Kajak-kenu: Bármilyen nehéz helyzetből ki tudok keveredni – Bodonyi

Minden létező rossz megtörtént a Szegeden két vb-aranyérmet szerző Bodonyi Dórával, aki azáltal, hogy a „lesajnált” négyessel és K–1 5000 méteren is nyert, a kajak örökös bajnoka lett.

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra egyéniben harmadszor világbajnok

A szegedi kajak-kenu világbajnokság utolsó napját az 5000 méteres döntők zárják. A női C–1-es fináléban Lakatos Zsanett a negyedik helyen zárt. Ugyanebben a számban a férfiaknál Adolf Balázs nagy csatában ezüstöt szerzett. A kajakosoknál Bodonyi Dóra sorozatban harmadszor lett aranyérmes, Noé Bálintnak nem volt esélye az éremre.

Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

Európai Játékok: Kopasz 5000 méteren is aranyat nyert

Kopasz Bálint aranyérmet nyert kajak egyes 5000 méteren a minszki Európai Játékokon.

Európai Játékok: Bodonyi második lett, óv a magyar csapat az aranyéremért

Bodonyi Dóra rendkívül szoros versenyen épphogy lecsúszott az aranyéremről női K–1 5000 méteren az Európai Játékokon Minszkben. A győztes Marina Litvincsuk későn érkezett meg a rajtgépbe, ezért a magyar csapat megóvta a végeredményt.

Év sportolója gála: Egységben az erő

Tavaly óta már a hagyományos csapatsportágakban és az egyéni sportágak csapatversenyeiben szereplők teljesítményét is díjazzák a sportújságírók.

Kajak-kenu vb: „Csak kint a stégen mertük igazán elhinni, hogy mi győztünk”

Elégedetten és boldogan értékelték teljesítményüket a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnap kora délutáni döntőiben érmes magyar egységek tagjai.

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

Kajak-kenu Eb: aranyérmes a női kajaknégyes, két ezüst K–1 1000 méteren

A magyar versenyzők négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntőiben.

Kajak-kenu: hat magyar érem a szombati termés Szegeden

Hat érmet, három-három ezüstöt és bronzot szereztek a magyar versenyzők a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa szombati versenynapján. Bodonyi Dóra K–1 500 méteren, Kopasz Bálint pedig K– 1 1000 méteren nyert ezüstérmet, Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó a kenu kettesek 500 méteres távján végzett a második helyen.

Kajak-kenu: harmadik hellyel tért vissza Douchev-Janics

A K–2 500 méteren elért harmadik hellyel tért vissza a versenyzéshez a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, aki győri klubtársával, Bordács Blankával ült egy hajóban a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

Kajak-kenu vb: magyarok a dobogó tetején – képgaléria

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak kettős és a női kajak négyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajak négyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu páros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és összesen tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot. Tekintse meg a záró napon készült legjobb fotókat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra aranyérmes lett 5000 méteren

Bodonyi Dóra nyerte meg a női K–1 5000 méteres döntőt a racicei kajak-kenu világbajnokságon – ezzel öt aranyat szerzett a magyar küldöttség.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu vb: „Ha edzésen evezünk hasonlóan, azt mondjuk, jó volt, de itt...”

Mint ismert, péntek délelőtt a férfi 1000 méteres kajaknégyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként jutott be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenukettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros, valamint Bodonyi Dóra is. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenukettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, Fekete Ádám, Kopasz Bálint és a férfi 500 méteres kajaknégyes is az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu Eb: egy-egy arany és ezüst 5000 méteren

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet nyertek a vasárnap délutáni 5000 méteres döntőkben plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon, így 10 első, 3 második és 3 harmadik hellyel, minden idők egyik legjobb szereplésével zárták a kontinensviadalt.