Spanyolországban vendégeskedő Dunaújváros 13–8-ra kapott ki a Sabadelltől.

Női vízi ob I: szoros meccsen győzte le az FTC-t az Újváros

A női vízilabda-bajnokság hétközi fordulójának rangadóján az FTC a Dunaújvárost fogadta, s bár a zöld-fehérek felvették a versenyt az esélyesebb vendégekkel, egy góllal a Fejér megyeiek nyertek.