Benfica U23: Csoboth-gólpassz és két kiharcolt 11-es

A Benfica U23-as csapata a 18 éves, korosztályos magyar válogatott Csoboth Kevin hathatós közreműködésével győzött tegnap 3–2-re az U23-as portugál bajnokság rájátszásában, az addig listavezető Rio Ave vendégeként.

Frankfurt: „Büszkék vagyunk arra, hogy mi képviselhetjük Németországot”

Mint beszámoltunk róla, a Frankfurt 2–0-ra legyőzte a Benficát a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, így kétgólos hátrányt ledolgozva bejutott a legjobb négy közé. A frankfurtiak 39 év után kerültek be ismét nemzetközi kupa elődöntőjébe, valamint egyedüli német csapatként maradtak talpon a nemzetközi porondon. A hatalmas sikert követően eksztázisban értékeltek a játékosok és a vezetők is.

Benfica: a szupertehetség ügynöke kibabrálhat a klubbal

A portugál Record című lap információi szerint nemcsak a csütörtöki Európa-liga-búcsú miatt élhet át nehéz időszakot a Benfica vezetősége. A klub szeretné meghosszabbítani a 19 esztendős Joao Félix szerződését, úgy, hogy az abban szereplő kivásárlási záradékot a jelenlegi 120 millió euróról 200 millióra emelnék, csakhogy a labdarúgó ügynöke, (a Cristiano Ronaldót is képviselő) Jorge Mendes elzárkózik a megállapodástól és blokkolja a tárgyalásokat.

A Frankfurt 39 év után újra nemzetközi kupa elődöntőjében

Az Európa-liga negyeddöntője visszavágóinak meglepetését az Eintracht Frankfurt szolgáltatta: az első meccsen összeszedett kétgólos hátrányát ledolgozva továbbjutott, és 39 év után készülhet ismét nemzetközi kupa elődöntőjére. A Slavia Praha szép halált halt a Stamford Bridge-en, a Chelsea otthonában, a három gól azonban még a győzelemhez is kevés volt. A Valencia biztosan jutott a négy közé a Villarrealt ismét legyőzve.

El: két Benfica-szurkoló csúnyán elnézte, hol lesz a visszavágó

Álvaro Oliveira és a barátja nagy Benfica-szurkoló. Hetek óta tervezgették, hogy elutaznak az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágójára Németországba. Autóba is ültek, és célba vették Frankfurtot. 16 és fél órán át vezettek Lisszabonból, mielőtt megérkeztek célállomásukra – csakhogy az Eintracht otthona, Frankfurt am Main helyett a 600 kilométerrel keletebbre fekvő, egykori kelet-németországi Frankfurtba (Oder) utaztak.

Bundesliga: megvan a megállapodás, Luka Jovics aláírt! – hivatalos

Az Eintracht Frankfurt élt az opciós jogával és kivásárolta a Benficától Luka Jovicsot – jelentette be a német együttes hivatalos honlapja. A szerb támadó 2023 nyaráig írt alá a klubnál. Bár a közlemény nem tér ki rá, lapértesülések szerint 7 millió euróba került a kölcsönszerződés véglegesítése.

Videó: öccsével együtt ünnepelte gólját a Benfica szupertehetsége

A Benfica 19 éves támadója, Joao Félix a Frankfurt elleni Európa-liga-negyeddöntőn szerzett mesterhármasával valósággal berobbant a nemzetközi labdarúgásba. A portugál szupertehetség a hétvégén sem tétlenkedett, a Setúbal elleni bajnokin (4–2) ő szerezte csapata harmadik gólját. A játékos 15 éves öccse, Hugo Félix, aki egyébként a Benfica utánpótlásában szerepel, a partvonalról figyelhette testvére találatát, azt követően pedig együtt ünnepeltek. A történtekről természetesen felvétel is készült.

Joao Félix: Mr. 120 millió, Portugália legjobbja, akit CR is megnézett

A Benfica stadionjában minden hazai mérkőzés előtt a találkozóra érkezett újságírók a főbejárat mellett egy kis szobában vehetik át akkreditációjukat, és ebben a szobában egy kis asztalon általában van egy papírlap is, amely azon csapatok nevét tartalmazza, melyek megfigyelőt küldtek az adott meccsre. Ez a papiros számtalan pletykát fordított át szalagcímbe a lapokban, s ez minden bizonnyal így lesz a 19 éves Joao Félix kapcsán is, aki az elmúlt héten megszerezte felnőttpályafutása első mesterhármasát a Frankfurt elleni Európa-liga-találkozón.

