?>
Formula E: Vandoorne nyerte meg az idény utolsó futamát

Stoffel Vandoorne győzelmével ért véget a Formula E 2019–2020-as idénye. A belga versenyző mögött a mercedeses csapattársa, Nyck de Vries, illetve Sébastien Buemi látta meg a kockás zászlót a szezonzáró versenysorozat utolsó fordulójában, Berlinben.

Formula E: Rowlandé az idény utolsó előtti győzelme Berlinben

A pole pozícióból rajtoló Oliver Rowland nyerte meg a Formula E berlini idényzárójának ötödik versenyét. A brit pilóta mögött Robin Frijns és René Rast ért célba. Az előző viadalon a bajnoki címet már bebiztosító António Félix da Costa egy futam végi technikai probléma miatt nem szerzett pontot a szezon utolsó előtti viadalán.

Formula E: Vergne győzött, Da Costáé lett a bajnoki cím

Jean-Éric Vergne aratott győzelmet a Formula E 2019–2020-as szezonját lezáró versenysorozat negyedik futamán Berlinben. Mögötte csapattársa, António Félix da Costa szelte át a célvonalat, amivel nemcsak csapata, a DS Techeetac konstruktőri, hanem a saját címét is bebiztosította két fordulóval a vége előtt! A harmadik helyen a Nissan e.dams svájci pilótája, Sébastien Buemi zárt.

Formula E: Günther nyerte meg a 3. versenyt Berlinben

A futam végén előzte meg a pole pozícióból induló és addig az élen haladó Jean-Éric Vergne-t Maximilian Günther, és bár az utolsó méterekig védekeznie kellett, megnyerte az idényzáró versenysorozat harmadik fordulóját Berlinben. A második helyen Robin Frijns látta meg a kockás zászlót, míg a harmadik helyen Vergne végzett. A bajnoki éllovas António Félix da Costa a negyedik helyen ért célba.

Formula E: Da Costa rekordot döntött újabb győzelmével

António Félix da Costa aratott győzelmet a Formula E 2019–2020-as kiírásának hetedik, egyben második berlini versenyén. A sorozatban harmadik sikerének köszönhetően rekordot döntő portugál így tovább növelte előnyét az összetettben. A második Sébastien Buemi lett, míg harmadikként Lucas di Grassi szelte át a célvonalat.

Formula E: elkapta az elnök a koronavírust, kihagyja az idényzárót

Az Instagramon közölte Alejando Agag, a Formula E elnöke, hogy pozitív lett az idényzáró versenyek előtt elvégzett koronavírustesztje, ezért csak a hotelszobájából tekinthette meg a berlini futamok nyitó viadalát.

Formula E: Da Costa győzött, és növelte előnyét az összetettben

António Félix da Costa rajt-cél győzelmével vette kezdetét a Formula E idényzáró versenydömpingje Berlinben. A portugál versenyző mögött André Lotterer és Sam Bird látta meg a kockás zászlót a nyitó futamon. Da Costa az idénybéli második győzelmével egyértelműen a bajnoki cím első számú esélyesévé lépett elő.

Formula E: jön az autósport történelmének legintenzívebb idényzárója!

Augusztus 5. és 13. között hat versenyt bonyolítanak le az elektronikus motorral hajtott formulaautók számára kiírt Formula E-ben. A nem mindennapi idényzárónak Berlin ad otthont, ahol egy kissé átalakult mezőny csap össze a végső győzelmekért. Íme, minden tudnivaló a Formula E bajnoki hajrájáról!

Tenisz: több száz néző előtt rendeznek bemutatót Berlinben

Több száz néző részvételével rendeznek július közepén meghívásos tenisztornát Berlinben.

Négy gólt rúgott a berlini derbin a Hertha, Dárdai Mártonnal a kispadon

A Hertha BSC hazai pályán 4–0-ra legyőzte a rivális Union Berlint a német labdarúgó élvonal, a Bundesliga 27. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Röplabda: jövőre is Berlinben lesz a női és a férfi BL-döntő

Ahogy idén, úgy jövőre is Berlinben rendezik a férfi és női röplabda Bajnokok Ligája döntőjét.

Atlétika: világcsúcs a maratonin és 44 ezer futó Berlinben

A kenyai Eliud Kipchoge 2:01:39 órás eredménnyel megjavította a világcsúcsot a vasárnapi Berlin Marathonon.

Atlétikai Eb: Szalpeter döbbenetes baki miatt maradt le a dobogóról

A kalapácsvető Gyurátz Réka a 9., a magyar női 4x100 méteres váltó a 13. helyen végzett a berlini atlétikai Európa-bajnokságon. 5000 méteren óriási tragédiát élt át Lonah Chemtai Szalpeter, a 10 ezres Európa-bajnok egy körrel előbb ünnepelt, így végül lemaradt a dobogóról.

Atlétikai Eb: különleges helyszínen tartják az éremátadókat

A berlini Olimpiai Stadion mellett egy különleges helyszíne is lesz az augusztusi atlétikai Európa-bajnokságnak, ugyanis az utcai számok célját a belvárosi Breitscheid téren alakítják ki, ahol az ünnepélyes éremosztásokat is tartják majd.

Kép: ez a látvány fogadta a Hertha és a Darmstadt játékosait

Mint ismert, a hétfői berlini terrortámadás áldozataira egyperces néma gyászszünettel emlékeztek meg a német labdarúgó-bajnokság keddi és szerdai mérkőzései előtt. A Hertha BSC–Darmstadt találkozót megelőzően a játékosok a pályán, míg a szurkolók a lelátón emlékeztek az elhunytakra.

Hertha: Dárdaiék a tragédia helyszínén emlékeztek – kép

Esti bajnoki mérkőzése előtt szerdán a hétfői berlini merénylet helyszínén emlékezett az áldozatokra a Hertha BSC labdarúgócsapata.

Bundesliga: gyászszünettel kezdődik az összes hétközi mérkőzés

Egyperces csenddel emlékeznek a hétfői berlini terrortámadás áldozataira a német labdarúgó-bajnokság keddi és szerdai mérkőzései előtt.

Berlin: fekete-fehér Hertha-címer, gyászol a klub

A Hertha BSC Twitter-csatornáján a gyász jeléül fekete-fehérre változtatta meg profilképét. „Szomorúak és sokkoltak vagyunk. A gondolataink az áldozatokkal és családjukkal vannak. Maradj erős, Berlin!” – üzent a német főváros legnagyobb klubja a karácsonyi vásáron történt, 12 halálos áldozatot követelő támadás után.

A Hertha legyőzésével ismét a Bundesliga élére állt a Leipzig

Hazai győzelem a Bundesliga „magyar rangadóján”: a Leipzig – Gulácsi Péterrel a kapujában – 2–0-ra győzött Dárdai Pál csapata, a Hertha ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján.

Németország: hódít a biznisz, amibe Neuer is beszállt

Egyre jobban beindult a Staramba, sorban köti a cég az új szerződéseket a nagyobbnál nagyobb futballklubokkal. A startupot többek között korábbi futballisták alapították, befektetőként Manuel Neuer és Hasan Salihamidzic is invesztál a projektbe. A termékekért odavannak a rajongók, és nem kizárt, hogy a karácsonyfa alatt egy Dárdai Pálnak is örülhetnek majd a szurkolók.