U17-es vb: „A harmadik meccsen kell bizonyítanunk!”

Mint beszámoltunk róla, kétgólos előnyről játszott döntetlent Ausztráliával a korosztályos magyar válogatott az U17-es labdarúgó-világbajnokságon, így az utolsó csoportmeccsen győznie kell Ecuador ellen a továbbjutáshoz. Preisinger Sándor együttese az első játékrészben Baráth Péter és Zuigeber Ákos góljával közel került a három pont megszerzéséhez, ám a fordulás után állandósuló ausztrál nyomás ellen nem volt ellenszer. A mérkőzés másnapján a szövetségi edző, valamint a magyar csapat játékosa, Balogh Botond nyilatkozott az NSO Tv-nek.

U17-es vb: „Óriási csalódottságot érzek, nagyon bosszant a vereség”

Érthetően szomorú, letört magyar játékosok sétáltak át az interjúfolyosón a Nigéria elleni vesztes U17-es vb-nyitómeccs után. Pedig a találkozó álomszerűen kezdődött, Komáromi György már a harmadik percben vezetést szerzett, a Puskás Akadémia középpályásának gólja ráadásul az első találat volt a tornán.

U17: Parmában már sokszor edzett a felnőttekkel a magyar védő

Megnyerte utolsó felkészülési mérkőzését az október 26-án kezdődő U17-es világbajnokságra készülő magyar korosztályos válogatott, amely a keddi 4–1 után ezúttal 2–1-re győzte le a horvátokat a drávavásárhelyi összecsapáson. A találkozó után a már Parmában futballozó védővel, Balogh Botonddal, illetve a Tutto Mercato Web által Daniele De Rossihoz hasonlított Posztobányi Patrikkal beszélgetett az NSO Tv stábja.

MTK: a Parma két U17-es válogatottat is szerződtetett

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Parma két játékost is szerződtetett az MTK utánpótláscsapatából, Kosznovszky Márkot és Balogh Botondot.

U17: „Ki kellett beszélni” – ez segített a fiúknak a spanyolok elleni meccs után

A spanyolok elleni drámai búcsú után sorsdöntő mérkőzés vár az Európa-bajnokságon az U17-es válogatottra: Belgium ellen száll harcba csütörtökön a világbajnoki indulást érő 5. helyért. Még a negyeddöntő másnapján beszélgettünk Preisinger Sándorral, a helyosztó előtti utolsó edzésen pedig a csapat két tagjával, Balogh Botonddal és Horváth Milánnal első sorban arról, hogyan emésztették meg a Spanyolország elleni meccset.

U17: betonvédelmünk pillérei – akik az Eb-negyeddöntőt kiharcolták

Az írországi Európa-bajnokságon már negyeddöntős U17-es magyar válogatott eddig 8 tétmeccset játszott ebben a korosztályban, ezeken 5 gólt kapott mindössze. Mondhatni: védelmünk sziklaszilárd, amelynek két alappillére Posztobányi Patrik csapatkapitány és Balogh Botond, akik a pályán kívül is barátságot ápolnak egymással. Ismerkedjenek meg az NSO Tv videójában a Puskás Akadémia és az MTK Budapest tehetségével!