Serie A: Walter Zenga lett a Cagliari vezetőedzője

A várakozásoknak megfelelően Walter Zengát nevezték ki a Serie A 11. helyén álló Cagliari vezetőedzőjének.

Serie A: három hónap alatt a 4. helytől az edzőváltásig

Menesztette Rolando Maran vezetőedzőt a Cagliari, amely 11 mérkőzés óta nyeretlen az olasz labdarúgó-bajnokságban.

Serie A: Kalinic duplázott, hétgólos meccset nyert a Roma

A Roma idegenben 4–3-ra legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában, ezzel a tabella ötödik helyén őrzi hatpontos előnyét a hatodik Napolival szemben.

Serie A: három bajnokit, köztük az Interét is elhalasztották a koronavírus miatt

Három vasárnapi élvonalbeli labdarúgó-mérkőzést, az Atalanta–Sassuolo, a Verona–Cagliari és az Internazionale–Sampdoria találkozót is elhalasztják Olaszországban a koronavírus miatt – jelentette be szombat este Giuseppe Conte miniszterelnök.

Serie A: a Sassuolo jó rajtja után négyet vágott a Romának

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának szombati játéknapján a Sassuolo 4–2-re kitömte a Romát.

Serie A: saját játékosa tréfálta meg, ismét csak ikszelt az Inter

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában az Inter hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Cagliarival.

Videó: Balotelli beállt, majd nyolc percre rá kiállították

Nem mondhatni, hogy élete meccsét játszotta Mario Balotelli a Brescia–Cagliari (2–2) olasz bajnokin. A hazaiak támadója a 74. percben lépett pályára, a 81. percben megkapta első sárga lapját, majd a 82. percben a második sárgája már kiállítást ért.

Serie A: az Inter nem tudta legyőzni a Leccét

A vasárnap 15 órakor kezdődő mind a három mérkőzés döntetlent hozott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában. Az Inter a Lecce, a Cagliari a Brescia, a Verona a Bologna otthonából hozott el egy pontot – mindezek közül a legnagyobb meglepetés az Internazionale botlása.

Olasz Kupa: Romelu Lukaku vezérletével kipipálta az Inter a Cagliarit

Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében az Inter magabiztos játékkal, a duplázó Romelu Lukaku vezérletével 4–1-re legyőzte a Cagliarit és bejutott a legjobb nyolc közé.

Serie A: megvan az első Ibra-gól, és még győzött is a Milan

A Serie A 19. fordulójának első meccsén a találkozó előtt 6. Cagliari a 12. Milant fogadta, a vendégek Rafael Leao és Zlatan Ibrahimovic egy-egy góljával 2–0-ra győztek.

Serie A: CR mesterhármassal kezdte az új évet; Ibra visszatért

A Juventus 4–0-ra kiütötte a hajrára teljesen széteső Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A torinóiaknál Cristiano Ronaldo triplázott, valamint kiosztott egy gólpasszt is. A Milanba hiába tért vissza közel 2800 nap után Zlatan Ibrahimovic, a milánóiak nem tudták otthon legyőzni a Sampdoriát.

Serie A: őrült hajrában tartotta otthon a pontokat az Udinese

Az Udinese 2–1-re legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában.

Serie A: a 93. percben még vezetett, majd kikapott a Cagliari

A sírból hozta vissza a Cagliari elleni bajnokiját hétfő este a Lazio a Serie A 16. fordulójának záró mérkőzésén. Luis Alberto a 93. percben egyenlített, Felipe Caicedo a 98. percben fordított, így a Laziói lett a három pont.

Olasz Kupa: a Cagliarival és a Parmával teljes a nyolcaddöntő

Két mérkőzés maradt csütörtökre a labdarúgó Olasz Kupa 4. fordulójából: kora este a Parma hazai pályán 2–1-re legyőzte a második ligás Frosinonét, majd néhány órával később a Cagliari is csatlakozott a legjobb 16 mezőnyéhez, miután 2–1-re legyűrte a Sampdoriát.

Serie A: szebbnél szebb gólok, óriási fordítás, 96. perces győztes találat

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában a Sampdoria hiába vezetett kétszer is két góllal, végül 4–3-ra kikapott a Cagliari otthonában.

Videó: a csatár nekiment a kapusnak, 2 piros lap lett a vége

Parázs jeleneteket láthattunk az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) lejátszott Lecce–Cagliari találkozón.

Serie A: az eső mellett a piros lapok is hullottak Leccében, ikszelt a Cagliari

A Cagliari 2–2-es döntetlent játszott a Leccével idegenben, a pályára zúduló eső miatt vasárnap estéről elhalasztott találkozón az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában. A mérkőzésen mindkét csapat értékesített egy tizenegyest, miközben a hazaiaktól egy, a vendégektől két játékost állítottak ki...

Serie A: Nainggolan-parádé, a Cagliari kiütötte a Fiorentinát

A Cagliari simán, 5–2-ra legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában.

Serie A: egy nagy sorozat megszakadt, egy folytatódott

Az Atalanta 2–0-ra kikapott hazai pályán a Cagliaritól az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

Így befolyásolta Nainggolan pályafutása Zaniolo és Barella útját

Október elején a Football Education Center (FEC) szervezésében újabb telt házas, alapszintű scouttanfolyamot tartott Budapesten Riccardo Guffanti, a Serie A-ban kilenc forduló után 7. helyen álló Cagliari vezető játékosmegfigyelője, headsccoutja. Jelen bejegyzésemben az ő tapasztalatai alapján mutatom be, hogyan működik egy, az üzletpolitikáját a játékosokkal való folyamatos kereskedésre építő olasz élvonalbeli klub játékosmegfigyelő-rendszere, illetve arról is szó lesz konkrét példákon keresztül, hogyan működik Olaszországban a játékosokkal való kereskedelem rendszere – Paunoch Péter blogja, a játékosügynök szemével.