Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

Kajak-kenu vb: Aranyat és hajfonást is kapott születésnapjára Csipes Tamara

Csipes Tamara fölényesen nyerte meg a K–1 1000 métert a szegedi kajak-kenu világbajnokságon, ráadásul hetedik világbajnoki címét éppen a 30. születésnapján szerezte meg. De nemcsak aranyat, hanem hajfonást is kapott ajándékba, kislánya pedig a tévében nézte anyukája diadalát.

Kajak-kenu vb: Csipes Tamara is aranyérmes K–1 1000 méteren!

Kopasz Bálint után Csipes Tamara is aranyérmes lett K–1 1000 méteren a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Olimpiai bajnokunk végig vezetve, óriási különbséggel győzött, az ezüstérmes a lengyel Justina Iskrzycka, a bronzérmes a brit Lizzie Broughton.

Kopasz Bálint és Csipes Tamara is világbajnok K–1 1000 méteren!

Kopasz Bálint szenzációs hajrával aranyérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon K–1 1000 méteren, így huszonkét év után van újra magyar világbajnoka a királyszámnak. Az ezüstérmes a cseh Josef Dostál, a bronzérmes a portugál Fernando Pimenta. Kopasz Bálint után Csipes Tamara is aranyérmes lett K–1 1000 méteren, Lucz Dóra pedig épphogy lemaradt az olimpiai kvótáról, mivel a hatodik helyen zárt K–1 200 méteren. Férfi K–2 500 méteren Noé Zsombor és Bogár Gábor ötödikként végzett.

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

Kajak-kenu vb: Lucz Dóra nyerte a szétlövést 200 méteren

Lucz Dóra nyerte a szombati szétlövést női kajak egyes 200 méteren Csipes Tamarával szemben Szolnokon, így ő indul ebben a számban az augusztus 21. és 25. között Szegeden rendezendő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Taroltak a magyar női kajak-kenu egységek 500 méteren az Európai Játékokon!

A Minszkben zajló Európai Játékok női kajak egyes 500 méteres számában Kozák Danuta nagyot hajrázva másodikként ért célba a fehérorosz Volha Hudzenka mögött. A női kenu kettes és a női kajak négyes egységünk aranyérmes lett, míg a férfi kajak négyes hetedikként zárt.

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

Kajak-kenu: a Kárász, Kozák duó legyőzte Csipeséket

A Kárász Anna, Kozák Danuta páros a hétfői, szolnoki világbajnoki pótválogatón is legyőzte a Csipes Tamara, Medveczky Erika duót kajak kettes 500 méteren.

Kajak-kenu Eb: három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

Kozák Danuta K–1 500 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső C–2 500 méteren, míg Mozgi Milán és Somorácz Tamás K–2 500 méteren nyert aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Medveczky Erika, Csipes Tamara duó második lett K–2 500 méteren, a férfi kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett hasonló távon.

Kajak-kenu: Kozák Danuta két futamgyőzelemmel tért vissza

Két futamgyőzelemmel tért vissza szülési szabadságáról Kozák Danuta, az UTE ötszörös olimpiai bajnok klasszisa az elő- és középfutamát is megnyerte, és összesítésben a legjobb idővel jutott a Szegeden zajló Európa-bajnoki válogatóverseny délutáni fináléba.

Kajak-kenu: Janics Natasának nagyon nehéz dolga lesz – Hüttner

Kozák Danuta és Csipes Tamara is visszatér az idén, sőt, Janics Natasa is harcba száll a világbajnokságon és az Európa-bajnokságon való indulásért. Hüttner Csaba szövetségi kapitánynak a női kajakban kellemes gondjai vannak, hiszen a tapasztaltabb versenyzők távollétében tavaly a fiatalok is bizonyítottak. Sokkal nagyobb kihívás elé állítja, hogy az olimpia programjára felkerült férfi K-4 500 méteres számban kik alkossák a csapathajót. Schmidt Gábor MKKSZ elnökkel együtt ezekről beszélt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu: megszületett Csipes Tamara gyermeke

A kislány – aki az Olívia nevet kapta – születéséről a magyar sportági szövetség Facebook-oldalán adott hírt csütörtökön. A 28 éves Csipes Tamara első gyermekének adott életet szerdán.

Kajak-kenu: anyai örömök elé néz Csipes Tamara

Anyai örömök elé néz Csipes Tamara olimpiai bajnok kajakos.

Országfutás: több mint 10 ezer résztvevő, csúcsdöntés lehet

Az előzetes regisztráció szerint több mint tízezer résztvevővel és legalább százezer teljesítendő kilométerrel rajtol el szombaton az ötödik Országfutás.