BL: Ronaldo 2010 óta először nem elődöntős – akárcsak a Real

Legutóbb a 2009–2010-es idényben fordult elő az, ami most is: Cristiano Ronaldo aktuális klubja nélkül rendezik meg a Bajnokok Ligája elődöntőjét. Történetesen a címvédő Real Madridnak is az volt a legutóbbi idénye (a mostanit megelőzően), amikor nem jutott el legalább a legjobb négyig.

A Real Madrid után a Juventust is kiütötte az Ajax

A hazai döntetlen után az Ajax idegenben 2–1-re megverte a Juventust, így a holland csapat jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

FFT: öt megszerezhető játékos, aki pótolhatná CR-t a Realnál

Egy csalódást keltő szezon után Zinédine Zidane-nak, a Real Madrid régi-új trénerének éppen azt kellene megoldania, ami szerinte is lehetetlen: pótolnia Cristiano Ronaldót. A FourFourTwo munkatársa megnézte, melyek a klub és az edző reális lehetőségei.

BL: CR-nek elég egy kis rés és máris berobban – De Ligt

Matthijs de Ligt, az Ajax 19 éves védője jól teljesített a Juventus elleni BL-negyeddöntős párharc első meccsén is, de ő sem tudta megakadályozni Cristiano Ronaldót a gólszerzésben.

BL: Allegri a támadókon vacillál, CR nem kap külön őrzőt

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Juventus kedvező helyzetből várhatja az Ajax elleni visszavágót az amszterdami 1–1-et követően, azt ugyanakkor Massimiliano Allegri is tudja, hogy ezúttal lényegesen intenzívebb játékra van szükség csapatától, mint az első meccsen. A hollandokat edző Erik ten Hag bizakodik a visszavágó előtt, s Cristiano Ronaldo őrzésére nem állít külön embert.

Serie A: CR nélkül kikapott, de vasárnap bajnok lehet a Juventus

Az olasz élvonalbeli bajnokság 32. fordulójában a SPAL hazai pályán meglepetésre 2–1-re legyőzte a listavezető Juventust, amely így egyelőre nem biztosította be újabb bajnoki címét. A vendégek gólját a fiatal támadó, Moise Kean szerezte, a szezonban hatodik alkalommal volt eredményes. Ha a Napoli vasárnap nem tud nyerni a Chievo otthonában, bajnok lesz a Juventus.

Juventus: Allegri nem kockáztatja C. Ronaldo játékát

Massimiliano Allegri, a Juventus labdarúgócsapatának vezetőedzője megerősítette, hogy pihentetni fogja Cristiano Ronaldót szombaton (15.00), a SPAL elleni idegenbeli olasz bajnokin.

BL: CR-nek több gólja van, mint a 2. és 3. helyezettnek együttvéve

Cristiano Ronaldo, a Juventus ötszörös aranylabdás támadója megszerezte 125. gólját a Bajnokok Ligájában, mivel szerdán az Ajax elleni negyeddöntő első mérkőzésén (1–1) is betalált. A 34 esztendős portugál futballista az egyenes kieséses szakaszban immár 64 találatnál jár, ami több, mint e rangsorban második Lionel Messi és harmadik Thomas Müller góltermése együttvéve.

Videó: CR emberi oldaláról tett tanúbizonyságot a BL-himnusz közben

Cristiano Ronaldo az Ajax–Juventus Bajnokok Ligája-negyeddöntő (1–1) előtt még arra is figyelt, hogy megérintse a ránéző srácot a sorozat himnuszának lejátszása közben. A fiú természetesen azonnal elmosolyodott, erre talán még ő sem számított.

Videó: fantasztikus csukafejes, CR szerzett vezetést a Juvénak

Cristiano Ronaldo nagyszerű góljával került előnybe a Juventus az Ajax elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén Hollandiában. Az olasz csapat sztárja remek mozdulattal fejelt André Onana kapujába.

Ronaldo-gólra Neres válaszolt: semmi sem dőlt még el

Nem győzte le az Ajax odahaza a Juventust a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán, a mérkőzés az olaszok számára sokkal kedvezőbb 1–1-gyel zárult.

BL: Van Gogh, CR és a Csillagos éj – így készülnek az olaszok

Természetesen az olasz lapok is kiemelten kezelik a Juventus Ajax elleni amszterdami BL-mérkőzését. A La Gazzetta dello Sport például a híres holland festőművész, Vincent van Gogh Csillagos éj című festményét a sérüléséből felépülő Cristiano Ronaldóval kombinálta össze, Juve van Gol címmel, Csillagos éjszaka Amszterdamban felütéssel.

BL: az Ajax legendája szerint CR jelentheti a különbséget

Ruud Krol, a legendás holland hátvéd szerint Cristiano Ronaldo szerepe dönthet a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, amelyben az Ajax a Juventusszal mérkőzik meg a továbbjutásért.

Portugália: első klubja CR-ről nevezné el a stadionját

Cristiano Ronaldo első klubja, a lisszaboni Sporting CP azzal tisztelegne az ötszörös aranylabdás előtt, hogy a labdarúgó márkanevét, a CR7-et belefoglalja stadionja nevébe – írta a helyi O Jogo.

BL: Cristiano Ronaldo felépült, Allegri biztos a játékában

A lábsérüléséből felgyógyuló Cristiano Ronaldo részt vett a Juventus hétfői és keddi edzésén, és elutazik a csapattal Amszterdamba, az Ajax elleni szerda esti Bajnokok Ligája-negyeddöntőre.

Aranycipő: nőtt Messi előnye, lengyel gólvágók a dobogón

Lionel Messi az Atlético Madrid elleni rangadón is betalált, így már 33 gólnál jár, és fölényesen vezeti mind a spanyol liga mesterlövészeinek versenyét, mind az Aranycipőért folytatott harcot. Csapattársa, a szintén eredményes Luis Suárez a hatodik helyre kapaszkodott fel.

BL: Remélem, C. Ronaldo felépül és játszhat ellenünk – De Jong

Az Ajax középpályása, Frenkie de Jong a lehető legerősebb Juventus ellen szeretne játszani és továbbjutni – minderről a De Telegraafnak adott interjúban beszélt a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzése előtt.

Juve: C. Ronaldo fenyegetőzött, most pert nyertek ellene

Két év pereskedést követően a bíróság hivatalosan kimondta: nem Cristiano Ronaldónak és ügyvédeinek, hanem a Der Spiegelnek és a Football Leaksnek volt igaza.

Real Madrid: „Hihetetlen, hogy a Messi-érában CR öt Aranylabdát nyert”

Terjedelmes interjút adott a Marca madridi sportnapilapnak Guti, a Real Madrid korábbi kiváló labdarúgója, a Besiktas jelenlegi másodedzője. A 42 esztendős, játékosként háromszoros Bajnokok Ligája-győztes szakember nem kerülhette el azt a kérdést, hogy Cristiano Ronaldo vagy Lionel Messi napjaink legjobb futballistája.

Juve: terhesség? Nem! Erre fogja a „pocakját” CR kedvese

Az elmúlt napokban futótűzként terjedt a nemzetközi bulvársajtóban a hír, hogy Georgina Rodríguez, Cristiano Ronaldo barátnője terhes.