Kajak-kenu: 3 arany- és 2 bronzéremmel zártuk az előolimpiát

Férfi kajak egyesben mindkét versenyszámot Magyarország nyerte Tokióban, Kopasz Bálint pénteki diadala után ugyanis a vasárnapi zárónapon Tótka Sándor győzött K–1 200 méteren, míg Birkás Balázs bronzérmes lett ugyanebben a számban. Aranyérmes lett a női kenupáros is, így a válogatott 3 arany-, 2 bronzéremmel zárta az előolimpiát – adta hírül a magyar szövetség honlapja, a kajakkenusport.hu.

Kajak-kenu vb: „Örülünk a két ezüstnek és a kvótának, nincs bennünk hiányérzet”

A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső alkotta női kenu páros 500 és 200 méteren is ezüstérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Előbbi távon az olimpiai kvótát is megszerezték, s bár nem aranyérem lógott a nyakuban, boldogan nyilatkoztak a második éremátadás után.

Kajak-kenu: „Mint egy rémálom, nem hiszem el, hogy megtörtént”

Értetlenül áll pozitív doppingtesztje előtt Laurence Vincent-Lapointe kanadai kenus, aki versenyengedélyének felfüggesztéséig a szerdán kezdődő szegedi kajak-kenu világbajnokság C–2 500 méteres számában testvérével a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kettős legnagyobb ellenfele lehetett volna.

Kajak-kenu: négy címvédés az országos bajnokság záró napján

Négy számban is megvédte címét a tavalyi győztes a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság vasárnapi záró napján, amelyen a 200 és 5000 méteres döntőket bonyolították le.

Kajak-kenu: a párosok borították a papírformát a válogatón

A párosok borították a papírformát a második szolnoki válogatón, a kajakosoknál Kammerer Zoltán Gál Péterrel, a kenusoknál Mike Róbert a nyolcórás munka mellett tréningező Sáfrán Mátyással győzött.

Kajak-kenu: újabb négy érem a duisburgi világkupán

A magyarok egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a vasárnapi döntőkben a duisburgi kajak-kenu világkupaversenyen.

Kajak-kenu: Kozák párosban is legyőzhetetlen volt a válogatón

Kozák Danuta egyesbeli sikerei után Kárász Annával párosban sem talált legyőzőre, a férfiaknál a Koleszár Mátyás, Németh Viktor alkotta utánpótláskorú kajakos duó tört be a nagyok közé.

Kajak-kenu Eb: három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

Kozák Danuta K–1 500 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső C–2 500 méteren, míg Mozgi Milán és Somorácz Tamás K–2 500 méteren nyert aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Medveczky Erika, Csipes Tamara duó második lett K–2 500 méteren, a férfi kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett hasonló távon.

Kajak-kenu: harmadik hellyel tért vissza Douchev-Janics

A K–2 500 méteren elért harmadik hellyel tért vissza a versenyzéshez a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, aki győri klubtársával, Bordács Blankával ült egy hajóban a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

Kajak-kenu: díjazta az év legjobbjait a magyar szövetség

A gyorsasági szakágban a kajakozó Takács Tamarát és Horváth Bencét, míg a kenusok közül Devecseriné Takács Kincsőt választotta meg az év legjobbjának a magyar szövetség (MKKSZ).

Kajak-kenu vb: magyarok a dobogó tetején – képgaléria

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak kettős és a női kajak négyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajak négyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu páros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és összesen tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot. Tekintse meg a záró napon készült legjobb fotókat!

Kammerer: Ezek a srácok még meg sem születtek, amikor már versenyeztem

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. Délután Bodonyi Dóra 5000 méteren diadalmaskodott, így öt arannyal és tíz éremmel zártunk, a második helyen.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: Devecseriné Takács Kincső bronzérmes lett

A racicei kajak-kenu világbajnokság női C–1 200 méteres döntőjében Devecseriné Takács Kincső bronzérmet szerzett. Az arany a favorit Laurence Vincent-Lapointe-é lett.

Kajak-kenu vb: további négy magyar egység jutott A-döntőbe

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombat délutáni középdöntőjében a Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettős, Lucz Dóra, Horváth Bence és Devecseriné Takács Kincső is továbbjutó helyen végzett, így ők is csatlakoztak a tegnap továbbjutó hat egységünkhöz, valamint a négy, előfutam nélkül biztos finalistához. A férfi K–4 500-as csapat a B-döntőben lesz érdekelt.

A fölényes kajakarany titka: „Egy jó pár és k.rva sok edzés”

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajakpáros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: két arany és egy ezüst a szombati termésünk

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajak páros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu vb: „Négyszáznál szólt Sanyi, hogy lejjebb vehetünk a tempóból”

Mint ismert, nagyszerűen kezdtek a magyar párosok a racicei kajak-kenu világbajnokságon, a csütörtök délelőtti programban a Balla Virág, Devecserinél Takács Kincső (női C–2 500 m), a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (férfi C–2 500 m), a Balaska Márk, Birkás Balázs (férfi K–2 200 m), a Nádas Bence, Tótka Sándor (férfi K–2 500 m), a Takács Tamara, Vad Ninetta (női K–2 500 m) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (női K–2 1000 m) duó is kiharcolta a döntőbe jutást.

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. Hozzá hasonlóan aranyérmes lett 1000 méteren a női K–2-es csapat, valamint 500 méteren a női K–4-es és C–2-es egység, illetve a férfi K–4-esek is!