NHL: megint hetedik meccset kell játszania a San Jose Sharsknak

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság rájátszásában a Colorado Avalanche hosszabbítás után 4–3-ra nyert a San Jose Sharks ellen, így a hetedik mérkőzés dönt a párharc továbbjutójáról. A Boston Bruins 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Columbus Blue Jacketset.

NHL: ismét előnyben a Boston és a San Jose

Másfél perccel a rendes játékidő vége előtt David Pastrnak második találatával 4–3-ra nyert a Boston Bruins a Columbus Blue Jackets ellen az NHL Keleti főcsoportjának elődöntőjében, és 3–2-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban. A nap másik meccsén Tomás Hertl volt a hős, a cseh center duplájával fordított 2–1-re a San Jose Sharks, és vezet összesítésben 3–2-re a Colorado Avalanche ellen Nyugaton.

NHL: a Boston és a Colorado is egyenlített a párharcában

A Boston Bruins 4–1-re legyőzte a Columbus Blue Jacketset az NHL rájátszásának második körében, a főcsoport-elődöntőben Keleten, ezzel 2–2-re egyenlített a két csapat párharcában. Összesítésben ugyancsak 2–2-re áll a Colorado Avalanche és a San Jose csatája Nyugaton, amelyben a Colorado 3–0-ra nyert a legutóbbi, magyar idő szerint péntek hajnali találkozón.

NHL: jókor jött a mesterhármas, a Sharks visszavette a jussát

Logan Couture mesterhármasával a San Jose Sharks 4–2-re győzött a Colorado Avalanche vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján, ezzel visszavette a pályaelőnyt a Nyugati főcsoportban zajló elődöntős párharcban. A Columbus Blue Jackets ellenben megtartotta helyzeti előnyét, miután idegenbeli sikere után hazai jégen is legyőzte (2–1) a Boston Bruinst.

NHL: egyenlített a Columbus és a Dallas

Miután az első idegenbeli mérkőzését elveszítette, a másodikat már megnyerte és egyenlített az NHL főcsoport-elődöntőiben a  Columbus Blue Jackets, illetve a Dallas Stars jégkorongcsapata.

NHL: itt is, ott is 0–4 – a Tampa Bayt és a Pittsburghöt is kisöpörték

A Columbus Blue Jackets az alapszakaszgyőztes Tampa Bay Lightningot, míg a New York Islanders a Pittsburgh Penguinst búcsúztatta 4–0-s összesítéssel az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-negyeddöntőjében.

NHL: egy mérkőzésre a továbbjutástól a Blue Jackets

A két idegenbeli győzelem után hazai pályán is nyerni tudott a Columbus Blue Jackets az alapszakaszt győzelmirekord-beállításával megnyerő Tampa Bay Lightning ellen az NHL rájátszásának vasárnapi játéknapján, így egy lépésre van a továbbjutástól.

NHL: a bajban levő Tampa Bay legjobbját is elveszítette

Az alapszakaszgyőztesként az NHL rájátszását két vereséggel kezdő Tampa Bay kénytelen nélkülözni a Columbus Blue Jackets elleni párharc következő mérkőzésén legjobbját, az eltiltással büntetett Nyikita Kucserovot.

NHL: bajban a Tampa Bay, elveszítheti Kucserovot is

A Columbus Blue Jackets a második mérkőzését is megnyerte az alapszakaszgyőztes Tampa Bay Lightning ellen az NHL rájátszásában, ráadásul a floridai csapatból kiállították, és könnyen lehet, hogy további mérkőzésről is eltiltják legjobbját, Nyikita Kucserovot.

NHL: hetedszer nem kapott gólt a Columbus kapusa a szezonban

A Columbus Blue Jackets 5–0-ra nyert a Vancouver Canucks otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján.

NHL: lerabolta a fél ligát, „all int” mondott a Columbus

A Columbus bemondta az all int. A reménytelen csapatokat leraboló Blue Jackets nagyot szakított az átigazolási időszak alatt, ennek két eredménye lehet: siker vagy totális bukás.

Videó: csörgött a riporter telefonja, az edző vette fel

„Mrs. Reed, Mrs. Reed. Helló, John Tortorella vagyok, egy sajtótájékoztató közepén. Nem, semmi gond, inkább beszélgetek önnel, mint a fiával! Öt perc múlva végzek. Láttam, hogy néhányszor már telefonált. Igen, gorombaság tőle, hogy nem hívta vissza, de most elfoglalt.”

NHL: súlyos agyrázkódásai miatt visszavonult a korábbi 1/1-es

Rick Nash úgy lett a világ egyik legjobb jégkorongozója, hogy sérülései miatt csupán egyetlen teljes idény jutott neki. A 34 éves, olimpiai és világbajnok 1/1-es draftolt bejelentette visszavonulását.

Kép: nem akármilyen ajánlattal marasztalják az orosz hokist

A jegkorongblog.hu szúrta ki, hogy a remek formában lévő Artyemij Panarint nem akármilyen ajánlattal marasztalják az amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Columbus Blue Jacketsnél. A lejáró szerződésű orosz hokisnak a helyi High Bank Distillery szeszfőzde ajánlotta fel, hogy amennyiben meghosszabbítja a szerződését a csapattal, élete végéig ingyen kapja a vodkát.

NHL: a Pittsburgh nyolcadszor nyert, utolérte a Capitalst

A Pittsburgh Penguins 4–0-ra legyőzte a Winnipeget az NHL legutóbbi játéknapján, s sorozatban nyolcadik győzelmét aratva utolérte a Metropolitan csoport élén álló Washingtont.

NHL: szerződést hosszabbított a Columbus vezetőedzője

Két évvel, a 2020–2021-es szezon végéig meghosszabbította szerződését John Tortorella, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Columbus Blue Jackets vezetőedzője.

NHL: Ovecskin duplázott, 0–2-ről jutott tovább a Washington

A Washington Capitals idegenben 6–3-ra legyőzte a Columbus Blue Jacketset az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-negyeddöntőjében, ezzel 4–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott a következő körbe.

NHL: Filip Forsberg ritka szép trükkös gólt ütött – videó

Két csapat is megkaparintotta a pályaelőnyt az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) csütörtöki játéknapján: a Columbus hosszabbítás után 4–3-ra nyert a Washington vendégeként, míg a San Jose az Anaheimet verte idegenben 3–0-ra. További három párban magabiztos hazai győzelemmel kezdődött a playoff, Filip Forsberg két góllal – az egyik gyönyörű volt – vezette győzelemre a Nashville-t.

NHL: sorozatban tizedik meccsét is megnyerte a Columbus Blue Jackets

Beállította a Colorado Avalanche és a Nashville Predators szezoncsúcsát a Columbus Blue Jackets jégkorongcsapata, amely sorozatban tizedik győzelmet aratta az NHL-ben. Az áldozat ezúttal a Florida Panthers volt, a 4–0-s sikerből Szergej Bobrovszkij 33 védéssel vette ki a részét.

NHL: a Columbus ismét nyert, ezúttal a Detroit ellen

Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján folytatta jó sorozatát a Columbus, amely a kétgólos Seth Jones vezérletével otthon 3–2-re megverte a Detroit Red Wingst – ez volt egyhuzamban a Blue Jackets negyedik győzelme. A Vancouver hazai jégen kapott ki 5–2-re a Minnesotától.