Kajak-kenu: 3 arany- és 2 bronzéremmel zártuk az előolimpiát

Férfi kajak egyesben mindkét versenyszámot Magyarország nyerte Tokióban, Kopasz Bálint pénteki diadala után ugyanis a vasárnapi zárónapon Tótka Sándor győzött K–1 200 méteren, míg Birkás Balázs bronzérmes lett ugyanebben a számban. Aranyérmes lett a női kenupáros is, így a válogatott 3 arany-, 2 bronzéremmel zárta az előolimpiát – adta hírül a magyar szövetség honlapja, a kajakkenusport.hu.

Kajak-kenu vb: „Örülünk a két ezüstnek és a kvótának, nincs bennünk hiányérzet”

A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső alkotta női kenu páros 500 és 200 méteren is ezüstérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Előbbi távon az olimpiai kvótát is megszerezték, s bár nem aranyérem lógott a nyakuban, boldogan nyilatkoztak a második éremátadás után.

Kajak-kenu: „Mint egy rémálom, nem hiszem el, hogy megtörtént”

Értetlenül áll pozitív doppingtesztje előtt Laurence Vincent-Lapointe kanadai kenus, aki versenyengedélyének felfüggesztéséig a szerdán kezdődő szegedi kajak-kenu világbajnokság C–2 500 méteres számában testvérével a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kettős legnagyobb ellenfele lehetett volna.

Kajak-kenu: női kenusaink kirobbanó formában, a férfiaknál csoda kell

Kirobbanó formában várja a szerdán kezdődő szegedi kajak-kenu-világbajnokságot a világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kenu páros – Balla Virág és Takács Kincső kivételes összhangja aranyat érhet.

Kajak-kenu: négy címvédés az országos bajnokság záró napján

Négy számban is megvédte címét a tavalyi győztes a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság vasárnapi záró napján, amelyen a 200 és 5000 méteres döntőket bonyolították le.

Kajak-kenu ob: Balla Virág duplázott Szolnokon

Balla Virág egyesben és párosban is magabiztosan nyert szombaton ötszáz méteren a kajak-kenu szolnoki országos bajnokságán, amelyen Kopasz Bálintot hosszú idő után először tudták megszorongatni.

EJ: aranyérmes a Balla Virág, Takács Kincső duó 500 méteren

A Minszkben zajló Európai Játékok női kenu kettesek 500 méteres számában rendkívül magabiztos versenyzéssel aranyérmet szerzett a Balla Virág, Takács Kincső duó.

Taroltak a magyar női kajak-kenu egységek 500 méteren az Európai Játékokon!

A Minszkben zajló Európai Játékok női kajak egyes 500 méteres számában Kozák Danuta nagyot hajrázva másodikként ért célba a fehérorosz Volha Hudzenka mögött. A női kenu kettes és a női kajak négyes egységünk aranyérmes lett, míg a férfi kajak négyes hetedikként zárt.

Kajak-kenu: a párosok borították a papírformát a válogatón

A párosok borították a papírformát a második szolnoki válogatón, a kajakosoknál Kammerer Zoltán Gál Péterrel, a kenusoknál Mike Róbert a nyolcórás munka mellett tréningező Sáfrán Mátyással győzött.

Kajak-kenu: újabb négy érem a duisburgi világkupán

A magyarok egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a vasárnapi döntőkben a duisburgi kajak-kenu világkupaversenyen.

Kajak-kenu-vk: négy magyar érem Duisburgban

A magyarok négy érmet, köztük egy aranyat gyűjtöttek a szombati döntőkben a kajak-kenusok duisburgi világkupaversenyén.

Kajak-kenu: Kozák párosban is legyőzhetetlen volt a válogatón

Kozák Danuta egyesbeli sikerei után Kárász Annával párosban sem talált legyőzőre, a férfiaknál a Koleszár Mátyás, Németh Viktor alkotta utánpótláskorú kajakos duó tört be a nagyok közé.

Elismerés: ismét Kozák Danuta az év női kajakosa

A portugáliai világbajnokságon háromszoros aranyérmes Kozák Danutát választotta az év legjobb női gyorsasági kajakosának a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ).

Kajak-kenu vb: három magyar arany, Kozák egyesben és párosban is világbajnok

A kajakosok között Kozák Danuta 500 méter egyesben aranyérmet szerzett a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság szombati döntőjében. Férfi K–2 200 méteren a Balaska Márk, Birkás Balázs páros is aranyérmet ünnepelhetett, majd a kajak kettes 500 méteres számában Kárász Anna a nem sokkal korábban még egyesben diadalmaskodó Kozák Danutával az oldalán lett világbajnok. Bodonyi András férfi kenu 1000 méteren a hetedik lett, míg Kopasz Bálint kajak 1000 méteren negyedikként ért célba. Női kenu 200 méteren Balla Virág az 5. lett, míg női K–2-ben Hagymási Réka és Szabó Ágnes negyedikként ért célba 200 méteren.

Kajak-kenu vb: mindhárom magyar versenyző döntőbe jutott

A kenusoknál Balla Virág 200 méteren, Bodonyi András pedig 1000-en, míg a kajakosoknál Kopasz Bálint ugyancsak 1000-en biztossá tette helyét a később sorra kerülő döntőben a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. A szombat délelőtti középfutamos programban magyar részről ez a három versenyző volt érdekelt.

Kajak-kenu-vb: a világ legirreálisabb pályája vár Kozákékra

Szokás szerint a női kajakosok vihetik a prímet a magyar csapatban a Montemor-o-Velhóban kezdődő kajak-kenu-világbajnokságon – Kozák Danuta triplázhat.

Kajak-kenu válogató: Kozák és Balla mindent vitt Szolnokon

A kajakos Kozák Danuta és a kenus Balla Virág a korábbi napok egyesbeli sikerei után vasárnap párosban is nyert Szolnokon, a kajak-kenusok második világbajnoki válogatóján, melynek záró napján 13 döntőt rendeztek, illetve rendeznek.

Kajak-kenu Eb: egy arany, egy ezüst és két bronz a mérleg 200-on

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüst-, valamint két bronzérmet gyűjtöttek a vasárnapi 200 méteres döntőkben a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu Eb: három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

Kozák Danuta K–1 500 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső C–2 500 méteren, míg Mozgi Milán és Somorácz Tamás K–2 500 méteren nyert aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Medveczky Erika, Csipes Tamara duó második lett K–2 500 méteren, a férfi kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett hasonló távon.

Kajak-kenu: lezárult a rangsoroló Szegeden

Kopasz Bálint, Kiss Tamás, Hagymási Réka és Balla Virág nyerte az egyes számokat a szombati zárónapon a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.