NHL: söprés a vége keleten, a Boston megy a Stanley-kupáért

A Boston Bruins magyar idő szerint péntek hajnalban 4–0-ra győzött a Carolina Hurricanes vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keleti főcsoportdöntőjének negyedik mérkőzésén, a söpréssel megnyerte a párharcot, és készülhet a Stanley-kupáért vívandó nagydöntőre.

NHL: a Boston egy győzelemre a Stanley-kupa döntőjétől

A Boston Bruins 2–1-re idegenben is legyőzte a Carolina Hurricanest az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) Keleti főcsoportdöntőjében, így már 3–0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

NHL: a Boston másodjára is legyőzte a Carolinát a Keleti döntőben

A Boston Bruins második hazai mérkőzését is magabiztosan megnyerte a Carolina Hurricanes ellen vasárnap, az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportdöntőjében.

NHL: a jól hajrázó Boston előnybe került a keleti döntőben

A hajrában ütött két góllal a Boston Bruins 5–2-re legyőzte a vendég Carolina Hurricanes csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti döntőjének első mérkőzésén. A nyugati finálét a San Jose Sharks és a St. Louis Blues vívja.

NHL: megint hetedik meccset kell játszania a San Jose Sharsknak

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság rájátszásában a Colorado Avalanche hosszabbítás után 4–3-ra nyert a San Jose Sharks ellen, így a hetedik mérkőzés dönt a párharc továbbjutójáról. A Boston Bruins 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Columbus Blue Jacketset.

NHL: ismét előnyben a Boston és a San Jose

Másfél perccel a rendes játékidő vége előtt David Pastrnak második találatával 4–3-ra nyert a Boston Bruins a Columbus Blue Jackets ellen az NHL Keleti főcsoportjának elődöntőjében, és 3–2-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban. A nap másik meccsén Tomás Hertl volt a hős, a cseh center duplájával fordított 2–1-re a San Jose Sharks, és vezet összesítésben 3–2-re a Colorado Avalanche ellen Nyugaton.

NHL: a Boston és a Colorado is egyenlített a párharcában

A Boston Bruins 4–1-re legyőzte a Columbus Blue Jacketset az NHL rájátszásának második körében, a főcsoport-elődöntőben Keleten, ezzel 2–2-re egyenlített a két csapat párharcában. Összesítésben ugyancsak 2–2-re áll a Colorado Avalanche és a San Jose csatája Nyugaton, amelyben a Colorado 3–0-ra nyert a legutóbbi, magyar idő szerint péntek hajnali találkozón.

NHL: egyenlített a Columbus és a Dallas

Miután az első idegenbeli mérkőzését elveszítette, a másodikat már megnyerte és egyenlített az NHL főcsoport-elődöntőiben a  Columbus Blue Jackets, illetve a Dallas Stars jégkorongcsapata.

NHL: a Boston megállította az eddig veretlen Columbust

A főcsoport-elődöntők rajtján is folytatta győzelmi sorozatát a Boston Bruins: a „bocsok” hazai jégen nagy csatát vívtak a Columbus Blue Jackets eddig veretlen legénységével, és hosszabbítást követően 3–2-re legyűrték az alapszakaszgyőztes Tampát kisöprő ellenfelet. Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) másik csütörtöki mérkőzésén a St. Louis Blues hazai pályán szintén 3–2-re verte meg a Dallas Starst.

NHL: hetedik meccset nyert a Bruins; kilencgólos dráma San Joséban

A Boston Bruins és a San Jose Sharks is a párharc hetedik mérkőzését megnyerve jutott tovább a főcsoport-elődöntőkbe az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) rájátszásában.

NHL: a Boston tíz-, a Dallas hatgólos meccsen egyenlített

A Colorado Avalanche egy győzelemre került a továbbjutástól, miután hosszabbításban harmadjára is nyert a Calgary Flames ellen az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) rájátszásának szerdai játéknapján.

NHL: előnyben a címvédő; 4–0-val nyitott a Calgary

A címvédő Washington Capitals és a Nyugati főcsoportgyőztes Calgary Flames is győzelemmel kezdte az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszását: a fővárosiak Nicklas Bäckström duplájára alapozva 4–2-re verték meg a Carolina Hurricanest, míg a kanadaiak a szintén két gólt ütő Matthew Tkachuk vezérletével 4–0-ra múlták felül a Colorado Avalanche együttesét.

Videó: „Nem ejtünk foglyokat!” – motivációs beszéd McGregor módra

Conor McGregor ketrecharcos volt a Boston Bruins–Columbus Blue Jackets (2–1) NHL-mérkőzés díszvendége. Az észak-amerikai jégkorongliga ír nagykövete a Szent Patrik napja alkalmából tartott bostoni megemlékezésre is hivatalos volt, de előtte beugrott a hokimeccsre, hogy bedobja a korongot. A találkozót megelőzően motivációs beszédet tartott a Bruins öltözőjében, és nem okozott csalódást.

NHL: a Pittsburgh véget vetett a Boston 19 meccses sorozatának

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján a Pittsburgh Penguins hazai pályán 4–2-re legyőzte a Boston Bruinst, ezzel véget vetve vendége 19 mérkőzésből álló pontszerző sorozatának. A Boston január óta nem kapott ki a rendes játékidőben, korábban csak az 1940/41-es szezonban tudhatott jobb szériát maga mögött, amikor 23 egymást követő összecsapáson is pontokat gyűjtött. A nyugati listavezető Calgary Flames négy meccs után győzött újra, a Vegas Golden Knights elleni sikerrel konferenciája első helyére ugrott.

NHL: a Boston véget vetett a listavezető nagyszerű sorozatának

A Boston Bruins hazai pályán verte 4–1-re az előző tíz mérkőzését megnyerő, listavezető Tampa Bay Lightning csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

NHL: megszakadt a Boston Bruins győzelmi sorozata

A St. Louis Blues otthonában szakadt meg a Boston Bruins hét mérkőzés óta tartó győzelmi szériája: a hazaiak nagy csatában, szétütéssel győztek a Keleti főcsoport második helyén álló vendégek ellen.

NHL: 1–4-ről fordított a Devils; megint kikapott az Anaheim

Az Anaheim Ducks hazai környezetben 3–0-s vereséget szenvedett a Boston Bruinstól, míg a New Jersey Devils 4–1-es hátrányból felállva 5–4-re legyőzte hosszabbítás után a Minnesota Wildot az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NHL: egy nagy széria véget ért, de van helyette egy másik

A Boston Bruins 6–3-as hazai győzelmével véget vetett a Chicago Blackhawks hetes sikerszériájának az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján. Egy másik nagy sorozat ellenben tovább íródott: a Nyugati főcsoport hetedik helyén álló St. Louis Blues gólparádét rendezett a New Jersey Devils ellen (8–3), ezzel elkönyvelte egymást követő hetedik győzelmét.

NHL: 89 évesen elhunyt a liga első igazi „iron manje”

Január 29-én, kedden 89 éves korában elhunyt az NHL első igazi „iron manje”, aki a hőskorban apró termete és a védőfelszerelések hiánya ellenére több mint ezer meccset húzott le sorozatban.

NHL: a Boston öt év után tudott győzni a Washington ellen

A Boston Bruins 2014 óta először tudta legyőzni a bajnoki címvédő Washington Capitalst az észak-amerikai jégkorongbajnokságban (NHL) – a bostoniak egygólos meccset nyertek meg a fővárosban.