?>
Videó: nem adták oda a labdát Dibusznak, aki emiatt kapott sárgát

Dibusz Dénes finoman szólva érdekes sárga lapot kapott a Kisvárda ellen 2–0-ra megnyert bajnoki mérkőzésen: a Ferencváros kapusának az egyik labdaszedő – aki valószínűleg elbambult, hiszen egygólos FTC-vezetésnél történt mindez – nem adta oda a labdát, így Dibusznak el kellett mennie egy messzebb lévő játékszerért, amit a játékvezető időhúzásnak ítélt, és sárga lappal büntette a kapust.

Válogatott: olvasóink szerint Dibusz és a három védő volt a legjobb

A Nemzeti Sport Online olvasói szerint Botka Endre, Dibusz Dénes, Willi Orbán és Szalai Attila érdemelt 7-esnél jobb osztályzatot az Oroszország elleni 0–0-s döntetlen során.

Válogatott: Amit átéltünk, még jobban összekovácsolt minket – Dibusz

A futball szépségét újra és újra megtapasztaló kapus, Dibusz Dénes a jó szériáról, a moszkvai rangadóról és a hatalmas lehetőségről is nyilatkozott az NL-meccs előtt.

BL: Azt hiszem, meccsenként húsz kapura lövésre számíthatok – Dibusz

Mint megírtuk, a Ferencváros a G-csoportba került a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a selejtezőből feljutó magyar bajnokcsapat ellenfele a Juventus, az FC Barcelona és a Dinamo Kijev lesz. Az esemény után Botka Endre mellett Dibusz Dénes, valamint Szergej Kuznyecov, a zöld-fehérek korábbi játékosa is reagált a történtekre.

BL: Dibusz óriási bravúrja, Uzuni gyönyörű levétele – videó

Kedden bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe a Ferencváros, a zöld-fehérek az idegenbeli 3–3 után a Groupama Arénában gól nélküli döntetlent játszottak a norvég Moldéval. A találkozó 76. percében óriási bravúrt mutatott be Dibusz Dénes, a zöld-fehérek kapusa, s mint később kiderült, a védés BL-csoportkört ért.

BL: Elképesztő érzelmek szabadultak fel – Dibusz

Negyedszázados várakozás után bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe a Ferencváros, a zöld-fehérek az idegenbeli 3–3-as döntetlen után a Groupama Arénában gól nélküli döntetlent játszottak a norvég Moldével a selejtező utolsó körében. Lássuk, hogyan értékelték a mérkőzést és a csoportkörbe jutást a főszereplők!

Ferencváros: Megtanultuk a leckét – Dibusz Dénes

A huszonöt évvel ezelőtti BL-menetelésről készült dokumentumfilm is motiválja a Ferencváros kapusát, Dibusz Dénest a Molde ellen.

BL: A második gólunk megszerzése után hatalmas káosz vette kezdetét – Dibusz

Mint ismert, a Ferencváros idegenben 3–3-as döntetlent játszott a norvég Moldéval a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a párharc első felvonásán. A mérkőzés után Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője, valamint a magyar bajnok két játékosa, Dibusz Dénes és Botka Endre értékelt az M4 kamerája előtt.

BL: Lovrencsicsnek a torkában dobogott a szíve a második gól után

Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros 2–1-re legyőzte a zágrábi Dinamót, és ezzel biztossá vált, hogy bejutott az Európa-liga csoportkörébe, a BL-csoportkörtől pedig már csak egyetlen párharc megnyerése választja el. A győzelem után Dibusz Dénes, az első gólt szerző Lovrencsics Gergő, valamint Sigér Dávid is megszólalt.

BL: Karnyújtásnyira vagyunk az álmunktól – Dibusz Dénes

Dibusz Dénes, a Ferencváros kapusa a Magyar Nemzetnek nyilatkozott a Dinamo Zagreb elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőmérkőzés előtt.

