E-sport: tömegbaleset a rajton, kínai siker az F1-es idénynyitón – videó!

A Renault 20 éves kínai tesztpilótája, Csou Kuan-jü nyerte meg a virtuális Formula–1-es Bahreini Nagydíjat, amelyet vasárnap este bonyolítottak le.

F1: törlik a bahreini és a vietnámi versenyt is – hivatalos

Beigazolódtak a hírek, az Ausztrál Nagydíj után a bahreini és a vietnámi Formula–1-es fordulót sem rendezik meg a koronavírus-járvány miatt – jelentette be a sorozat vezetősége. Egyelőre csak elhalasztják a két versenyhétvégét, de természetesen nagy az esély az elmaradásra.

F1: hamarosan bejelenthetik a bahreini és a vietnámi futam törlését is

Könnyen lehet, hogy a Formula–1 2020-as szezonja csupán május 3-án, a Holland Nagydíjjal veszi kezdetét. Miután törölték az idénynyitó melbourne-i versenyhétvégét, a mezőny valószínűleg Bahreinbe és Vietnámba sem utazik el a koronavírus-járvány miatt – erről akár még ma bejelentést tehet a sorozat vezetősége.

F1: zárt kapus lesz a Bahreini Nagydíj a koronavírus miatt – hivatalos

A Bahreini Nagydíj szervezői vasárnap reggel osztottak meg egy közleményt, mely szerint a 2020-as F1-es idény második versenyhétvégéjét zárt kapuk mögött bonyolítják le a koronavírus miatt.

F1: felfüggesztették a jegyárusítást a Bahrein GP-re

A koronavírus-járvány miatt felfüggesztették a jegyárusítást a Formula–1-es idény második versenyére, a március 22-re kiírt Bahreini Nagydíjra. A szervezők pénteki közlése szerint csak a körülmények javulása esetén folytatják a belépők értékesítését.

F1: veszélybe került a Vietnámi és a Bahreini Nagydíj megrendezése

A vietnámi Nemzeti Turisztikai Hivatal tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány miatt a leginkább fertőzött országokból érkezőkkel szemben 14 napos orvosi karantént és szigorú vizsgálatokat vezettek be. Mindez jelentősen megnehezíti az ország történetének első Formula–1-es nagydíjának áprilisi megrendezését, miután a mezőnyben két csapat (Ferrari, Alpha Tauri) és a sorozat gumigyártója (Pirelli) is olasz. Kora délután aztán a bahreini kormány is hasonló intézkedéseket jelentett be.

F1: több futamot is elhalaszthatnak a koronavírus miatt

Német sajtóhírek szerint elképzelhető, hogy a koronavírus miatt a Kínai Nagydíj mellett további futamokat is el kell majd halasztania a Nemzetközi Automobil-szövetségnek (FIA).

F1: Leclerc Kínában is a bahreini Ferrari-motort használja

A Ferrari F1-es istállója pénteken közölte, megjavította Charles Leclerc Bahreini Nagydíjon használt motorját, így a monacói pilóta ugyanazzal a hajtóművel áll rajthoz a jövő vasárnapi Kínai Nagydíjon, mint amelyik miatt elvesztette a múlt vasárnapi győzelmet.

F1: Vettel még mindig pörög; mi járt Alonso fejében? – mémek

Mint ismert, a futam hajrájában veszítette el a kettős győzelmet a Ferrari Bahreini Nagydíjon. Előbb Sebastian Vettel hibázott, és bukott több pozíciót, majd műszaki gondok miatt Charles Leclerc kezéből csúszott ki élete első győzelme. A futamot Lewis Hamilton nyerte meg, míg a második helyen csapattársa, Valtteri Bottas ért célba, így a Mercedes Ausztrália után Bahreinben is kettős győzelmet aratott. Vessünk egy pillantást a hétvége legjobb mémjeire, képeire, videóira, továbbá a legérdekesebb jeleneteire, avagy jöjjenek az F1–legek!

F1: Leclerc a Ferrari tiltása ellenére előzte meg Vettelt

Charles Leclerc, a Ferrari pilótája elismerte, hogy ellenszegült csapata utasításának, amikor a Bahreini Nagydíj hatodik körében megelőzte Sebastian Vettelt.

F1: Ironikus, nem igaz? – Horner beszólt a Renault-nak

Christian Horner, az F1-es Red Bull-istálló csapatfőnöke kegyetlenül beszólt a Renault-nak a Bahreini Nagydíj után.

F1: kiderült, mi romlott el Leclerc Ferrarijában a bahreini futamon

Az előzetes feltételezésekkel ellentétben nem az MGU-H hibásodott meg Charles Leclerc autójában a Bahreini Nagydíj hajrájában. A futam után a Ferrari alaposan átvizsgálta a monacói autójának erőforrását, és megtalálták annak a hibának az okát, ami a győzelembe került.

