Sajtófotó: Burján Csaba adta át a díjakat a nyerteseknek

Burján Csaba olimpiai bajnok, mint díjátadó – mi tagadás, nem hangzik rosszul.

Rp. gyorskori-vb: bronzérmet szerzett a férfiváltónk!

Az olimpiai bajnok magyar férfiváltó vasárnap bronzérmes lett a rövid pályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán.

Rp. gyorskori-vb: Liu Shaolin Sándort harmadszor is kizárták

Egyik magyar sem került döntőbe 1000 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán, a legmesszebb Liu Shaolin Sándor jutott, akit az elődöntőben kizártak.

Liu Shaolint előbb 1500-on zárták ki, majd az 500-as fináléban is

A három magyar közül egyik sem jutott fináléba 1500 méteren a rövid pályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságának szombati napján: Burján Csaba a kisdöntőbe került, míg a váltóval hozzá hasonlóan olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor, illetve a nőknél Jászapáti Petra az elődöntőben búcsúzott. 500 méteren Liu Shaolin magabiztos versenyzéssel jutott el a döntőig, de abban rossz rajt miatt kizárták. Burján és a nőknél Jászapáti nem jutott túl a negyeddöntőn, ellenben férfiváltónk futamelsőként került be a vasárnapi fináléba.

Rp. gyorskorcsolya-vb: négy magyar folytathatja 1000 méteren

Az egyaránt olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba, valamint Jászapáti Petra 500 és 1500 után 1000 méteren is sikerrel vette a pénteki selejtezőt a rövid pályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán, de ezen a távon csatlakozott hozzájuk Bácskai Sára Luca is.

Rp. gyorskorcsolya-vb: 500 méteren három magyar negyeddöntős

Az 500 méteres táv selejtezőivel folytatódott a szófiai rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság, és az 1500 méteren jól teljesítők a sprintszámban is villogtak.

Rp. gyorskori-vb: három magyar jutott az elődöntőbe

A két olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor és Burján Csaba, valamint Jászapáti Petra jutott elődöntőbe 1500 méteren a rövid pályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán a pénteki selejtezőből.

Képek: olimpiai bajnok korisaink megitták Bolt pezsgőjét

Február 22-én pénteken volt az egyéves évfordulója annak, hogy gyorskorcsolyázóink megszerezték a magyar sporttörténelem első téli olimpiai bajnoki címét. Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba a Usain Bolttól ellesett mozdulattal ünnepelt a dobogón, amiért a legendás sprinter pezsgőt küldött nekik. Egy évvel az óriási győzelem után a bajnokok elfogyasztották az italt!

Nem munka, hivatás! – interjú az év edzőjével

Mindig csak élni akart azzal, amit a kezébe adtak, és sohasem visszaélni: a magyar short track válogatott mesterét, Bánhidi Ákost az év edzőjének választották, de úgy érzi, a díj sokkal inkább jár a nehéz évtizedekért, mint az első téli olimpiai aranyért.

Év Sportolója Gála: Mindenki a legjobbakat, minket akar megverni – Liu Shaolin Sándor

Liu Shaolin Sándort választották meg az Év legjobb férfi sportolójának a 61. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán, ráadásul az olimpiai bajnok férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó lett 2018 legjobb csapata az egyéni sportágak csapatversenyében, melynek ő is a tagja. Vele és Knoch Viktorral beszélgetett az ünnepség után az NSO Tv stábja.

Év Sportolója Gála: az olimpiai bajnok csapat 2018 legjobbja

Az olimpiai bajnok férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó lett 2018 legjobb csapata az egyéni sportágak csapatversenyében. A 61. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán az osztrák színekben olimpiai bajnok Hunyady Emese adta át a díjat.

Olimpia: Bíztam benne, utcákat neveznek el rólunk – Liu Shaoang

Csaknem egy éve állhatott fel a magyar férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó a pjongcsangi téli olimpián a dobogó legfelső fokára. Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor neve most felkerült a budapesti Olimpiai park emléktáblájára is. Az NSO Tv az esemény után készített interjút a Liu testvérekkel.

AranyPengék: hatalmas érdeklődés övezte a könyv dedikálását

Hatalmas érdeklődés övezte az AranyPengék című könyv dedikálását – olimpiai bajnok short trackeseink hivatalosan csak kedden látták el kézjegyükkel az aranyéremről is szóló kiadványt.

AranyPengék: dedikálás – Ön is találkozhat téli olimpiai bajnokainkkal

Ön is találkozhat a Pjongcsangban idén februárban Magyarország első téli olimpiai aranyérmét szerző rövid pályás gyorskorcsolyaváltó tagjaival. Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba november 27-én 17.30-kor a budapesti Allée bevásáróközpont Libri könyvesboltjában dedikálja a róluk készült könyvet.

Rp. gyorskorcsolya: két váltóarany a magyar mérleg vasárnap

Vasárnapra is jutott aranyérem a Salt Lake Cityben zajló rövid pályás gyorskorcsolya világkupán, ráadásul nem is egy. Liu Shaolin Sándor szombati 1000 méteres győzelmét követően ezúttal a 2000 méteres vegyes és az 5000 méteres férfiváltóban bizonyult a legjobbnak a magyar csapat, s emellett Liu Shaoang 500 méteren szerzett bronzérmet.

Bánhidi: Ha az előzményeket nem nézzük, valóban helyes ítélet volt Shaoang kizárása, ám…

Forgott az oktatófilm Salt Lake Cityben is: a világkupa-sorozat második állomásán Liu Shaolin Sándor aranyérmet szerzett 1000 méteren, és döntőbe jutott a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole összetételű férfi-, valamint a Jászapáti Petra, Bácskai Sándor Luca, Burján Csaba, Krueger Cole összeállítású vegyes váltó is.

Rp. gyorskorcsolya: mindhárom váltónk elődöntős Salt Lake Cityben

Nagyszerűen indították a mieink a világkupa-sorozat második állomását Salt Lake Cityben: rövid pályás gyorskorcsolyázóink formájáról és teljesítményéről talán az mond el a legtöbbet, hogy mindhárom váltónk bejutott a szombat esti elődöntőbe.

Rp. gyorskorcsolya: világcsúccsal nyert a magyar váltó Calgaryban!

Két aranyérmet szereztek vasárnap a Calgaryban megrendezett világkupán a magyar rövid pályás gyorskorcsolyázók. Ráadásul olimpiai bajnok váltónk új világcsúcsot ért el, míg Liu Shaoang 1000 méteren nem talált legyőzőre.