Tenisz: a világranglista-8. öt meccslabdáról jutott tovább

Karen Hacsanov öt meccslabdát hárítva győzte le a német Philipp Kohlschreibert (3:6, 6:3, 7:6) a moszkvai kemény pályás tenisztorna férfi egyesének 2. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Tenisz: szerencsével jutott főtáblára, megnyerte a tornát

A szerencsés vesztesként főtáblára került amerikai Cori Gauff nyerte a linzi, 250 ezer dollár összdíjazású, keménypályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben változatos csata után jobbnak bizonyult a lett Jelena Ostapenkónál.

US Open: súlyos vereséggel ért véget Gauff álma, Kyrgios is kiesett

A világ legnagyobb teniszstadionjában, a 23 771 férőhelyes Arthur Ashe-ben nem sok szék maradt üresen a nagyon várt főműsoridős összecsapáson: a US Open első kiemeltje, a címvédő japán Oszaka Naomi az Egyesült Államok új kedvence, a Babos Tímeát is legyőző Cori Gauff ellen lépett pályára. Az este másik centerpályás meccsét az orosz Andrej Rubljov és az ausztrál Nick Kyrgios vívta.

US Open: Sokat lehet tanulni ebből a mérkőzésből – Babos Tímea

Babos Tímea nem jutott be a US Open 3. fordulójába, mivel a második körben a 15 éves Cori Gaufftól maratoni meccsen, döntő szettben kikapott. A magyar teniszezőt meglepte ellenfele játéka, ugyanakkor elmondása szerint sokat lehet tanulni ebből a mérkőzésből.

US Open: Babos Tímea maratoni meccsen maradt alul

Babos Tímea nem jutott be a US Open 3. fordulójába, mivel a második körben a 15 éves Cori Gaufftól maratoni meccsen, döntő szettben kikapott.

Az amerikai szupertehetség maratoni csatában kiejtette Babost

US Open: óriási hype veszi körül Babos következő ellenfelét

Magyar idő szerint péntek hajnali egykor kezdődik az amerikai nyílt teniszbajnokságon a legjobb 32 közé jutásért a selejtezőből főtáblára jutó Babos Tímea és hazai közönség maximális támogatását élvező Cori Gauff közötti találkozó, amelynek győztesére a világelső Oszaka Naomi is várhat.

US Open: Másképpen gondolkozom a teniszről – Babos Tímea

Babos Tímea edzője sokat segített abban, hogy a magyar teniszező bátrabban játszik fontosabb helyzetekben, és a US Open selejtezőjében, illetve 1. fordulójában Carla Suárez Navarro ellen aratott győzelme az önbizalmát is meghozta.

US Open: a Wimbledonban remeklő amerikai tini főtáblás

Szabadkártyát kapott, így a főtáblán kezdheti meg szereplését az év utolsó Grand Slam-tenisztornáján, a US Openen Cori Gauff.

Tenisz: ketten együtt 32 évesek, legyőzték Stollárékat a döntőben

Stollár Fanny az amerikai Maria Sanchez oldalán 6:2, 6:2-re kikapott a Cori Gauff, Caty McNally duótól a washingtoni kemény pályás tenisztorna női páros versenyének magyar idő szerint vasárnap éjszakai döntőjében.

Az idei wimbledoni verseny 10 legemlékezetesebb története

Simona Halep és Novak Djokovics győzelmével ért véget az év harmadik Grand Slam-tornája, amelynek számtalan történetéből kiválogattuk a tíz legemlékezetesebbet. Szóval következzenek a „legek” a 2019-es wimbledoni teniszversenyről.

Wimbledon: kiesett a női világelső, majd a 15 éves tehetség is

Kiesett a világelső Ashleigh Barty a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének negyedik fordulójában: a Roland Garros-győztes ausztrál az amerikai Alison Riske-től kapott ki három játszmában, 1 óra 37 perces mérkőzésen. Később a hetedikként kiemelt Simona Halep is bejutott a legjobb nyolc közé, ő a torna meglepetésembere, a 15 esztendős Cori Gauff ellen diadalmaskodott 6:3, 6:3-ra.

Wimbledon: két meccslabdáról fordított, tovább él a 15 éves amerikai álma

A címvédő Novak Djokovics négyjátszmás mérkőzésen, percre pontosan háromórás csatában legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A szerb kiválósággal ellentétben kiesett a tavalyi döntős Kevin Anderson. A nőknél Simona Halep simán megverte Viktorija Azarenkát, míg a 15 éves Cori Gauff két meccslabdát hárítva jutott be a nyolcaddöntőbe.

Wimbledon: mindenkit ámulatba ejt a 15 éves amerikai – övé a jövő?

Kétségtelen, hogy az idei angol füves pályás nemzetközi teniszbajnokság legnagyobb felfedezettje a mindössze 15 éves 4 hónapos amerikai Cori Gauff, akinek a hétszeres Grand Slam-tornagyőztes John McEnroe fényes jövőt jósol. A Forbes magazin máris kiszámolta, hogy idén már hét számjegyű bevételre tehet szert Gauff a pályán kívüli tevékenységeinek köszönhetően.

Wimbledon: Wawrinka kikapott a 211 centi magas amerikaitól

Újabb nagy név búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokságon a férfiaknál: Stan Wawrinka öt játszmában kikapott a 21 éves amerikai Reilly Opelkától a második fordulóban. A címvédő Novak Djokovics nem hibázott, három szettben legyőzte az amerikai Denis Kudlát. A nőknél Simona Halep, Karolína Plísková, Caroline Wozniacki, Viktorija Azarenka, Elina Szvitolina és a 15 éves Cori Gauff is bejutott a legjobb 32 közé.

Wimbledon: 15 éves ejtette ki az ötszörös bajnok V. Williamst

Búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokság hétfői nyitó napján az ötszörös bajnok amerikai Venus Williams, aki a nála 24 évvel fiatalabb honfitársától, Cori Gaufftól kapott ki.

Wimbledon: Djokovics a 2. körben; több nagy meglepetés

A címvédő Novak Djokovics továbbjutott az Angol nemzetközi teniszbajnokság (Wimbledon) 2. fordulójába, miután az első körben három szettben, 6:3, 7:5, 6:3-ra legyőzte Philipp Kohlschreibert. Nem sokkal később megszületett a torna első bombameglepetése: a női mezőnyben másodikként kiemelt Oszaka Naomi kiesett a nyitó fordulóban. Kora este a férfiaknál is megszületett az első nagy meglepetés: búcsúzott a hatodikként rangsorolt német Alexander Zverev, majd a hetedik Sztefanosz Cicipasz. Venus Williams az este folyamán a mindössze 15 éves Cori Gaufftól kapott ki.

Wimbledon: 15 évesen főtáblára jutott, történelmet írt

A profi érában a mindössze 15 éves Cori Gauff lesz a legfiatalabb játékos, aki a selejtezőből főtáblára küzdötte magát a wimbledoni teniszbajnokságon.