Atlétika: Caster Semenya felcsapott félprofi futballistának

A férfiassága miatt rengeteget támadott kétszeres olimpiai bajnok középtávfutó, Caster Semenya a dél-afrikai női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő JVW FC klubhoz szerződött, ám miután az átigazolási időszak Dél-Afrikában már lejárt, ezért csak jövő év tavaszán mutatkozhat be új klubjában – az edzéseket mindenesetre már megkezdte.

Atlétikai vb: Semenya várhatóan nem indulhat Dohában

A számára kedvezőtlen svájci bírósági döntés miatt nagy valószínűséggel nem indulhat a szeptember végén kezdődő, dohai atlétikai világbajnokságon Caster Semenya, a női 800 méteres síkfutás címvédője.

Gyémánt Liga: Semenya nyert 800 méteren; Márton Anita 9.

Caster Semenya megnyerte a női 800 méteres síkfutást az atlétika Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásán. A vasárnap, magyar idő szerint késő este véget érő versenyen a dél-afrikai futó 1:55.70 perces időeredménnyel ért célba.

Atlétika: „Nem fognak megállítani abban, hogy az legyek, aki vagyok”

Caster Semenya olimpiai bajnok futó a svájci szövetségi bíróságon támadta meg a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntését, mellyel jóváhagyta a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) női versenyzőkre vonatkozó tesztoszteron-szabályozását.

Atlétika: Semenya 3000 méteren indul, hogy megkerülje a szabályt

Háromezer méteren áll rajthoz egy kaliforniai versenyen a dél-afrikai Caster Semenya, így nem vonatkozik rá a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) azon szabálya, amely a női középtávfutók – 400 és egy mérföld közötti távokon – túl magas tesztoszteronszintjét érinti.

Gyémánt Liga: Semenya remek idővel győzött 800 méteren

Az olimpiai és világbajnok dél-afrikai Caster Semenya versenycsúccsal, a világ idei legjobbjával (1:54.98) nyerte meg péntek este a női 800 métert az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat idei első állomásán Dohában.

Atlétika: a CAS elutasította Semenya fellebbezését

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elutasította a dél-afrikai Caster Semenya fellebbezését, amelyet a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) szabályozása miatt adott be.

CAS: április végéig nem döntenek Semenya ügyében

Április végéig elhalasztotta az ítélethirdetést a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a dél-afrikai atléta, Caster Semenya ügyében.

Atlétika: a Nike kiáll a fellebező Semenya mellett – videó!

A Nike kiáll az olimpiai bajnok középtávfutó Caster Semenya mellett, aki fellebbezése eredményére vár, melyet a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) novemberben életbe lépett, rá vonatkozó szabályozásával szemben nyújtott be.

CAS: hétfőtől tárgyalják Semenya gyógyszeres kezelés elleni beadványát

Hétfőn kezdi tárgyalni a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a kétszeres olimpiai bajnok középtávfutó Caster Semenya fellebbezését a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) novemberben életbe lépett, rá vonatkozó szabályozása ellen.

Gyémánt Liga: Noah Lyles nyerte a férfi 200 métert

A 21 éves amerikai Noah Lyles nyerte 19.67 másodperces idővel a férfi 200 méteres síkfutást csütörtökön az atlétikai Gyémánt Liga zürichi döntőjében. A fiatal sprinter két századmásodperccel maradt el a világ idei legjobb idejétől, amelyet szintén ő ért el az elmúlt hónapban, Monte-Carlóban.

Gyémánt Liga: Szamba 47 másodpercen belül futott 400 gáton

Abderrahman Szamba minden idők második legjobb eredményével, 46.98 másodperccel nyerte meg a férfi 400 méter gátat a párizsi atlétikai Gyémánt Liga-versenyen, melyen Caster Semenya 800 méteren futott nagyszerűen, s ért el 1:54.25 perces, fantasztikus időt.

Atlétika: Semenya a CAS-hoz fordul a szabályváltoztatás miatt

Caster Semenya olimpiai bajnok dél-afrikai középtávfutó a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) áprilisi döntése miatt, miszerint a jövőben szigorúbb szabályok vonatkoznak a női versenyzők tesztoszteron-szintjére.

Atlétika: Semenya karrierjét is veszélyezteti a szabályváltozás

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) csütörtökön bejelentette, hogy a jövőben szigorúbb szabályok vonatkoznak majd a női versenyzők tesztoszteronszintjére, ami Caster Semenya olimpiai bajnok dél-afrikai futót is érinti.

Atlétikai vb: Bolt letérdelésében minden benne van – képek

Megérte megnézni az atlétikai világbajnokságot Londonban. Fantasztikus hangulatot varázsoltak a szervezők és a nézők, a vb mindent tartalmazott, aminek egy ilyen eseménynek tartalmaznia kell. Dráma és öröm, két szenzációs magyar érem, búcsú a sportág történetének két kiemelkedő klasszisától.

Atlétikai vb: Semenya simán nyert 800 méteren

A szám olimpiai és világbajnoka, a dél-afrikai Caster Semenya nyerte meg a női 800 méteres síkfutást a londoni atlétikai vb-n. Semenya a célegyenesben hagyta faképnél a másik két dobogóst, a burundi Francine Niyonsabát és az amerikai Ajee Wilsont.

Gyémánt Liga: Semenya versenycsúccsal győzött 800-on

Caster Semenya, a dél-afrikaiak kétszeres olimpiai bajnok futója pénteken versenycsúccsal, egyben a világ idei legjobb időeredményével győzött női 800 méteren az atléták Gyémánt Liga-sorozatának dohai versenyén.

Gyémánt Liga: egyéni csúccsal nyert a férfias nő – videó

A dél-afrikai Caster Semenya 50.40 másodperces egyéni csúccsal megnyerte a női 400 méteres futást Brüsszelben a Gyémánt Liga utolsó versenyén. A sportoló arról vált híressé, hogy amikor 2009-ben 800 méteren világbajnok lett, többen megvádolták azzal, hogy nem is nő. Elég volt csak ránézni Semenya arcára, izomzatára, vagy éppen meghallgatni szépen karcoló, mély hangját. Azóta tisztázódott a kérdés és a londoni olimpián ezüstérmet, Rióban aranyérmet szerzett fő számában, 800 méteren. A két olimpia között pedig feleségül vette a szintén atléta Violet Raseboyát.

Rio 2016: Caster Semenya nyerte meg a női 800 aranyát

A dél-afrikai Caster Semenya 1:55.28-as egyéni csúccsal nyerte meg a riói olimpia női 800 méteres futásának döntőjét. Mellette a burundi Francine Niyonsaba és a kenyai Margaret Wambui fért még fel a dobogóra.

NS: Hargitay elégedett; végre 2 pont! – szombat

A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.