F1: Kvjat kifigurázta Grosjeant; „hős” Ferrari-szerelő

Mint arról beszámoltunk, Lewis Hamilton szezonbeli 11. győzelmét aratta az F1-es Abu-dzabi Nagydíjon, vagyis az idén hatodik világbajnoki címét megszerző Mercedes-pilóta elsőségét hozta az idényzáró verseny. A nagy izgalmak és fordulatok ugyan elmaradtak, vicces és érzelmes pillanatokból nem volt hiány. Vessünk egy pillantást a hétvége legjobb mémjeire, képeire, videóira, továbbá a legérdekesebb jeleneteire, avagy jöjjenek az F1–legek!

F1: Kubica Magnussen hibája miatt csúszott ki az edzésen

A Ferrari egyenesekben szerzett előnye miatt Sebastian Vettel a Brazil Nagydíj időmérőjének fő esélyese, de a versenyen a Mercedesszel és a Red Bull-lal is számolni kell. Robert Kubica egy tócsával magyarázta pénteki balesetét, míg Danyiil Kvjat autója műszaki hibája miatt csúszott ki.

F1: Kvjatot megbüntették az utolsó körös akciójáért

A 10. helyen látta meg a kockás zászlót Danyiil Kvjat az Amerikai GP-n, ám miután az utolsó körben Sergio Pérez előzése közben nekiment a Racing Pointnak, 5 másodperces időbüntetést kapott, ezzel pedig elveszítette a 10. pozíciót és az érte kapott 1 pontját. Az egység így éppen Pérezé lett, ami ráadásul azt eredményezte a konstruktőri összetettben, hogy a Racing Point megelőzte a Toro Rossót.

F1: bizarr Hamilton-hasonlata után Bottasszal sörözött Vettel

A Formula–1-es idény 18. futamát is magunk mögött hagytuk – nagy taktikai csata után Lewis Hamilton szelte át elsőként a célvonalat Mexikóban. Az F1-legek segítségével szokás szerint visszatekintünk a hétvége humoros és érdekes pillanataira.

F1: büntetésözön a Hondánál – Verstappent is hátrébb sorolják Szocsiban

A Red Bull és a Toro Rosso versenyzőit is rajtbüntetéssel sújtják a soron következő F1-es Orosz Nagydíjon motorelemcsere miatt.

F1: Giovinazzi tíz másodperces büntetést kapott, de maradt 10.

A magyar idő szerint vasárnap délután rendezett Formula–1-es Szingapúri Nagydíjat követően a versenybizottság 10 másodperces büntetéssel sújtotta Antonio Giovinazzit, mert az egyik biztonsági autós időszak során túl közel haladt el a pályán mentést végző daruskocsi mellett. Ugyanakkor azt is közölte a versenybizottság, hogy nem büntetik a Kimi Räikkönennel ütköző, s a finn bal első kerekét kitörő Danyiil Kvjatot, valamint a George Russellt falba állító Romain Grosjeant sem.

F1: a rajtrács végéről rajtolhat első Red Bull-os versenyén Albon

A Honda továbbfejlesztett erőforrása miatt csak az utolsó sorból kezdheti meg első futamát Alexander Albon a Red Bull színeiben. A thaiföldi újoncon kívül Danyiil Kvjatot is hátrasorolják, Max Verstappen és Pierre Gasly azonban egyelőre nem kapja meg az erőforrás új változatát.

F1: a Mercedes leszerepelt a 200. versenyén, Leclerc pedig szégyelli magát

Idén szerencsére már láthattunk egy-két izgalmas futamot, de a Német Nagydíjnak sikerült felülmúlnia az összeset. Ennek hatására pedig úgy gondoltuk, hogy nem lenne méltó csupán a főszereplők nyilatkozatát közölni, hiszen azoknak a szavai, akik biztosították a show-t vasárnap a Hockenheimringen, többet érdemelnek. Íme, Max Verstappen, a mercedesesek, a ferrarisok és Danyiil Kvjat nyilatkozata!

F1: 10 éve nem volt ilyen – Toro Rosso a dobogón és egyéb stathalmok

A hihetetlenül kaotikusra sikeredett Német Nagydíj Max Verstappen győzelmével zárult, második lett az utolsó helyről startoló Sebastian Vettel, míg a dobogó harmadik fokára Danyiil Kvjat állhatott fel. Tehát nincs az első háromban Mercedes, ám nem csak ezen tény miatt gyűjtöttünk össze egy sor statisztikai érdekességet a nem mindennapi futamról.

F1: Verstappené a kaotikus futam, Vettel 18 helyet javítva 2.

