Barca: ismét megsérült a „porcelánlábú” védő; visszatér Umtiti

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Barcelona bejelentette a keddi, Olympique Lyon elleni BL-mérkőzésre utazó keretét. A keretben nincs ott a rendkívül sérülékeny védő, Thomas Vermaelen, viszont bekerült a hosszú ideje térdsérüléssel bajlódó Samuel Umtiti.

BL: Ferguson visszatér a Manchester United kispadjára

Mint arról beszámoltunk, a Manchester United különleges jótékonysági mérkőzést szervez: újrajátszák a legendás 1999-es Bajnokok Ligája-döntőt, amelyen a Bayern Münchent Teddy Sheringham és Ole Gunnar Solskjaer góljával a hosszabbításban győzték le manchesteriek. A „vörös ördögöket” ezúttal is Sir Alex Ferguson fogja irányítani, erősítette meg a manchesteri klub hivatalos honlapja.

Serie A: a Juventus könnyed győzelemmel hangolt a BL-re

A Juventus 3–0-ra legyőzte a Frosinonét a Serie A 24. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén.

Real M.: Sergio Ramos állítja, szó sincs szándékos sárgáról

Sergio Ramos pénteken igyekezett tisztázni a szerdai szavait, amelyek miatt vizsgálatot indított ellene az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) annak gyanújával, hogy szándékosan provokálta ki a sárga lapot az Ajax elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőn.

BL: ki nyeri a Liverpool–Bayern München csúcsrangadót?

Jövő kedden folytatódik a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője, a keddi csúcsmeccsen a Liverpool fogadja a Bayern Münchent. Ön szerint milyen eredménnyel végződik a párharc első felvonása?

MU: Solskjaer Martial és Lingard sérüléséről beszélt

A Manchester Unitedet irányító Ole Gunnar Solskjaer rossz hírről számolt be a hétfői, Chelsea elleni FA-kupa-meccset felvezető sajtótájékoztatón: a norvég szakember tájékoztatása szerint Anthony Martial és Jesse Lingard is megsérült a PSG ellen.

BL: Modric és De Jong is kiakadt az Ajax–Real után történteken

Mint ismert, a Real Madrid 2–1-re legyőzte idegenben az Ajaxot a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első összecsapásán, Luka Modric, a madridiak sztárja és a Barcelonába tartó holland tehetség, Frenkie de Jong azonban nem a találkozón történtek miatt bukott ki kedd éjszaka…

BL: az UEFA elégedett a videobíró debütálásával

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) játékvezetői bizottságát vezető Roberto Rosetti szerint „tökéletesen működött” az e heti Bajnokok Ligája-mérkőzéseken a videobírós rendszer, a VAR, amely most debütált a sorozatban.

BL: könnyen lehet, hogy nem egy meccs eltiltás vár Ramosra

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, az Ajax ellen 2–1-re megnyert találkozó 89. percében kapott sárga lapot a Real Madrid védője, Sergio Ramos, akinek ez már a harmadik volt a sorozatban, így a visszavágót biztosan ki kell hagynia az automatikus egymeccses eltiltás miatt. Ám könnyen lehet, hogy – ha továbbjut a Madrid – további eltiltásra számíthat.

BL: a pályára dobott pohár tréfálta meg az Ajax-kapust – videó

Egy műanyag pohár zavarta meg André Onanát, az Ajax kameruni kapusát a szerdai, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén (1–2). A 22 esztendő futballista szerencséjére csapata megúszta kapott gól nélkül az esetet. Íme!

BL: A VAR apránként igazságosabbá teszi a futballt – Ramos

A címvédő Real Madrid labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott az Ajax felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így kitűnő helyzetből várhatja a visszavágót. Ez volt a Real egymást követő hetedik győzelme az Ajax ellen – hasonló sorozatra a BL-érában nem volt példa –, no de a mérkőzés értékelésén kívül szóba kerül a VAR-egység is. Egy amszterdami este utóélete.

BL: az UEFA magyarázatot adott az amszterdami VAR-döntésre

Hivatalos magyarázatot adott ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Ajax–Real Madrid (1–2) Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után, megindokolva, hogy Damir Skomina játékvezető miért érvénytelenítette az amszterdamiak első félidőben elért, majd a VAR-egység videózása után meg nem adott gólját.

BL: a címvédő Real Madrid győzni tudott Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax az amszterdami Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az Ajax egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény a 87. percben Marco Asensio találatával alakult ki.

Videó: Zijes góljával egyenlített az Ajax a Real Madrid ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán az Ajax Hakim Zijes góljával egyenlített a Real Madrid ellen a 75. percben. Íme, a találat!

Videó: Vinícius Júnior szólója után Benzema lőtt bombagólt

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán a Real Madrid Karim Benzema 60. percben szerzett góljával szerzett vezetést az Ajax otthonában. A francia csatárnak Vinícius Júnior adta a gólpasszt egy remek szóló végén. Íme, a találat!

Videó: a Spurs Szon góljával szerzett vezetést a BVB ellen

A Tottenham Hotspur rögtön a második félidő elején, Szon Hung Min góljával szerzett vezetést a Borussia Dortmund ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán. Íme, a találat!

Videó: a VAR segítette ki a Realt, érvénytelenítették az Ajax gólját

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán az Ajax hiába szerzett vezetést a Real Madrid ellen, a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette Nicolás Tagliafico gólját. Damir Skomina szerint egy lesen tartózkodó hazai játékos zavarta a madridiak kapusát, Thibaut Courtois-t. A BL történetében ez volt az első, a VAR segítségével érvénytelenített találat.

Besegített a videobíró, Real-siker Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax a Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az amszterdami csapat egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény viszont a 87. percben, Marco Asensio találatával alakult ki.

Fél lábbal a nyolc között a Tottenham: hármat kapott Londonban a Dortmund

Hiába kezdett jobban, a második félidőben kapott találatokkal 3–0-s vereséget szenvedett a Borussia Dortmund Londonban a Tottenham Hotspur vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Spursben gólig és gólpasszig jutott a kényszerbalszélső Jan Vertonghen, aki így kulcsember volt a sikerben.