Európa-liga: bravúr, a CFR Cluj nyert a Lazio ellen

A romániai CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas) hazai pályán 2–1-re legyőzte az olasz Laziót a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában, az E-kvartettben. A francia Rennes 1–1-es döntetlent játszott a skót Celticcel.

Videó: a szurkolót egy kérdés miatt örökre kitiltotta a Rangers

A hétvégén újra összecsapott a Rangers és a Celtic a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premiership), és most a Celtic szurkolói örülhettek, mert a vendégek elvitték mind a három pontot az Ibrox Stadionból. Amiről azonban most minden drukker beszél Skóciában, az a meccs után történt…

Eurofutball: a Celtic idegenben megnyerte a 418. Old Firmöt

A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premiership) 4. fordulójának rangadóján a Celtic idegenben 2–0-ra legyőzte a Rangerst.

Holmanék bejutottak az Európa-liga csoportkörébe, Nagy Dominikék nem

A Slovan Bratislava bejutott a labdarúgó Európa-liga 2019–2020-as idényének a csoportkörébe, miután a playoffkör visszavágóján 3–2-re ugyan kikapott a görög PAOK-tól, de 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal jobbnak bizonyult ellenfelénél. Nem jutott viszont tovább Nagy Dominik együttese, a Legia Warszawa, amely az utolsó pillanatban kapott találattal esett ki a Rangers ellen. Búcsúzott Szalai Attila alakulata, az Apollon Limassol is.

El: Kassai és Bognár is mérkőzést vezet a playoffkörben

Két magyar játékvezető is kapott egy-egy mérkőzést a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének playoffkörében.

Bayern: a Celtictől igazoltak tehetséges védőt – hivatalos

Az FC Bayern München hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a Celtic utánpótlás-válogatott védőjét, Liam Morrisont. A 16 éves futballista egyelőre a bajor klub korosztályos csapataiban kap majd szerepet.

BL: rossz Twitter-posztot kedvelt, rászálltak a rajongók

Nem csak amiatt élt át nehéz pillanatokat Scott Brown kedd este, mert csapata, a Celtic nem jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőköréből. A skót középpályás ugyanis „félrenyomott” a Twitteren, és ezzel felkeltette a szurkolók haragját.

Arsenal: bejelentették a skót védő érkezését – hivatalos

Hosszú hetek után, az angol átigazolási piac utolsó napján pont került Kieran Tierney ügyének végére: a Celtic skót válogatott védője 25 millió fontért cserébe az Arsenalnál folytatja pályafutását.

BL: a hajrában kiütötte ellenfelét, a Dinamo Zagreb lesz az FTC ellenfele

A magyar szempontból leginkább érdekes mérkőzésen a Dinamo Zagreb 3–0-ra legyőzte a Szaburtalo Tbiliszit a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének visszavágóján, így a horvát csapat lesz a Ferencváros ellenfele a következő körben.

BL: megint betalált a volt győri; ötgólos előnyben a Celtic

A Dundalk kivételével minden hazai környezetben pályára lépő csapat előnybe került a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén szerdán, így a kolozsvári CFR, a Celtic, a BATE Boriszov és a Maribor is.

A Manchester City történelmi triplájától a Celtic 18. duplájáig

Az európai labdarúgó-bajnokságok új idényéig még van idő, egyelőre ráérünk szemlézni a mögöttünk hagyott évad legjobbjait: a legtöbb bajnoki címet besöprőkkel és a leghosszabb sorozatokat építőkkel már foglalkoztunk – most megnézzük, kik voltak képesek duplázni, a bajnoki cím mellé az országos kupát is megszerezni. Tizenheten vannak, és közülük az egyikkel, a luxemburgi Dudelange-zsal hamarosan közelebbi kapcsolatba is kerülhetünk, hiszen a BL-selejtező második fordulójában a Ferencváros ellenfele lehet.

Eurofutball: 11 országban áll az idő – öt éve ugyanaz a bajnok!

Harminc európai országban ugyanaz a csapat nyerte meg a 2018–2019-es labdarúgó-bajnokságot (a naptári évet követőknél a 2018-ast), amelyik az eggyel korábbit is – ez jelentős növekedés az egy évvel ezelőtti címvédésekhez (23) képest –, de ennél mellbevágóbb, hogy 11 európai országban, vagyis minden ötödik (!) UEFA-tagállamban, köztük Német- és Olaszországban, öt éve rendre ugyanaz a csapat nyeri meg a bajnokságot! Európa bajnokcsapatait szemléző sorozatunk második része következik.

Eurofutball: elégedettek a Celticnél, marad a menedzser

A skót élvonalbeli Celtic labdarúgócsapata egy évvel meghosszabbította Neil Lennon idény végén lejáró szerződését.

BL: ha a bajnoki címek száma döntene, főtáblás lenne a Fradi

Persze tudjuk, nem az dönt. A labdarúgó Bajnokok Ligájában a jelenlegi erőviszonyok, nem pedig az eltérő erősségű hazai bajnokságokban, jórészt a múlt homályába vesző diadalok alapján osztják a lapot, azonban a következő kiírás mezőnyének bajnokcsapatain végigpillantva így is jó érzés a Ferencvárost a legtöbb bajnoki címet felhalmozó nyolc klub között találni. De kik a többiek? Európa 2018–2019-es bajnokcsapatait szemléző sorozatunk első részéből kiderül.

Eurofoci: a Celtic és a Sporting is kupagyőztes lett hazájában

A Narva Trans nyerte meg a labdarúgó Észt Kupát, a tallinni döntőben hosszabbítás után 2–1-re győzte le a bajnoki címvédő Nomme Kaljut. A Portugál Kupát a Sporting CP nyerte meg, miután a fináléban hosszabbítás után (2–2) tizenegyesekkel 5–4-re diadalmaskodott a Porto felett.

Hertha: vb-bronzérmes belga védőt igazolt a klub – hivatalos

A Bundesligában szereplő Hertha labdarúgócsapatánál folytatja a pályafutását Dedryck Boyata.

Eurofutball: megvédte címét a Celtic, de lesz-e 9/9?

A Celtic idegenben 3–0-ra legyőzte az Aberdeent a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premiership) 36. fordulójában, ezzel bebiztosította bajnoki címét. A glasgow-i csapat sorozatban nyolcadik alkalommal lett bajnok.

Mosogatófiúból a Premier League legjobbja: Virgil van Dijk

Szülei válása után kis híján kihajították a Willem II utánpótlásából, nem sokkal később a vakbele miatt került veszélybe – nemcsak a karrierje, az élete is. Korábbi edzője szerint ha Virgil van Dijk Angliában születik, már évekkel korábban felfedezik rendkívüli tehetségét, ám a 27 esztendős holland így sem kesereg: a bredai étterem mosogatójától már így is messzebbre jutott, mint gyerekként álmodni merte volna. A Bajnokok Ligájában és a Premier League-ben még ennél is tovább juthat.

Gyász: újabb legendás Celtic-játékos távozott a '67-es csapatból

Egy héttel az 1967-ben BEK-et nyerő Celtic kapitányának halála után újabb játékos távozott a glasgow-i klub egyetlen BEK-győztes csapatából: a győztes gólt szerző Stevie Chalmers 83 éves korában hunyt el.

Gyász: elhunyt a Celtic legendás játékosa és edzője

79 éves korában meghalt Billy McNeill, a Celtic legendás játékosa és edzője. A szakember évek óta demenciában szenvedett, hétfőn a családja körében hunyt el.