Úszás: Bohus olimpiai A-szintet úszott 100 m háton

Bohus Richárd olimpiai A-szintet úszott 100 méter háton pénteken a Győrben zajló Scitec Openen.

Rp. úszó ob: Bohus két csúcsot döntött; Hosszú ezüstjei

Parádésan indult a kaposvári rövid pályás országos bajnokság záró napja, a verseny elején ugyanis sorra dőltek az országos csúcsok, Bohus Richárd például húsz percen belül előbb a száz, majd az ötven hát rekordját is megjavította, míg a kettő között Késely Ajna 1500 gyorson úszta minden idők legjobbját. Hosszú Katinka aranytriplája ezúttal elmaradt, 100 pillangón nyert, előtte 50 mellen, utána 200 gyorson viszont második lett – utóbbi távon Jakabos Zsuzsanna két századdal előzte meg, Hosszú ugyanakkor így is 10 arannyal és 2 ezüsttel zárta az eseményt. Az egyesületek pontversenyét a zárónapon négy elsőséget is begyűjtő Győri Úszó Klub nyerte meg.

Rp. úszó Eb: Késely Ajna bronz-, a férfiváltó ezüstérmes!

Késely Ajna bronzérmet szerzett a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon a női 400 méter gyors döntőjében. Az utolsó számban, a férfi 4x50 méteres vegyes váltó fináléjában a magyar csapat remek hajrával ezüstérmes lett.

Rp. úszó Eb: Késely 400 gyorson, a férfi vegyes váltó országos csúccsal döntős

Késely Ajna (400 méter gyors), valamint a férfi 4x50 méteres vegyes váltó is bejutott a döntőbe vasárnap a Glasgow-ban zajló rövid pályás Európa-bajnokság zárónapján.

Rp. úszó Eb: Késely ezüstje 800-on, Hosszú a legjobb idővel döntős

Holló Balázs nagyot hajrával kevéssel maradt le a dobogóról a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében, ugyanitt Gyurta Gergely a hetedik lett.

Rp. úszó Eb: két magyar döntős férfi 400 méter vegyesen

Holló Balázs és Gyurta Gergely révén két magyar döntős is lesz 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság második napján. A délelőtti előfutamok során az elődöntőbe jutott a 100 méter háton országos csúcsot úszó Bohus Richárd, 100 méter vegyesen Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna, valamint 50 méter pillangón Bordás Beatrix.

Vizes vb: Bohus és Sztankovics elődöntős, Kalmár olimpiai szintidőt úszott

Bohus Richárd férfi 50 méter háton, Sztankovics Anna női 50 méter mellen bejutott az elődöntőbe a kvangdzsui vizes világbajnokságon. Férfi 1500 méter gyorson Kalmár Ákos századra pontosan megúszta az olimpiai szintidőt.

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer világbajnok 200 vegyesen

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer lett világbajnok 200 méter vegyesen! Háromszoros olimpiai bajnokunk a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon sem talált legyőzőre, így Barcelona, Kazany és Budapest után ismét aranyérmes lett ebben a versenyszámban. Szabó Szebasztián 50 pillangón az ötödik helyen végzett, Kozma Dominik a hatodik legjobb idővel döntős 200 gyorson. Bohus Richárd 100 háton nem jutott be a fináléba.

Vizes vb: Késely Ajna döntős 1500 méter gyorson

Késely Ajna a negyedik idővel jutott döntőbe 1500 méter gyorson hétfőn a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyinek második napján. A délelőtti selejtezőkben érdekelt magyarok közül Kozma Dominik 200 méter gyorson, Bohus Richárd pedig 100 méter háton folytathatja az esti elődöntőkben.

Vizes vb: Hosszú Katinka erődemonstrációt tartott az előfutamban

Vasárnap hajnalban megkezdődött a medencés úszók versenye is a dél-koreai vizes világbajnokságon: Hosszú Katinka minden idők hetedik legjobb idejével ment tovább az elődöntőbe, de Késely Ajna egyéni csúcsa, Szabó Szebasztián erős mezőnyből való továbbjutása, vagy a férfi gyorsváltó olimpiai kvótaszerzése is biztató.

Úszás: Thaiföldön és Arizonában készülnek úszóink

A téli időszak a felkészülésé – és ezzel együtt többnyire az edzőtáborozásé is az úszóknál.

