?>
NBA: tíz év után ismét nagydöntőben a Lakers

A Los Angeles Lakers szombaton 117–107-re nyert a Denver Nuggets ellen, és ezzel 2010 után újra bejutott az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) döntőjébe.

NBA: megint nyert a Lakers, Jamesék egy lépésre a finálétól

A Los Angeles Lakers 114–108-ra megverte a Denver Nuggetset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportdöntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 3–1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban, LeBron Jameséknek így már csak egy győzelemre van szükségük ahhoz, hogy bejussanak a nagydöntőbe. A párharc negyedik mérkőzésének legeredményesebb Anthony Davis volt 34 ponttal.

NBA: uralta a harmadik meccset, szépített a Denver

A Denver Nuggets 114–106-ra legyőzte a Los Angeles Lakerst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nyugati döntőjének magyar idő szerint szerda hajnali mérkőzésén, így összesítésben 2–1-re szépített.

Anthony Davis dudaszós triplájával nyert a Lakers

Ezúttal a legvégéig partiban volt a Denver, Nikola Jokics nagy dobásaival vezetett az utolsó másodpercben, de aztán jött Anthony Davis és egy óriási meccsnyerővel 2–0-ra alakította a nyugati döntő állását.

NBA: a Lakers könnyed győzelemmel kezdte a főcsoportdöntőt

A Los Angeles Lakers az első félidőben 11 pontos előnyt szerzett a Denver Nuggets ellen az NBA nyugati főcsoportdöntőjének első mérkőzésén, és a második félidőben nem is engedte közelebb riválisát, könnyedén szerzett vezetést az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Történelmet írt, hazaküldte a Clipperst a Denver

A Miami szenzációs végjáték után, hosszabbításban nyerte a Boston elleni keleti döntő első meccsét, a Nuggets viszont már a második párharcában állt fel 1-3-ról – véget ért az egyik fő bajnokesélyesnek tartott Clippers idénye az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

NBA: meglepetés, kiesett a bajnokesélyes Clippers

A Denver Nuggets meglepetésre simán, 104–89-re legyőzte az előzetesen egyik legnagyobb esélyesnek számító Los Angeles Clipperst az NBA rájátszásának főcsoport-elődöntőjében, ezzel pedig 4–3-ra megnyerte az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot.

19 pontos hátrányból fordított, kiharcolta a hetedik meccset a Denver

Két és fél negyeden keresztül uralta a mérkőzést a Clippers, de aztán ismét jött a totális összeomlás, a Nuggets pedig parádés teljesítménnyel fordított, így tovább nyújtotta a párharcot az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

NBA: a hetedik meccs dönt a Clippers–Denver csatában

A Denver Nuggets remek második félidei teljesítményével legyőzte a Los Angeles Clipperst az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) nyugati főcsoportjának elődöntőjében, így 3–3-ra egyenlített a párharcban.

NBA: a Boston jutott a keleti döntőbe, életben maradt a Nuggets

A várt mérkőzést hozta a Boston–Toronto mindent eldöntő ütközete, a Celtics bizonyult jobbnak. A másik párharc ötödik meccsén hiába vezetett sokáig a Clippers, a végén óriásit küzdött és megmenekült a Denver.

Két hosszabbítás után harcolta ki a hetedik meccset a Toronto

Elképesztő mérkőzést nyert meg a címvédő Raptors, ezzel életben maradt a Boston ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában – a Clippers viszont végig vezetett, és egy kevés pontos meccsen 3–1-es előnybe került a Denverrel szemben.

NBA: a címvédő kiharcolta a hetedik mérkőzést

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában a címvédő Toronto Raptors kétszeri hosszabbítás után legyőzte a Boston Celticset, így hetedik mérkőzés dönt a párharc továbbjutójáról. A Los Angeles Clippers harmadszor nyert a Denver Nuggets ellen.

NBA: lelépte a bajnokot, közel a keleti döntőhöz a Boston

Hiába vezetett sokáig a Denver, a végjátékban a Clippers kerekedett felül. Eközben a Toronto nagyon hamar jelentős hátrányba került, dominálni tudott a Boston – ez történt hajnalban az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

Egyenlített a Toronto Raptors és a Denver Nuggets is

A Toronto Raptors megfojtotta a Boston Celticset, ezúttal nagyobb izgalmak nélkül győzött, így 0–3 helyett már 2-2-re áll. A Denver Nuggets ellenállhatatlan első negyedére építve verte meg a Los Angeles Clipperst – Kawhi Leonardék tehetetlenek voltak.

A Nuggetsé a hetedik meccs, 3–1-ről esett ki a Jazz

A korábbiakhoz képest egészen más mérkőzést hozott a Denver–Utah párharc vége – a Boston egylabdás végjátékban másodszor is legyűrte a Torontót, így 2–0-s előnybe került.

NBA: nyert és továbbjutott a Denver Nuggets

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában szerda virradóra egy mérkőzést játszottak: a Denver Nuggets „fogadta” a Utah Jazzt a Nyugati főcsoport negyeddöntőjének hetedik, mindent eldöntő meccsén. A „hazaiak” remekül kezdtek, a második és a harmadik negyedben is volt már 19 pont az előnyük, ám a Jazz nagy hajrával fordított, végül két ponttal mégis a Nuggets győzött 80–78-ra, s ezzel továbbjutott a párharcból.

NBA: a Clippers továbbjutott, 7. meccs dönt a Utah–Denver párharcban

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság rájátszásában a Los Angeles Clippers 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Dallas Maverickset, míg a Denver Nuggets 3–3-ra egyenlített a Utah Jazz ellen.

Túlóra döntött a Denver–Jazzen, nyert a Celtics, a Clippers és a Raps

Gordon Hayward megsérült, Kristaps Porzingist kiállították, elsőre mindenhol a magasabban rangsorolt csapat tudott győzni – elkezdődött az észak-amerikai profi liga (NBA) rájátszása.

Hiába Harden 45 pontja, kikapott a Rockets; bravúros OKC-siker

James Harden 45 pontja ellenére az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján a Houston Rockets 108–104-re kikapott az Indiana Pacerstől. A Miami Heat egy ponttal kapott ki az Oklahoma City Thundertől.