US Open: Nadal tovább menetel, már ott van az elődöntőben

Ha csak a végeredményt nézzük, akkor Rafael Nadal magabiztosan, 6:4, 7:5, 6:2-re nyert az argentin Diego Schwartzman ellen, ezzel bejutott a US Open elődöntőjébe. De nem volt ám olyan magabiztos ez a siker...

Tenisz: megint bevált a nézői tanács, Kyrgios meccslabdáról nyert

Akárcsak a Gombos Norbert elleni negyeddöntőben, a Sztefanosz Cicipasz elleni elődöntőben is kikérte az egyik szurkoló véleményét az ausztrálok botrányhős teniszezője, Nick Kyrgios arról, hogy hová szerváljon meccslabdánál. A nézői tanács ismét bevált, Kyrgios megnyerte a pontot, így 6:4, 3:6, 7:6-tal bejutott a washingtoni kemény pályás verseny döntőjébe.

Roland Garros: Szeretnék pályára lépni, ezért vagyok itt – Fucsovics

Mint arról korábban beszámoltunk, Fucsovics Márton vasárnap öt szettben kikapott Diego Schwartzmantól a Roland Garros első fordulójában, majd az öltözőben rosszul lett és orvosi kezelésre szorult. A világranglistán 12 helyet rontó magyar teniszező a Nemzeti Sportnak beszélt az elmúlt napokról, valamint a tornán való további szereplésről.

Roland Garros: Fucsovics orvosi kezelésre szorult

Lett volna miről kérdezni Fucsovics Mártont a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, ám a Roland Garros médiaosztályának egyik vezetője lapunknak jelezte – az esemény elmarad.

Roland Garros: Fucsovics hatalmas csatában kikapott

Fucsovics Márton ötszettes mérkőzésen kikapott Diego Schwartzmantól a Roland Garros főtáblájának első fordulójában. A magyar teniszező közel négyórás csatában maradt alul a 17. kiemelt argentin játékos ellen.

Fucsovics Márton ötszettes meccsen búcsúzott a Garrostól

A francia nemzetközi teniszbajnokság első fordulójában a világranglistán 38. Fucsovics Márton a torna 17. kiemeltjével, az ATP rangsorában 20. helyet elfoglaló Diego Schwartzmannal találkozott, és 3 óra 41 perc hosszú mérkőzésen öt szettben kikapott.

Roland Garros: Fucsovics Márton a 17. kiemelt ellen kezd

Fucsovics Márton a 17. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman ellen lép pályára először a vasárnap kezdődő 118. Francia nemzetközi teniszbajnokságon.

Tenisz: a szerb nem hibázott, összejött a Djokovics–Nadal döntő Rómában

A címvédő Rafael Nadalt követően az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics is bejutott a római salakpályás tenisztorna fináléjába, miután az elődöntőben három szettben, 6:3, 6:7, 6:3-ra legyőzte az argentin Diego Schwartzmant.

Tenisz: történelmi menetelés, Nadal már elődöntős Rómában

A címvédő Rafael Nadal két játszmában, 6:4, 6:0-ra legyőzte honfitársát, Fernando Verdascót a római salakpályás mestertorna negyeddöntőjében.

Tenisz: Cicipasz negyeddöntős, Shapovalov búcsúzott

Az első helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz nyert, a negyedikként rangsorolt Denis Shapovalov kikapott a 744 ezer euró (236.2 millió forint) összdíjazású marseille-i kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében szerdán.

Tenisz: Monfils Rotterdam trónján, Wawrinkát megverve

Gaël Monfils nyerte meg a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornát. A világranglistán 33. francia játékos a vasárnapi fináléban három játszmában, 1:45 óra alatt múlta felül a rangsorban jelenleg 68., háromszoros Grand Slam-torna-győztes svájci Stan Wawrinkát. A 32 éves Monfils karrierje nyolcadik egyéni ATP-trófeáját nyerte meg.

Tenisz: Schwartzman és Cecchinato jutott döntőbe Buenos Airesben

Az olasz Marco Cecchinato és az argentin Diego Schwartzman jutott döntőbe a Buenos Aires-i salakpályás tenisztornán.

Roland Garros: Nadal tizenegyedszer elődöntős Párizsban

A világelső Rafael Nadal négy szettben legyőzte az argentin Diego Schwartzmant a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

Roland Garros: három éve nem történt ilyen Nadallal a párizsi salakon

A Párizsra szerda késő délután lecsapó vihar miatt először bő egy órára félbeszakadt a játék, a férfiak két negyeddöntőjébe kellett a kényszerű szünetet közbeiktatni, aztán félóra tenisz után újabb esőszünetet rendeltek el, végül röviddel este nyolc előtt közölték: majd holnap befejezik. Előtte azonban olyan eseménynek lehetett tanúja a Roland Garros közönsége, amilyet legutóbb a 2015-ös Francia nemzetközi bajnokságon láthatott: Rafael Nadal szettet vesztett.

Roland Garros: Nadal a 900-asok klubjában, Halep is nyert

A tízszeres győztes Rafael Nadal magabiztos győzelemmel jutott negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében.

Tenisz: hazai siker az Államokban, argentin öröm Brazíliában

A hazai közönség előtt játszó Frances Tiafoe nyerte az egyesült államokbeli Delray Beachen rendezett férfi tenisztornát. Az amerikai játékos a vasárnapi döntőben két szettben verte a német Peter Gojowczykot. A világranglistán 91. Tiafoe pályafutása első tornagyőzelmét aratta.

Aus. Open: Nadal szettet vesztett, de készülhet Cilic ellen

Rafael Nadal négy szettben legyűrte Diego Schwartzmant az Australian Open nyolcaddöntőjében. A világelső spanyol teniszezőre a negyeddöntőben Marin Cilic vár. Ott van a negyeddöntőben Grigor Dimitrov is, aki Nick Kyrgiost búcsúztatta.

Aus. Open: Nadal lesimázta; Seppi maratoni csatát nyert

Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) ötödik játéknapjának eddigi legkiélezettebb találkozóját hozta Andreas Seppi és Ivo Karlovic összecsapása, amelyet az olasz kiválóság nyert meg maratoni hosszúságú, ötszettes csatában. A kiemeltek közül viszonylag simán ment tovább Grigor Dimitrov és Diego Schwartzman, míg a nőknél Elina Szvitolina és Magdaléna Rybáriková sem izzadt meg túlságosan. A világelső Rafael Nadal nem kis túlzással meg sem izzadt a bosnyák Damir Dzumhur ellen, a spanyol klasszis annyit adott ki magából, amennyi a háromszettes győzelemhez kellett.

Aus. Open: nyolc órát voltak a pályán, egymás ellen folytatják

Casper Ruud 4 óra 16 perc, Diego Schwartzman 3 óra 59 perc alatt gyűrte le első ellenfelét az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) nyitányán – mindketten 1:2-es mérkőzésállásról fordítottak, és a döntő szettben 11:9-re nyertek az első versenynapon. Érdekesség, hogy a selejtezőből érkező 19 éves norvég és a 24. helyen kiemelt 25 esztendős argentin – akik összesen több mint nyolc órát töltöttek a pályán hétfőn – egymás ellen játszik a második fordulóban.

Aus. Open: Rafael Nadal átgázolt 37 éves ellenfelén

Rafael Nadal magabiztos győzelemmel kezdte az idei első Grand Slam-versenyt: a remek játékot bemutató spanyol teniszező 6:1, 6:1, 6:1-re legyőzte Víctor Estrella Burgost az Australian Open hétfői versenynapján. A nőknél Venus Williams és Sloane Stephens nem jutott túl az első fordulón.