Anglia: apró lépésre a Premier League-től a Leeds

A Leeds United Michael Sollbauer öngóljával 1–0-ra legyőzte a Barnsleyt az angol Championship 44. fordulójának záró mérkőzésén, és hatpontos előnyt szerzett a harmadik helyezett Brentford előtt. Ez azt jelenti, hogy Marcelo Bielsa csapatának az utolsó két fordulóban elég egy pontot szereznie ahhoz, hogy visszajusson az élvonalba.

Anglia: Rooney gólpasszal debütált a Derby Countyban – videó

Jól sikerült Wayne Rooney visszatérése Angliába: a 34 éves csatár gólpasszt adott, csapata, a Derby County pedig 2–1-re legyőzte a Barnsleyt a másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 26. fordulójában.

Kép: beakadt a cipő, ki kellett „vágni” a kapust a hálóból

Meglehetősen szokatlan történéseket kaptak lencsevégre a fotósok a Barnsley Hull City elleni Championship-mérkőzésén. A hazaiak osztrák kapusa, Samuel Sahin-Radlinger cipője beakadt a kapu hálójába, így ollóval kellett kiszabadítani a „fogságból”.

Videó: kirúgták a menedzsert, a szurkolók meghívták inni

Nem megy túl jól mostanában a korábban a Premier League-ben is szereplő Barnsley sora. A jelenleg a másodosztályban küzdő csapat egyelőre csak szenved, 11 mérkőzés után az utolsó előtti, 23. helyen áll egyetlen győzelemmel. A héten annak ellenére menesztették Daniel Stendel menedzsert, hogy sokat köszönhetett neki a csapat, és a szurkolók is szerették. A rajongók ennek megfelelően úgy döntöttek, ünneplésben részesítik a korábban a Hannovert irányító német szakembert.

Videó: ez minden idők legnyugodtabban elvégzett 11-ese?

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 3. fordulójában Lyle Taylor tizenegyesből szerzett góllal mentett pontot a Charltonnak a Barnsley otthonában. A 29 éves csatár a nyomás ellenére nemes egyszerűséggel elsétált a labdáig, majd a kapuba lőtte azt.

Videó: nekifutott a büntetőnek, akkor szólt közbe a videobíró

Egészen furcsa perceket éltek át a szurkolók és a játékosok is a Burnley–Barnsley FA-kupa-találkozón Angliában, mikor a meccs első félidejében a játékvezető büntetőt ítélt a Burnley javára.

Anglia: levelet írt a depressziós szurkolónak a klub

Az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban (League One) szereplő Barnsley egészen különleges meglepetéssel kedveskedett egyik drukkerének. A klub vezérigazgatója a csapat nevében levelet írt a szurkolónak, aki a közösségi médiában mutatott aktivitása alapján depresszióval küzd.

Anglia: edzésen verekedett csapattársával, a szezonban már nem véd a kapus

Az angol Championshipben szereplő Barnsley második számú kapusa, Nick Townsend meglehetősen szokatlan módon szenvedett sérülést, ám ennél csak a labdarúgóklub menedzserének véleménye volt szokatlanabb.

NB I: visszavonul a Vasas korábbi válogatott támadója

Visszavonul az aktív labdarúgástól Ferenczi István, az NB I-es Vasas 39 esztendős támadója – számolt be róla a HLSZ.

Videó: a játékosok meggyőzték a bírót, mégse adjon büntetőt

Olyat sem sűrűn látni futballpályán, mint az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi találkozóján, a 3–1-es vendégsikerrel véget érő Barnsley–Wolverhampton találkozón! A félidei szünet előtt ugyanis a játékvezető büntetőt ítélt, ám amikor a tizenegyespontra mutatott, úgy letámadták a Barnsley játékosai, hogy a bíró elbizonytalanodott. Ki is ment a partjelzőhöz egy rövid megbeszélésre, és végül meggondolta magát, szabadrúgást ítélt kifelé. Az eset a videón 1 perc 6 másodpernél látható.

Anglia: korábbi Chelsea-csatár és egy tulajdonos is érintett a „leleplezős botrányban”

A The Daily Telegraph című brit lap újabb részleteket hozott nyilvánosságra az angol labdarúgás korrupciós hátterét vizsgáló oknyomozóriport-sorozatából. Ezúttal a másodosztály, a Championship három prominens képviselője lepleződött le: Jimmy Floyd Hasselbaink, a Queens Park Rangers menedzsere, Tommy Wright, a Barnsley asszisztense, illetve Massimo Cellino, a Leeds United tulajdonosa érezheti minimum kényelmetlenül magát a megjelent cikkek miatt.

