NB III: „Ugyanannyira elítéljük a rasszizmust, mint az ellenfelet megfélemlíteni akaró játékost”

Feszült hangulatú mérkőzést játszott a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 23. fordulójában, múlt vasárnap a listavezető Jászberény a Debreceni EAC-cal. A berényiek szerint Tamási Patrik játékvezető nem torolta meg a DEAC hondurasi játékosa, Luis Ramos által elkövetett kirívóan durva szabálytalanságokat, emiatt vált paprikássá a légkör, és a jászberényiek kapusedzőjének, Rézsó Péternek a száját emiatt hagyta el olyan rasszista szó, amelyért az MLSZ tízmérkőzéses eltiltással sújtotta őt. A debreceniek elítélik a rasszizmust. Luis Ramos szerint ő nem szándékosan szabálytalankodott, és nem ez az első eset, hogy gondjai vannak a bőrszíne miatt.

Erste Liga: debreceni sikerével a döntő kapujában az FTC

A döntő kapujába lépett a Ferencváros a jégkorong Erste Ligában, mivel az elődöntő harmadik mérkőzésén, Debrecenben is győzni tudott.

Erste Liga: győzelemmel kezdte az elődöntőt az UTE

A jégkorong Erste Liga elődöntőjének szerda esti mérkőzésein az esélyesek nyertek: hazai pályán diadalmaskodott az első meccsen az UTE a Csíkszeredát fogadva, míg a Ferencváros a DEAC-ot győzte le párharcuk második összecsapásán.

Erste Liga: az FTC magabiztos sikerrel kezdett az elődöntőben

Az FTC-Telekom hazai pályán 7–2-re legyőzte a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga elődöntőjének első mérkőzésén.

Erste Liga: a DEAC nyert, és a legjobb négy közé került

A magyar jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának negyeddöntőjének hetedik mérkőzésén a DEAC hazai pályán 4–2-re legyőzte a Gyergyói HK-t, és bejutott a legjobb négy közé.

Erste Liga: kiharcolta a hetedik meccset a gyergyói hokicsapat

Bár kétszer is egyenlített, mégsem tudta megszerezni a továbbjutáshoz szükséges negyedik győzelmet a DEAC jégkorongcsapata, amely végül 4–2-es vereséget szenvedett a Gyergyói HK-tól az Erste Liga-negyeddöntő hatodik mérkőzésén. A mindent eldöntő hetedik összecsapásra vasárnap, Debrecenben kerül sor.

Erste Liga: elsöpörte a DEAC-ot a Gyergyó, megint egál az állás

A magyar élvonalbeli jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának negyeddöntőjében a Gyergyói HK hazai pályán alapos verésben részesítette a DEAC-ot: 7–0-ra győzött, amivel ismét döntetlen (2–2) a párharc állása.

Férfi kosár NB I: meglepő vereséget szenvedett a Szolnok

Az éllovas Szolnok meglepetésre 96–90-re kikapott a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 20. fordulójának szombati játéknapján. Az Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Falcót, odahaza nyert az Atomerőmű is, míg a feljövőben lévő Kaposvár meglepetésre nyerni tudott Zalaegerszegen. A forduló utolsó mérkőzésén a Körmend érvényesítette a papírformát a TF otthonában.

Erste Liga: előnyben a DEAC a Gyergyó ellen

A DEAC 3–2-re legyőzte idegenben a Gyergyót a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, így a debreceniek 2–1-re vezetnek a párharcban. A párharc negyedik találkozóját vasárnap este rendezik.

Férfi röpi Extraliga: sima kaposvári siker a sereghajtó ellen

A Kaposvár hazai pályán 3:0-ra legyőzte a sereghajtó Debrecent a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

Erste Liga: szűken nyert és egyenlített DEAC a negyeddöntőben

A Debrecen hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Gyergyószentmiklós csapatát a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, a párharc szerdai, második mérkőzésén. A találkozó egyetlen gólját a DEAC orosz hátvédje, Andrej Markov ütötte a 35. percben. A párharc első meccsét kedden a Gyergyói HK nyerte 2-1-re.

Erste Liga: előnyt szerzett a Gyergyói HK a negyeddöntőben Debrecenben

A Gyergyói HK előnyt szerzett a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, mivel a rájátszás első mérkőzésén, kedden 2–1-re nyert a Debrecen otthonában. A vendégek mindkét gólját Mircea Constantin szerezte, a másodikat 12 másodperccel a harmadik harmad vége előtt.

Erste Liga: az Újpest másodikként zárt a felsőházban

A jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában az Újpest hazai környezetben 4–1-re legyőzte a DEAC-ot, ezzel a második helyen zárt.

Erste Liga: „A motiváció mindig legyőzi a rutint” – Fradi-zakó

A jégkorong Erste Liga felsőházi középszakaszának 7., utolsó előtti fordulójában a találkozó előtt az 5., utolsó helyen álló Corona Brasov hazai jégen 4–1-re legyőzte az éllovas Ferencvárost.

Erste Liga: sikerével középszakaszgyőztes a Ferencváros

Az Erste Liga középszakaszának hétfő esti játéknapján az alsó- és a felsőházban is egy-egy mérkőzést játszottak, s mindkét találkozón hazai siker született: a Vasas első középszakaszos győzelmét szerezte meg a Hokiklubot fogadva, míg a felsőházban a listavezető Ferencváros nagy küzdelemben, kétgólos hátrányból fordítva nyert hazai pályán a DEAC ellen. Ezzel megnyerte a középszakaszt a Ferencváros, így a rájátszásban végig élvezheti a pályaelőnyt.

Férfi kosár MK: a Debrecen a bronzérmes, legyőzte a Jászberényt

A Debrecen nyerte a bronzérmet a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután a szombati helyosztón 21 ponttal legyőzte a Jászberényt, igazi örömjátékkal megkoronázva története első kupaszereplését.

Férfi kosár MK: megismétlődik a tavalyi finálé Győrben

A Falco és a Szolnok játssza a döntőt szombaton a a férfi kosárlabda Magyar Kupában Győrben.

Férfi kosár NB I: küzdelmes Falco- és Alba-győzelem

A Falco nehéz mérkőzésen győzte le a DEAC-ot, míg az Alba Fehérvár hosszabbítás után nyert Szegeden a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Férfi kosár NB I: a DEAC visszavágott a Szegednek

A Szegeden korábban hatpontos vereséget szenvedő DEAC visszavágott riválisának, csütörtökön 83–71-re legyőzte a Tisza-partiakat a férfi kosárlabda NB I-ben.

Férfi röpi: simán kikapott a Kazincbarcika a négyes döntőstől

A Kazincbarcika hazai pályán sima, 3:0-s vereséget szenvedett a rendezőként már biztosan négyes döntős osztrák Posojilnica Aich/Dob csapatától a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának szombati játéknapján.