Real Madrid: döntöttek, Jovics az első számú kiszemelt – sajtóhír

A Marca beszámolója szerint a Real Madrid vezetősége döntött, hosszú mérlegelés után Luka Jovicsot jelölte meg a királyi gárda első számú kiszemeltnek a nyári átigazolási piacon.

El: minimális előnyben a Chelsea; az elődöntő kapujában a Benfica

Óriási lépést tett a továbbjutás felé a portugál Benfica a labdarúgó Európa-ligában, miután a negyeddöntő első meccsén 4–2-re legyőzte a német Eintracht Frankfurtot. A Chelsea egygólos előnyből várhatja a Slavia Praha elleni visszavágót. A Valencia a hosszabbításban kétszer is betalált a Villarreal ellen, s 3–1-re nyert a spanyol párharc első meccsén.

El: a negyeddöntő 1. mérkőzéseinek eredménykövetése – ÉLŐ!

A negyeddöntőjéhez érkezett a labdarúgó Európa-liga, kövesse az első mérkőzések alakulását élő eredménykövetőnk segítségével!

Portugália: sírva könyörgött az edző, fújják le a meccset

Egy szörnyű tragédia miatt másfél perccel hamarabb ért véget a portugál ifjúsági ligában a Benfica–Braga labdarúgó-mérkőzés.

Férfi kézi: Toft Hansen távozik Veszprémből, Portugáliába igazol

René Toft Hansen olimpiai, világ- és Európa-bajnok dán beálló az idény végén távozik a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatától.

Ajax: a Juve beelőzi a Barcát a tehetségért vívott harcban?

A Tuttosport értesülése szerint a Serie A-ban szereplő Juventus az Ajax fiatal védőjével, Matthijs de Ligttel erősítené meg a keretét.

Arsenal–Napoli az Európa-liga negyeddöntőjében, összejöhet az „angol” finálé

Pénteken kisorsolták a negyeddöntő párosítását a labdarúgó Európa-ligában. A „slágermeccs” egyből az elején kialakult, az olasz Napoli az angol Arsenalt kapta meg. A Chelsea a Slavia Prahával csap össze, rendeznek spanyol párharcot is a legjobb nyolc között, a Villarreal ugyanis a Valenciával játszik.

BL/El: minden információ a pénteki sorsolásról egy helyen!

Pénteken Nyonra szegeződik a futballimádók tekintete: déltől a Bajnokok Ligájában, 13 órától az Európa-ligában sorsolnak. Március 15-én nem csupán a negyeddöntők programját, hanem a teljes ágrajzokat is megismerjük.

Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

El: büntetőt hibázott az Inter, nem született gól Frankfurtban

Nem bírt egymással a német ötödik és az olasz negyedik, vagyis az Eintracht Frankfurt és az Internazionale az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, amely gól nélküli döntetlent hozott Németországban. Meglepetésre a Sevilla sem tudott győzni, a spanyolok a Slavia Prahát fogadták, az összecsapás 2–2-vel ért véget, és a Valencia sem szerzett megnyugtató előnyt az FK Krasznodar ellen (2–1). Örülhetett viszont a Villarreal, amely szentpétervári 3–1-es sikerével fél lábbal talán már túl is jutott a Zeniten, valamint a Napoli, amely 3–0-ra verte meg a Salzburgot. A Dinamo Zagreb hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Benficát.

Juventus: 120 millió eurós ajánlat a 19 éves portugálért?!

Az As értesülése szerint a Serie A-ban szereplő Juventus a nyáron 120 millió eurós ajánlatot tesz a Benfica portugál tehetségéért, Joao Félixért.

Európa-liga: Kádárék a Chelsea-t, Szoboszlaiék a Napolit kapták

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítását: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Chelsea-t, míg Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a Napolit kapta ellenfélül. Az Eintracht Frankfurt–Internazionale a forduló slágerpárosítása. Az Arsenal a francia Rennes-nel küzd meg a nyolc közé jutásért.