F1: Vettel elismerte, hogy hibázott; Hamilton Leclerc-t méltatja

Kaotikus versenyen van túl a mezőny Bahreinben: a Ferrari kettős győzelmet arathatott volna, ám ez a diadal a Mercedesé lett. Lewis Hamilton tisztában van azzal, hogy a győzelmet Charles Leclerc érdemelte volna meg a leginkább, s úgy véli, a fiatal monacóinak még sok esélye lesz nyerni a későbbiekben. Sebastian Vettel tudja, hogy saját magát okolhatja a rossz eredmény miatt, míg Max Verstappen szerint a Red Bull mai teljesítménye miatt nem érdemelte volna meg, hogy a hajrában elkapja az erőforrásával küszködő Leclerc-t, és ezzel felálljon a dobogóra.

F1: Leclerc-dráma után kettős Mercedes-siker Bahreinben

Bár a szombati időmérőn pályafutása első F1-es pole pozícióját elérő Charles Leclerc az elrontott rajtja után is sokáig vezette a futamot Bahreinben, 10 körrel a vége előtt motorproblémával kellett szembesülnie. A monacói a harmadik helyig szorult vissza, a győzelmet Lewis Hamilton örökölte meg Szahírban. A Mercedes kettős sikerét eközben Valtteri Bottas tette teljessé, míg Sebastian Vettel az ötödik helyen zárt, miután a Hamiltonnal szembeni csata közben hibázott és megpördült. A két Renault a végén pontszerző helyről esett ki.

F1: ennyit látott Albon Stroll és Grosjean ütközése után

A Formula–1-es Bahreini Nagydíj rajtja nemcsak Charles Leclerc visszaesése miatt volt izgalmas, hanem a középmezőnyben történtek miatt is. A 18. helyről induló Lance Stroll remekül indult, s az első kanyar után már a 11. helyről rajtoló Romain Grosjeannal csatázott, ám a két autó összeért, a kanadai első szárnya megsérült, s hatalmas szikrákat hányva kellett bevánszorognia a bokszba az első kör végén. S hogy mit látott mindebből a mögöttük haladó Alex Albon? Hát, nem sokat...

Ferrari-dráma Bahreinben, Hamilton nyerte a kaotikus versenyt

A futam hajrájában veszítette el a kettős győzelmet a Ferrari Bahreinben. Előbb Sebastian Vettel hibázott, és bukott több pozíciót, majd műszaki gondok miatt Charles Leclerc kezéből csúszott ki élete első győzelme. A futamot Lewis Hamilton nyerte, míg a második helyen csapattársa, Valtteri Bottas ért célba, így a Mercedes Ausztrália után Bahreinben is kettős győzelmet aratott. A dobogó harmadik fokára Leclerc állhatott fel.

F1: főnöke kiakadt Grosjean büntetése kapcsán

Feltartás miatt három hellyel hátrébb sorolták Romain Grosjeant a szombati időmérő után, ráadásul a Haas versenyzője egy büntetőpontot is kapott. Főnöke, Günther Steiner szerint teljesen rossz döntést hoztak a sportfelügyelők, akikről egyébként sincs túl jó véleménye az olasz szakembernek.

F1: a Ferrari lefektette a szabályokat; győzelemre hajt Hamilton

A Ferrari remek tempót diktál egész hétvégén Bahreinben, hiszen versenyzői mindhárom szabadedzést, illetve az időmérő mindhárom szakaszát az élen zárták, miközben Charles Leclerc körrekorddal szerezte meg pályafutása első pole pozícióját. Bár már az időmérő előtt előkerült a csapatutasítás kérdése Szahírban, az olasz gárda csapatfőnöke, Mattia Binotto elmondta, egyáltalán nem fogják visszafogni a monacói versenyzőt, aki így mehet a győzelemért. A harcba viszont Lewis Hamilton is beleszólna a Mercedesszel, míg Max Verstappen az autó egyensúlyára panaszkodott.

A Ferrari az időmérőn is tarolt Bahreinben – Leclerc először pole-ban

Charles Leclerc az első és a harmadik szabadedzés után az időmérőt is az élen zárta, és megszerezte F1-es pályafutása első pole pozícióját az F1-es Bahreini Nagydíjon. A Ferrari első rajtsorát Sebastian Vettel egészítette ki, míg a Mercedes Lewis Hamilton vezérletével a 3–4. helyet szerezte meg. Bejutott az utolsó szakaszba mindkét McLaren, míg a Renault egyik autójával sem végzett az első tízben.

F1: a Ferrari a harmadik szabadedzésen is az élen maradt Bahreinben

Az F1-es Bahreini GP két pénteki szabadedzéséhez hasonlóan a harmadikon is a Ferrari kettőse bizonyult a leggyorsabbnak, Charles Leclerc előnye ezúttal 169 ezred volt a második Sebastian Vettel, míg szűk 8 tized a harmadik Lewis Hamilton előtt. A negyedik helyen a címvédő márkatársa, Valtteri Bottas érkezett, míg az ötödik Romain Grosjean lett a Haasszal.