A holland Max Verstappen nyerte meg a kaotikus Német Nagydíjat, így idei második, pályafutása hetedik futamgyőzelmét aratta – ezzel Juan Pablo Montoyát, René Arnoux-t és Daniel Ricciardót beérve a 37. helyen áll a vonatkozó örökranglistán. A második a 20. helyről induló német Sebastian Vettel lett, a dobogó harmadik fokára pedig az orosz Danyiil Kvjat állhatott fel. A rendkívül peches futamot teljesítő Lewis Hamilton a 11. helyen zárt, csapattársa, Valtteri Bottas a falnak csapta az autóját, ahogyan a ferraris Charles Leclerc is.

F1: Hamilton rajtbüntetést kapott az osztrák versenyre

Lewis Hamiltont és George Russellt is feltartás miatt vizsgálták a sportfelügyelők az F1-es Osztrák Nagydíj időmérőjét követően, és mindkét esetben azonos döntést hoztak: 3 rajthelyes büntetésben részesítették a szabálytalan versenyzőt.

Kép: az autót fejszére és fűrészre cserélték Verstappenék

Koncentráció, fegyelem, erőnlét – csupa olyan tulajdonság, amely nemcsak a Formula–1-es versenyzőknek, hanem a favágóknak is elengedhetetlen. És hogy mégis mi köze van egymáshoz a két szakmának? Nos, azt a Red Bull és a Toro Rosso versenyzői mutatták meg szerdán.

Videó: a vizsgán ez bukás, Ricciardo beletolatott Kvjatba

Mint arról beszámoltunk, a pole pozícióból induló Valtteri Bottas nyerte meg a Formula–1-es Azeri Nagydíjat. Ez alapján azt is gondolhatnánk, unalmas volt a futam, de itt a pálya különlegessége miatt mindig vannak izgalmak… Mint például mikor Daniel Ricciardo egyszerűen nem nézett a visszapillantójába, és egyenesen beletolatott Danyiil Kvjatba. A forgalmi vizsgán ez azonnali bukás, nekik „csak” kiesést ért most.

F1: meglepetésre Kvjat végzett az élen a 3. tesztnapon

Kvjat az utolsó negyedórában robbantott – a Toro Rossóé a 3. tesztnap

Danyiil Kvjat elsőségével ért véget a szerdai nap az első kollektív téli teszten Barcelonában, miután a Toro Rosso orosz versenyzője az utolsó negyedórában javította meg Kimi Räikkönen délelőtt felállított és addig legjobb idejét. A második helyen végül a finn végzett, míg a harmadik Daniel Ricciardo (Renault) lett. A legtöbb kör Räikkönen nevéhez fűződik, ám csapatszinten ismét a Mercedes volt a legszorgosabb.

F1: megérkezett az új Toro Rosso, az STR14 – képek

A Toro Rosso online rántotta le a leplet 2019-es konstrukciójáról, az STR14-ről, míg az új pilótapáros, Danyiil Kvjat és Alexander Albon az új sisakfestését mutatta be.

F1: Leclerc Vettelnél is jobb időt ment és az élen zárt Abu-Dzabiban

Charles Leclerc bizonyult a leggyorsabbnak az Abu-Dzabiban megrendezett kétnapos Formula–1-es teszt második napján, a monacói ráadásul megjavította Sebastian Vettel keddi idejét is. Carlos Sainz Jr. eközben bemutatkozott a McLarennél, míg Danyiil Kvjat is megkezdte újra a munkát a Toro Rossóval. A Williamsnél ezúttal George Russell autózott jobb időt a Yas Marina Circuiten.

F1: 65 év után ismét lesz thaiföldi pilóta a mezőnyben

Majdnem teljesnek tekinthető a jövő évi pilótafelállás a Formula–1-ben, miután a Toro Rosso egy nappal az idény utolsó futama után bejelentette, hogy jövőre az idei Formula–2-es bajnokság 3. helyezettje, a brit születési, ám thaiföldi lobogó alatt versenyző Alexander Albon lesz a visszatérő Danyiil Kvjat mellett a másik versenyzője.

F1: Bottas tekintete mindent elárul, nemet mondott a trófeára

Lewis Hamilton győzelmével zárult vasárnap a Formula–1-es Orosz Nagydíj. A második helyen Valtteri Bottas, a harmadikon Sebastian Vettel végzett, így a címvédő brit előnye 50 pontra nőtt az összetettben. Nézzük a hétvége legjobb képeit, mémjeit, videóit, avagy jöjjenek az F1-legek!

F1: Danyiil Kvjat harmadszor is a Toro Rosso pilótája lesz

Az előzmények ismeretében meglepő, ám az elmúlt hetek történései tükrében már kevéssé az, hogy a Toro Rosso a csapat korábbi pilótáját, Danyiil Kvjatot szerződtették a Red Bullhoz távozó Pierre Gasly helyére a 2019-es idényre. Arról egyelőre nem szólnak a hírek, hogy milyen hosszú szerződést kötött az istálló a Red Bull ifjúsági programjának teret adó csapathoz ezzel ismét visszatérő 24 éves pilótával.