Serie A: két öngól és 4–1-es siker – Nagy Ádámék szinte biztosan bent maradnak

Nagy Ádám csapata, a Bologna 4–1-re megverte hazai környezetben a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának hétfői játéknapján, ezzel gyakorlatilag biztossá tette a bennmaradását. A magyar válogatott középpályás végig a kispadon ült.

Serie A: három gól és három piros a Milan–Bologna meccsen

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 35. fordulójának hétfő estére maradt meccsén a nemzetközi kupaszereplést érő helyekért harcoló Milan otthon 2–1-re legyőzte a Nagy Ádámot a meccsre nem nevező, bennmaradásért küzdő Bolognát.

Serie A: a hajrában aratott fontos győzelmet a Bologna

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szombati játéknapján a Bologna hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott az Empoli ellen.

Serie A: ez nem a Samp kapusának napja volt, hibái után nyert a Bologna

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Bologna az év egyik legkomikusabb öngóljával és egy ritkán látható szabadrúgásgóllal legyőzte a Sampdoriát. Nagy Ádám a kispadon ülte végig a mérkőzést. A Lazio Szergej Milinkovics-Szavics óvodás butasága miatt több mint egy félidőn át emberhátrányban játszva szenvedett vereséget hazai pályán a sereghajtó Chievótól. Schäfer András nem került be a Genoa meccskeretébe, a csapat nélküle kapott ki a Torinótól.

Videó: kétszer akart öklözni a kapus, egyszer vetődni, 3 gól lett belőle

Tizenöt perc alatt két gólt is kapott szabadrúgásból a Sampdoria a Bolognától az olasz élvonal (Serie A) 33. fordulójában, ráadásul mindkettőnél bőven benne volt a gólban a vendégek kapusa, Emil Audero. Az olasz futballista ugyanis mindkét helyzetnél úgy gondolta, ki tudja öklözni a labdát, ám mindkétszer tévedett. Méghozzá elég nagyot… Aztán a harmadik bolognai gólnál feltette a koronát a teljesítményére.

Serie A: három perc alatt két büntető, nyert a Bologna

Elmozdult az olasz labdarúgó-bajnokság kieső helyéről a Bologna, amely hazai pályán a chilei válogatott középpályás, Erick Pulgar két büntetőjével, illetve a felfutó balhátvéd, Mitchell Dijks találatával 3–0-ra legyőzte az utolsó helyen álló Chievót.

Serie A: Nagy Ádám karácsony óta először kezdett bajnokin

Az Atalanta negyedóra alatt elintézte a Bolognát a Serie A csütörtöki játéknapján. A vendégeknél Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

Bologna: gólöröm közben sérült meg Nagy Ádám csapattársa

Combsérülés miatt két-három hetes kihagyás vár Mattia Destróra, a Bologna olasz labdarúgójára.

Serie A: Nagy Ádám nélkül aratott drámai győzelmet a Bologna

Az olasz bajnokság 29. fordulójában a Nagy Ádám nélkül játszó Bologna elképesztő végjáték után gazdagodott fontos három ponttal a Sassuolo ellen. Ennek köszönhetően elmozdult a kiesést jelentő 18. helyről a tabellán – a győztes gólt a három perccel korábban csereként pályára lépő Mattia Destro szerezte a 96. percben.

Bayern vagy Dortmund? Különös milánói–római csata a BL-ért

A márciusi Európa-bajnoki selejtezők miatt megtartott bajnoki szünetet követően megkezdődik az európai bajnokságok hosszú hajrája. A csapatoknak másfél hónapjuk maradt arra, hogy megmaradt energiájukat összeszedve vágtassanak egyet a bajnoki cím, a BL-szereplés vagy a bennmaradás reményében. Ebben a részben a Bundesliga és a Serie A helyzetét elemezzük.

Serie A: Nagy Ádámé a negyedik legjobb mutató Olaszországban

A calcioatalanta.it oldal közzétette, hogy meccsenként átlagosan melyik játékosok teszik meg a legnagyobb távot, ezen a listán pedig igen előkelő helyen áll a magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám.

Serie A: idegenben győzött a Nagy Ádám nélküli Bologna

A Bologna 3–2-re legyőzte a Torinót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában.

Serie A: Nagy Ádám csapata három vereség után nyert ismét

Nagy Ádám csapata, a Bologna hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában. A magyar válogatott középpályást nem cserélték be, így a legutóbbi nyolc bajnoki mérkőzésből hétszer végig a kispadon ült.

Serie A: argentin csúcstalálkozó Udinében, kikaptak Nagyék

Az Udinese Nagy Ádám együttesét, a Bolognát, míg a Sampdoria a SPAL-t győzte le 2–1-re az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Genoa hiába futballozott majd' egy órán át emberelőnyben, nem tudott gólt szerezni a Frosinone ellen (0–0). Schäfer András nem került be a genovai csapatba.

Inter: Weisz Árpád előtt tiszteleg a milánói kiállítás

Milánóban Ha a fasizmus pályára lép című kiállítás nyílt, amely Weisz Árpád előtt tiszteleg.

Serie A: negatív idényrekordba szaladt a Juventus, de így is nyert

A Juventus Paulo Dybala góljával 1–0-ra nyert Bolognában, Nagy Ádám együttese ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában. A magyar középpályás nem lépett pályára. A Sassuolo a SPAL-lal, a Chievo a Genoával játszott döntetlent saját közönsége előtt – utóbbiban Schäfer András nem került be a mérkőzésre nevezett keretbe.

Serie A: Nagy Ádám nélkül kapott ki a Bologna Rómában

Az olasz élvonalbeli bajnokság 24. fordulójának záró mérkőzésén a Nagy Ádám nélkül felálló Bologna a Roma otthonába látogatott, ám nem lett jó vége a kirándulásnak: a magyar középpályását végig a kispadon tartó vendégek 2–1-re kikaptak.

Serie A: a kolumbiai gólvágónál idén senki sem jobb!

A Bologna 1–1-es döntetlent játszott a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában.

Serie A: az utolsó csepp a pohárban? Az Inter kikapott a Bolognától

Lehet, hogy Szinisa Mihajlovics első meccse a Bologna kispadján az utolsó volt Luciano Spalletti számára az Interén. A Nagy Ádámot végig a kispadon tartó vendégcsapat 1–0-s győzelmet aratott a San Siróban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában, veszélybe sodorva a milánói sztárcsapat vezetőedzőjének állását.

Mit ígér Schäfernek és Nagy Ádámnak a Mercato?

Az egyik magyar középpályásnak új csapatot, a másiknak új edzőt és riválist hozott a téli átigazolási időszak, de mire számíthat a továbbiakban Schäfer András és Nagy Ádám a Serie A-ban?