Úszás: Bohus Richárd magyar csúcsot úszott 50 méter háton

Bohus Richárd országos csúcsot állított fel 50 méteres hátúszásban a győri nemzetközi versenyen szombaton, 50-es medencében – tudatta a szövetség az MTI-vel.

Rp. úszó ob: Bohus 50 háton új országos csúcsot úszott

Bohus Richárd 50 méter háton országos csúcsot állított fel csütörtökön, a Százhalombattán zajló rövid pályás úszó országos bajnokság második napján.

Úszó-vk: Chad le Clos akkora tapsot kapott, hogy félig magyarnak számít – Cseh

A férfiaknál Lakatos Dávid nagyszerű úszással ezüstérmet szerzett 1500 gyorson a Duna Arénában zajló budapesti rövid pályás úszóvilágkupa pénteki, délutáni fináléjában. Cseh László 200 vegyesen ezüstérmes lett, míg Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen a harmadik helyen csapott a célba. Velük beszélgetett az NSO Tv stábja.

Videó: a magyar váltó interjú közben tudta meg, döntős lett

Mint beszámoltunk róla, a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon a mix 4x100 méteres gyorsváltó előfutamaiban a magyar csapat Bohus Richárd, Lobanovszkij Maxim, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána összeállításban a 4. lett (3:30.80), és a hetedik legjobb idővel bejutott az esti fináléba. Az úszók ezt az interjú közben tudták meg...

Úszó Eb: Hosszú Katinka visszalépett a 200 háttól

Utolsó előtti napjához érkezett a glasgow-i úszó Európa-bajnokság, a szerdai, délelőtti előfutamok mindegyikében akadt magyar érdekeltség. Hosszú Katinka visszalépett a 200 hát előfutamaitól, míg Burián Katalin a második legjobb idővel középdöntőbe jutott. Ugyancsak középdöntős 100 pillangón Milák Kristóf és Cseh László, illetve 50 mellen Sztankovics Anna. A mix 4x100 m gyorsváltó este a döntőben lesz érdekelt.

Milák Kristóf Európa-bajnok, Kenderesi Tamás a második!

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság harmadik napjának estéjén első magyarként Németh Nándor 100 gyorson a hatodik helyen végzett. Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána is döntőbe került női 200 pillangón. A nap magyar zárásaként Milák Kristóf ritkán látható domináns úszással Európa-bajnoki aranyérmes lett 200 pillangón, míg mögötte Kenderesi Tamás is remek úszással szerezte meg az ezüstérmet.

Úszó Eb: ezúttal Jakabos jött ki rosszul a magyar harcból

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság harmadik napján a délelőtti selejtezők során ezúttal a nők 200 méteres pillangó számában alakult ki magyar belharc, amelyből Szilágyi Liliána és Kapás Boglárka jött ki győztesen. Jakabos Zsuzsanna hiába úszta összesítésben az ötödik legjobb időt, nem folytathatja, mivel a szabályok szerint egy nemzetből csak a két leggyorsabb juthat tovább. 200 vegyesen Verrasztó Dávid, 100 háton Bohus Richárd, 200 mellen Horváth Dávid ment tovább a délutáni elődöntőbe. A 4x200-as férfi gyorsváltónknak ugyanakkor nem sikerült a döntőbe jutás.

Úszó Eb: Milák és Kenderesi elődöntős, Biczó és Cseh a szabályok áldozata

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság második napján a délelőtti selejtezők során férfi 100 méter gyorson Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd is medencébe ugrott – Kozma (49.11) és Németh (48.93) bejutott a középdöntőbe, Holoda és Bohus azonban nem ment tovább. Női 100 méter mellen Sztankovics Anna 1:08.05-tel összesítésben a 11. helyen továbblépett a szám középdöntőjébe, míg Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel a 35. legjobb volt, ez nem ért elődöntőt. Férfi 200 méter pillangón keserű lehet a szájízünk: noha Milák Kristóf az 1., Kenderesi Tamás pedig összesítésben a 2. legjobb idővel jutott tovább a középdöntőbe, a 3. leggyorsabb Biczó Bence és az 5. Cseh László a szabályok értelmében nem folytathatja, egy nemzetből ugyanis csak a két leggyorsabb mehetett tovább. Női 50 méter háton Burián Katalin (28.94) 25.-ként nem döntőzhet, mix 4x200 méter gyorsváltónk viszont hetedikként ott lesz az esti fináléban.