Strandvilágjátékok: döntőbe jutottak a női strandkézisek

Döntőbe jutott a katari Strandvilágjátékok strandkézilabda-tornáján a magyar női válogatott. A mieink az elődöntőben Vietnámot múlták fölül, a döntőben pedig Dániával találkoznak – adta hírül a Magyar Kézilabda-szövetség.

Strandvilágjátékok: próbára tette úszóinkat a viadal

Nagy meleg, hajnali rajt – az idény végén próbára tette legjobbjainkat a dohai öt kilométeres viadal.

Atlétikai vb: Kozák hiába futotta idei legjobbját, a 13. helyen zárt

A Dohában zajló atlétikai világbajnokságon Kozák Luca a női 100 méter első elődöntőjében az ötödik helyen végzett, miután 12.87-et futott, ami az idei legjobb eredménye, és egyetlen századdal maradt csak el egyéni legjobbjától. A döntőbe ezzel biztosan nem jutott be, a legjobb nyolc közé ugyanis a három előfutam első két helyezettje, valamint a két legjobb nem továbbjutó idő birtokosa kerül tovább.

Atlétikai vb: Márton Anita az 5. női súlylökésben

Márton Anita biztatóan kezdett a női súlylökés világbajnok döntőjében, de a feljavuló mezőnyben végül nem tudta megismételni két évvel ezelőtti ezüstérmes produkcióját.

Atlétikai vb: tizennégy biztos magyar utazó Dohába

Tizennégy magyar atléta részvétele biztos a jövő pénteken kezdődő dohai világbajnokságon, amelyen 209 ország 1928 versenyzője indul.

Nyílt vízi úszás: Rasovszky Kristóf túl udvarias volt, csak ezüstöt nyert

Parádésen kezdte az új szezont Rasovszky Kristóf, miután a nyílt vízi úszó világkupa-sorozat első versenyén másodikként ért célba Dohában. A hölgyek 10 kilométeres versenyében Rohács Réka érte el a legjobb helyezést (15.), megelőzve Olasz Annát.

Tenisz: Bertens és Mertens a negyeddöntőben találkozik

Az ötödik helyen kiemelt holland Kiki Bertens, valamint a belga Elise Mertens szerdai győzelmével bejutott a 916 ezer dollár összdíjazású dohai kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjébe, ahol egymás ellen játszanak.

Tenisz: egy kiemelt búcsúzott Dohában

A kedden pályára lépő kiemeltek közül csak a hetedik helyen rangsorolt lett Anastasija Sevastova búcsúzott a 916 ezer dollár összdíjazású dohai kemény pályás női tenisztornától.

Torna-vb: kínai űrgyakorlat; holland és észak-koreai arany

Két kínai, egy észak-koreai, egy amerikai, illetve egy holland sikert hozott a dohai torna-világbajnokság utolsó, szombati versenynapja. Simone Biles megnyerte dohai negyedik (összességében tizennegyedik) aranyérmét is, a férfiaknál korláton a kínai Cou Csing-jüan pedig az egész világbajnokság legmagasabbra értékelt gyakorlatát mutatta be.

Torna-vb: új rekord, immár Biles minden idők legeredményesebbje!

Minden idők legeredményesebb vb-tornásza lett az amerikai Simone Biles, aki a dohai világbajnokságon ugrásban megnyerte karrierje tizenharmadik aranyérmét is, megdöntve Vitalij Scserbo rekordját. Felemás korláton Nina Derwael a belga tornatörténet első vb-aranyérmét szállította, a férfiaknál talajon az orosz Artur Dalalojan, lólengésben a kínai Hsziao Zso-teng, gyűrűn a görög Eleftheriosz Petruniasz győzött. A világbajnokság a szombati finálékkal zárul.

Torna-vb: ezrednyi különbség sem volt, 1999 után orosz arany!

Az orosz Artur Dalalojan egy rendkívül izgalmas döntő után megnyerte a férfi egyéni összetett versenyt a dohai torna-világbajnokságon. Dalalojan és a kínai Hsziao Zso-teng között nem volt pontszámkülönbség a hat szer után, a holtversenyt tie-break (az öt legmagasabb pontszám összevetése) döntötte el az előbbi javára. Ez 1999 – Nyikolaj Krjukov győzelme – óta az első eset, hogy a férfi összetett világbajnoki címet orosz tornász hódította el.

Torna-vb: egymás után negyedszer az amerikaiaké a női csapatarany

A várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok magabiztosan megnyerte a női csapatversenyt a dohai torna-világbajnokságon. Az amerikaiak 2010 óta egyszer sem engedték át a női csapataranyérmet más válogatottnak, egymás után negyedszer diadalmaskodtak.

Torna: éjszaka kórház, aztán elneveztek róla egy ugrást – Biles legyőzhetetlen

Véget ért a női kvalifikáció első napja a dohai torna-világbajnokságon, papírforma eredménnyel: az Egyesült Államok megközelíthetetlenül vezeti a csapatversenyt, Simone Biles az egyéni összetettet, ráadásul a négyszeres olimpiai bajnok azt is biztossá tette, hogy elneveznek róla egy új ugrást. A magyar női csapat a 10. helyen áll, az összetettben 11. Kovács Zsófiának jó esélye van az összetett döntőbe jutásra.

Tenisz: kiesett Ostapenko és a Babost búcsúztató Mertens is

A 15. helyen kiemelt belga Elise Mertens két szoros játszmában kikapott a román Sorana-Mihaela Cirsteától a kemény pályás dohai női tenisztorna 2. fordulójában, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

Tenisz: Thiem megállította Cicipaszt a negyedöntőben

Az első helyen kiemelt Dominic Thiem két szettben legyőzte Sztefanosz Cicipaszt a dohai kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Tenisz: kiesett a második és a harmadik kiemelt Dohában

A második helyen kiemelt Pablo Carreno-Busta és a harmadikként rangsorolt Tomás Berdych is az első fordulóban búcsúzott a dohai kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Dohában továbbjutott az első helyen kiemelt Thiem

Az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem kétszettes győzelemmel bejutott a legjobb 16 közé a dohai kemény pályás férfi tenisztornán.

Vb-felkészülés: az újonc Izland kikapott Csehországtól

A fennállása első világbajnoki szereplésére készülő izlandi válogatott 2–1-es vereséget szenvedett Csehországtól Dohában.

Tenisz: Karolína Plísková nyerte meg a dohai tornát

Karolína Plísková nyerte meg a dohai kemény pályás női tenisztornát.

Tenisz: Murray és Djokovics sorozata sem szakadt meg

Andy Murray és Novak Djokovics is bejutott a dohai kemény pályás tenisztorna elődöntőjébe.