Futsal NB I: a Dunaferr és a BME is idegenben nyert

A Dunaferr a Debrecen (2–1), a BME pedig az Aramis ellen nyert (5–4) a férfi futsal NB I középszakaszának pénteki játéknapján.

Győzött a Ferencváros az idénybeli utolsó hazai mérkőzésén

A bajnoki címet már korábban megszerző Ferencváros 2–1-re legyőzte odahaza a bronzéremért harcoló Debrecent a labdarúgó NB I 32., utolsó előtti fordulójában.

Újpesti gólcsend a Groupamában, a Fradi tízes derbiveretlenségre tör

A bajnoki cím (és az ezüstérem) sorsa már eldőlt, de az aranyérmes Ferencvárosra így is nagy feladat vár a labdarúgó NB I 31. fordulójában, hiszen az ősi rivális Újpest FC érkezik a Groupama Arénába – a lilák ráadásul még harcban állnak a bronzéremért is. A harmadik helyért folytatott DVSC–Újpest–Honvéd csata mellett a hátsó régiót érdemes figyelni: már ebben a fordulóban meglehet az első kieső.

Női kézi NB I: Debrecenben is kikapott az Érd

A Kisvárda elleni hazai vereség után Debrecenben is kikapott az Érd a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén. A vendégek az első félidőben pedig már négy góllal is vezettek.

Rp. gyorskorcsolya: sikeres volt a jégpróba Debrecenben

Sikeres volt a jégpróba a debreceni Főnix Csarnokban, ahol jövő január 24. és 26. között rendezik meg a rövid pályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságát.

Kondás Elemér óta csak külföldi edző lett bajnok az NB I-ben

A labdarúgó NB I 30. fordulója után fókuszban a Ferencváros 30. bajnoki címe, amely azután vált biztossá, hogy a Puskás Akadémia FC szombaton pontot rabolt a Mol Viditől, így az FTC úgy is bajnoki címet tudott ünnepelni, hogy a később kezdődő meccsen kikapott a Honvédtól.

Marko Nikolics: Ez nem vall profi hozzáállásra

Szombaton lejátszották a labdarúgó NB I 30. fordulójának mérkőzéseit: a Mol Vidi döntetlenre végzett a Puskás Akadémia ellen, ami után Marko Nikolics a fehérvári futballisták hozzáállását kritizálta. A bronzcsatában nem bírt egymással az Újpest és a DVSC, miközben a Mezőkövesd a Diósgyőrt, a Paks az MTK-t győzte le. Lássuk, hogyan értékelték a találkozókat a vezetőedzők!

NB I: döntetlen született a Debrecen újpesti vendégjátékán

Sok helyzetet hozó, élénk meccset vívott egymással az Újpest és a Debrecen a labdarúgó NB I 30. fordulójában, az volt a tét, hogy melyikük kerül előnybe a harmadik helyért zajló küzdelemben. Bár a mérkőzés nagy részében az Újpest játszott fölényben, és az első félidő végén a vezetést is megszerezte, a további lehetőségeit elpuskázta, ezért egy kontra végén szerzett góllal a Debrecennek is jutott egy pont.

A bronzcsata folytatódik: újpesti döntetlen a Debrecen ellen

NB I: a Fradi toronymagasan vezet a nézőszámok terén is

A nézőszámok terén is toronymagasan vezeti a listát a labdarúgó NB I-ben a Ferencváros. A zöld-fehérek a 2018–2019-es idényben eddig lejátszott 15 hazai mérkőzésükön átlagban több mint tízezer érdeklődő előtt futballoztak a Groupama Arénában. A dobogóra még a Diósgyőr és a Debrecen fért fel jelentős lemaradással, a Mol Vidi pedig a negyedik helyre ért oda.

MK: Lelkileg összeomlott a csapatom az első gól után – Herczeg András

A Mol Vidi az 1–0-ra megnyert hazai mérkőzés után idegenben 3–0-ra múlta felül a DVSC-t a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében. A fehérváriak döntőbe jutása után Herczeg András és az eltiltását töltő Marko Nikolicsot helyettesítő Szalai Tamás értékelt.

Vidi: „A Magyar Kupa lehet az egyetlen serleg, amit begyűjthetünk”

A Mol Vidi FC kedden 20 órától egygólos előny birtokában utazik a Magyar Kupa-elődöntő visszavágójára a DVSC-hez, de nehézséget jelent, hogy a csapatból és a kispadról is lesznek hiányzói a fehérváriaknak. A meccsel kapcsolatban Kovácsik Ádám nyilatkozott a Vidi hivatalos honlapjának.

NB I: győzni tudott a Loki a Haladás ellen

Az első félidőben megszerezte a vezetést a Debrecen Szatmári góljával az NB I 29. fordulójában. A folytatásban még egy tizenegyesgólt is lőtt a Loki Bódi révén, aztán Ivanov szépített. Bár több helyzet is adódott még a Haladás előtt, nem tudott egyenlíteni, így 2–1 lett a vége.

MK: a hibátlan Vidi és a többiek – kezdődik az elődöntő, infografika

A Mol Vidi FC hibátlan mérleggel, mind a hét eddigi meccsét megnyerve jutott el a labdarúgó Magyar Kupában a legjobb négy közé. Az elődöntő első mérkőzésén, kedden a Debreceni VSC vár a fehérváriakra. Szerdán Honvéd–Soroksár meccset rendeznek. Minden tudnivaló a két párharcról infografikán.

Kinek a cseréi lőtték a legtöbb gólt? Herczeg? Rebrov? Nem, már menesztették

A vezetőedző elégedetlen az eredménnyel, int az oldalvonal mellett melegítő cserejátékosnak, aki a kispadhoz sprintel, ledobja a melegítőt, lepacsizik a gyepről lekocogó társával, majd pályára lépése után gólt szerez. A jelenet nem számít különlegesnek a futballban, az már annál inkább, ha az adott bajnoki forduló hat mérkőzéséből négyen is a cserejátékos szerez rendkívül fontos gólt. Ezúttal ez a nem mindennapi helyzet állt elő: a Ferencváros, a Mol Vidi és a Haladás a győzelmet, míg a Kisvárda a döntetlent köszönhette a második félidőben beálló futballistájának – a labdarúgó NB I 28. fordulóját követő visszapillantónkban fókuszban a gólszerző cserék.

NB I: döntetlent játszott a Honvéd a Debrecennel

Hamar vezetést szerzett a Honvéd a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 28. fordulójában a góllövőlista éllovasa, Holender Filip révén, de a Debrecen még az első félidőben egyenlített. A kiegyenlített meccsen rengeteg volt a szabálytalanság, Nagy Gergőt ki is állították fél órával a meccs vége előtt. Ennek ellenére a Debrecen nem tudta megszerezni a győzelmet, sőt a végén akár nyerhetett is volna Honvéd.

Sárgaeső, piros lap és döntetlen a Honvéd és a Debrecen összecsapásán

NB I: Ferenczi János remekelt, a DVSC legyőzte az MTK-t

A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Debreceni VSC a duplázó és egy gólpasszt is kiosztó Ferenczi János vezetésével 3–1-re legyőzte az MTK-t a Nagyerdei Stadionban.