Videó: leesik az áll, olyan trükköt csinált a Pool tehetsége

Valószínűleg fényes karrier előtt áll Ryan Kent, a Liverpool labdarúgócsapatának 18 esztendős játékosa. A rendkívül tehetséges szélső jelenleg kölcsönben a Coventry Citynél szerepel, és a Barnsley elleni mérkőzésen szédületes cselt mutatott be.

Videó: óriási gólt lőtt a Chelsea és a Pool korábbi sztárja

Joe Cole jelenleg az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban (League One) szereplő Coventry City játékosa, ám a 33 esztendős futballista pályafutása során megfordult például a Chelsea-ben és a Liverpoolban is. Az 56-szoros angol válogatott középpályás kedden először lépett pályára új csapatában, és rögtön győztes gólt szerzett, ráadásul nem is akármilyet.

Anglia: 7 órát aludt a stadion wc-jében, cipő nélkül ébredt

Kellemetlen, de vicces eset történt az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban (League One) rendezett Barnsley–Fleetwood Town (0–1) mérkőzésen, amelyen egy hazai drukker „néhány" sör elfogyasztása után a találkozó félidejében elaludt a wc-ben, és hét órán keresztül a stadionban ragadt.

Videó: virágcserepeket találtak a szurkolók, beindult a buli

Az angol harmadosztályban szereplő Barnsley drukkerei nem voltak boldogok, miután csapatuk egy sima, 3–0-s vereségbe szaladt bele a Rochdale elleni bajnokin. Azért nem kell félteni őket, az idegenbe utazó szurkolók feltalálták magukat, és remekül szórakoztak, miután találtak néhány virágcserepet...

Angol Ligakupa: a Barnsley túlórára kényszerítette az Evertont

Megszenvedett a továbbjutásért az angol Ligakupában az Everton, hiszen a 28. percben már 2–0-ra vezető Barnsley kiharcolta a hosszabbítást. A túlórát érő harmadik Everton-gólt szerző Romelu Lukaku aztán a hosszabbításban is betalált – miként Marc Roberts is –, így a végjáték már egyértelmű volt. Nem úgy, mint a mérkőzés nagy része.

Videó: íme, Bajner gólja, amely után „szétlőtte” a szurkolókat!

Bajner Bálint 92. percben szerzett góljával a Notts County labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott a Barnsley FC-vel az angol harmadosztályú bajnokság (League One) 43. fordulójában. A magyar csatár közelről vágta a kapuba a labdát. Nézze meg a találatot és Bajner gólörömét!

Videó: szinte nullszögből lőtt gólt a Barnsley védője

Ritkán látható gólt szerzett Tom Kennedy, a Barnsley védője a Charlton elleni mérkőzésen az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. A találkozó 63. percében Kennedy az alapvonaltól körülbelül két méterre járt, amikor kapura lőtt. A labda a meglepett kapus fölött a hálóba hullott. Íme, a gól!

Videó: szép gólokkal nyert a kiesőjelölt a PL-be pályázó ellen

Valószínűleg sok Reading-szurkoló dobta ki dühösen a fogadószelvényét, miután csapata meglepő, 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Barnsleytól az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 38. fordulójában. A jelenleg 23., kieső helyen álló vendégek az egész mérkőzésen jobban futballoztak a rájátszásra hajtó, 6. hazaiak ellen. Ráadásul az 53. és az 57. percben Reuben Noble-Lazarus és Dale Jenning hatalmas gólt lőtt. Nézze meg a két találatot!

Videó: csodás fogadtatásban részesült a Derby County a bajnokin

Szinte hazai környezetben futballozhatott a Derby County a Barnsley elleni idegenbeli mérkőzésen az angol másodosztályú bajnokság (Championship) 23. fordulójában. A vendégcsapatot hatezer szurkolója – a mérkőzést 16 338 néző tekintette meg az Oakwell Stadionban – kísérte el az észak-angliai városba, ahogy a felvételen is látható, egy tűt sem lehetett leejteni a vendégszektorban. A Derby játékosai előbb tapssal, majd 2–1-es győzelemmel köszönték meg a drukkerek buzdítását.