FTC: A Celtic ellen néha úgy éreztem, nekem kell szervezni a játékot – Dibusz

Idegenben győzött a Ferencváros a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I 3. fordulójában. A meccs kétharmadában a Ferencváros emberhátrányban játszott, de így is szerzett két gólt, és bár a ZTE szépített, egyenlítenie már nem sikerült. A találkozó után a büntetőt fogó Dibusz Dénessel beszélgetett az NSO Tv stábja. Szóba került a Celtic elleni mérkőzés is, a bravúros győzelem során a kapus volt a leghatékonyabban passzoló ferencvárosi játékos.

Videó: Botkát kiállították, a ZTE 11-ese kimaradt – Civic hatalmas gólt lőtt

Eseménydúsra sikerült a Zalaegerszeg–Ferencváros NB I-es bajnoki mérkőzés első félideje. A 31. percben Botka Endrét kiállította a játékvezető, és tizenegyest ítélt a ZTE-nek, de Babati Benjámin elrontotta. A Fradi szűk tíz percen belül a kényszercsere, Eldar Civic bombagóljával szerzett vezetést a játékrész hajrájában. A mérkőzést ITT lehet élőben követni.

20 év ászai: nyugalom, kézzel is lehet! Ki volt a legjobb kapus?

Olvasóink segítségével keressük a 2000-es évek legjobbjait, vagyis azokat, akik meghatározó szerepet játszottak a XXI. század magyar labdarúgásában, és teljesítményükkel letették névjegyüket a harmadik évezred kezdetén. Szavazzanak!

FTC: Dibusz Dénes vállalja a harcot a kezdőcsapatért

Vállalja a harcot a Ferencváros kezdőcsapatába kerülésért a kilencszeres válogatott Dibusz Dénes, aki Bogdán Ádám érkezését jelentős erőpróbának tekinti, és szerencsés alkatnak tartja magát, mert sosem rettent meg a versenytől.

Ferencváros: Egyetlen hiba is végzetes lehet – Hajnal Tamás

Az idény legnagyobb kihívásáról, a kapusok jövőjéről, Otigba Kenneth távozásáról, valamint az európai kupaporondról is beszélt lapunknak a Ferencváros sportmenedzsere, Hajnal Tamás.

NB I: Cseri, Gazdag és kilenc fradista – az NSO-olvasók álomcsapata

Lezártuk a napokban indított, az NB I-es futballidény legjobb csapatát kereső olvasói szavazásunkat és a végeredményt összevetettük a Nemzeti Sport osztályzatátlagai alapján kialakuló együttessel, illetve az InStat-statisztikák által kialakult tizeneggyel.

FTC: „Senki sem keresett minket” – Orosz Pál Dibuszról

Orosz Pál, az FTC Zrt. vezérigazgatója szerdán az M1 Ma este című műsorának vendége volt. A sportvezető beszélt a labdarúgócsapat közelgő nemzetközi kupaszerepléséről, a keretben várható nyári játékosmozgásról, valamint röviden Dibusz Dénes állítólagos belgiumi megkereséséről is.

NB I: Dibusz vagy Kovácsik, Zubkov vagy Cseri? Szavazzon az idény csapatára!

A labdarúgó NB I 33. fordulóját követően összeállítottunk a Nemzeti Sport tudósítóinak osztályzatai és az Instat-indexek alapján egy 33 játékosból álló listát, amelyből olvasóink ezúttal is kiválaszthatják az elmúlt évad általuk legjobbnak vélt tizenegyét, illetve olyan játékosoknak is lehetőséget adhatnak, akik nem kerültek be a jelöltjeink közé. Szavazzon!

FTC: jelentős bevételhez juthat a klub – ha befut egy jó ajánlat Dibuszért

A Ferencváros vezetőedzője, Szerhij Rebrov 16 nap szabadságot adott a bajnokcsapat futballistáinak, hogy aztán ismét Ausztriában készüljenek a folytatásra.