BL: a csoportkör kapujában az FTC-t búcsúztató Dinamo Zagreb

A horvát Dinamo Zagreb hazai környezetben 2–0-ra legyőzte a norvég Rosenborgot a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörében, a párharc első mérkőzésén. A szerb Crvena zvezda idegenben 2–2-es döntetlent játszott a svájci Young Boysszal, míg a görög Olympiakosz Pireusz 4–0-ra diadalmaskodott az orosz FK Krasznodarral szemben.

BL: nincs Ajax-gól Dollék ellen; hátrányban a CFR Cluj

Thomas Doll csapata, a ciprusi APOEL hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a holland Ajaxszal a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörében, a párharc első mérkőzésén. A romániai CFR Cluj hazai pályán 1–0-ra kikapott a cseh Slavia Prahától.

BL: annyi tizenegyest rúgtak, hogy eltűnt a gyep a pályáról – kép

Mint beszámoltunk róla, az FC Köbenhavn–Crvena zvezda Bajnokok Ligája-selejtezőn tizenegyespárbajt követően a szerbek jutottak a playoffkörbe. A rúgások egyáltalán nem mentek könnyedén, a teljesen elhasználódott büntetőpontra ugyanis valakinek csak a labda elhelyezése mintegy fél percig tartott.

BL: továbbjut az FTC a Dinamo Zagreb ellen? – szavazás

Ön szerint az idegenbeli 1–1 után továbbjut a Fradi a labdarúgó Bajnokok Ligája playöffkörébe a Dinamo elleni párharcból? Szavazzon!

BL: A futball nálam az eredményről szól – Rebrov

Nem törődik a kritikákkal a zöld-fehérek vezetőedzője, Szerhij Rebrov, aki szerint az első, zágrábi mérkőzésen mindennél fontosabb volt a jó eredmény, a visszavágón ugyanakkor még agresszívabb horvát ellenfélre számít.

FTC: ismét remek hangulat a közös BL-meccsnézésen – videó

Mint arról beszámoltunk, a Ferencváros labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent ért el Horvátországban a Dinamo Zagreb elleni Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körének első mérkőzésén. Az NSO Tv ezúttal részt vett a közös meccsnézésen, amelyet ismét a József Attila lakótelepen rendeztek.

BL: Hazai pályán eddig bármelyik ellenfelünkkel felvettük a versenyt – Dibusz

Dibusz Dénes egyetlen percig sem unatkozott a Dinamo Zagreb elleni Bajnokok Ligája-selejtezőn (1–1), a kapus úgy tartja, ezúttal az egy egy sokkal jobb, mint a nulla nulla.

BL: „Szervusztok! Ez Budapest!” – Fradi-hívek a Maksimirnél

A Ferencváros a Dinamo Zagreb otthonában lép pályára a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén. A Fradi-szurkolók egy nagyobb csoportja vonattal utazott a horvát fővárosba, majd a vasútállomásról rendőri felvezetéssel érkezett meg a Maksimir Stadionhoz, ahol az autóval érkező szurkolótársaik vártak rájuk.

Egy csatát már megnyert a Fradi a Dinamóval szemben – ez is dönthet?

A 20 órakor kezdődő Dinamo Zagreb–Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtező előtt statisztikák segítségével térképeztük fel a horvát bajnok játékát. Nem kell feltétlenül nagy hazai fölényre számítanunk, de arra igen, hogy az utolsó 15 percet nagyon megnyomja a horvát csapat, amely a szélen megnyert párharcok után szerzi a góljait – így akár a nyáron a Dinamo elöl megszerzett Eldar Civic teljesítménye is döntő lehet.

Videó: zöldbe borult a Nyugati, elindultak a fradisták Zágrábba

Tömött vagonokkal indult el a ferencvárosi szurkolókat szállító különvonat Zágrábba. A drukkerek frenetikus hangulatot varázsoltak az induláskor, zöldbe borították a Nyugati Pályaudvart. A helyszínen természetesen ott járt az NSO Tv stábja, és megörökítette a koreográfiát.

Bajnokok Ligája: az FTC elindult Zágrábba – fotók

Elindult a Ferencváros Horvátországba, ahol kedd este a Dinamo Zagrebbel csap össze a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában.

FTC: a Dinamo Zagreb ellen is közösen szurkolhatnak

A Bajnokok Ligája-selejtező 3. körében a Dinamo Zagreb elleni első mérkőzésen is közösen szoríthatnak a Ferencvárosért a zöld-fehér drukkerek – tudatta a Nemzeti Sporttal a ferencvárosi önkormányzat.

Horvátország: sima sikerrel hangolt az FTC-re a Dinamo

A Dinamo Zagreb 3–1-re legyőzte a Goricát a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 3. fordulójában.

BL, El: őket kaphatja a Fradi a playoffkörben

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a hivatalos honlapján tette közzé a Bajnokok Ligája és az Európa-liga negyedik selejtezőkörének (playoffkör) sorsolási csoportjait.

BL: „Nem kényelmesedtünk el, inkább elfogyott az erő a végére”

A Ferencváros 3–1-re nyert a máltai Valletta FC ellen a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén, amely után Dibusz Dénes, Sigér Dávid és a két gólt szerző Davide Lanzafame értékelt az NSO Tv-nek.

BL: A továbbjutás szempontjából remek eredmény – Lanzafame

Mint megírtuk, a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében, a párharc első felvonásán a Ferencváros hazai pályán 3–1-re legyőzte a máltai Valletta FC-t, így kedvező helyzetből várhatja a jövő hét keddi visszavágót. A mérkőzésen duplázó Davide Lanzafame az összecsapás után arról beszélt, hogy a továbbjutás szempontjából nagyon jó eredmény született.

A Dinamo Zagreb várhat az FTC-re a BL-selejtezőben, ha továbbjut

Ha továbbjut a Ferencváros labdarúgócsapata a Valletta elleni párharcból, akkor a Dinamo Zagreb–Szaburtalo Tbiliszi győztesével találkozik a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében.

A Craiova ereje a szurkolókban rejlik; kőkemény máltaiak – ők várnak kupacsapatainkra

A magyar kupacsapatok jól kezdtek a nemzetközi porondon, hiszen a Ferencváros a Bajnokok Ligájában, a Debrecen, a Honvéd és a Fehérvár az Európa-ligában jutott tovább a selejtezők második fordulójába, melynek első mérkőzéseit a jövő héten rendezik. Most megnéztük, milyen ellenfelekkel kell megmérkőzniük a magyar együtteseknek.

BL: büntetést kap az FTC ellen tizenegyest hibázó csatár

Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros idegenben is legyőzte a bolgár Ludogorecet a Bajnokok Ligája-selejtező első körében (3–2), így 5–3-as összesítéssel továbbjutott. A visszavágón Jakub Swierczok 2–1-es ferencvárosi vezetésnél tizenegyest hibázott, ezért Sztojcso Sztoev vezetőedző szerint büntetést kap majd, mivel nem ő volt kijelölve a büntető elvégzésére.